Далеко не всі “евакуйовані” з правобережжя області херсонці отримали так звані “сертифікати” на придбання житла в Росії. Багатьом із них відмовляють з різних причин, основною з яких є відсутність належних документів. Щоб отримати “сертифікати”, херсонці раз по раз змушені звертатись до російського суду.
Про це повідомляють кореспонденти “IPC-Південь” з посиланням на російські джерела.
“Ірину Панченко Р· матір’ю Світланою Бучельниковою було евакуйовано Р· Херсонської області РґРѕ Ростовської восени 2022 СЂРѕРєСѓ. Бучельникова подала заявку РЅР° реалізацію сертифіката, але РІ “Агентстві житлових програм” С—Р№ сказали, що відмовлять, тому що РІРѕРЅР° РЅРµ має документів РїСЂРѕ вибуття Р· Херсонської області. Пізніше Сѓ Р¶С–РЅРѕРє почали вимагати РїСЂРѕРїРёСЃРєСѓ РІ Ростові, хоча РІ ухвалі РЅРµ було таких РІРёРјРѕРі. Р’С–РґРјРѕРІСѓ РІ отриманні коштів РЅР° сертифікат РІ СѓСЂСЏРґС– визнали законним”, – пвідомляють СЂРѕСЃС–Р№СЃСЊРєС– Р—РњР†.В
Таких, як Ірина та її мати, у регіоні виявилося чимало, але не всі зважилися дійти до суду. За словами жінки, вона та її знайомі не раз консультували таких людей, щоб ті відстоювали свої права, бувши вже давно громадянами Росії. Коли терпець урвався, то Ірина з матір’ю звернулися до суду. Світлана Бучельникова звернулася з позовом до Мінбуду Ростовської області. Відповідачем також виступало ГБУ РВ “Агентство житлових програм”. Жінка вимагала визнати незаконним рішення про відмову у соціальній підтримці.
Російський суд все ж таки визнав право жінок на отримання “житлового сертифіката”, проте місцева влада не поспішає це рішення виконувати. Невідомо також, чи зможуть херсонки отримати житло взагалі, адже крайній термін використання “сертифікат” був обмежений квітнем 2024 року.