
Про це інформує пресслужба ХОВА.
Національний роумінг – телекомунікаційна послуга, яка забезпечує можливість абонентам одного оператора мобільного зв’язку отримувати послуги в мережі іншого оператора (операторів) у межах України.
Це означає, що ви можете обрати будь-якого доступного в даний момент мобільного оператора в Україні, незалежно від того, яка SIM-картка стоїть у вашому телефоні. Тариф при цьому залишиться таким самим, який ви мали у вашого оригінального оператора.
Абоненти можуть користуватися не лише голосовими дзвінками й SMS, а й мобільним 2G/3G інтернетом на швидкості до 512 Кбіт/с, щоб обмінюватися повідомленнями в месенджерах або шукати інформацію в інтернеті.
Для абонентів Lifecell національний роумінг працює автоматично.
Абоненти Київстар та Vodafone можуть скористатися цією опцією, здійснивши налаштування вручну на смартфоні:
1. У налаштуваннях вимкніть Автовибір мережі
Аndroid: Налаштування — Мобільна мережа (чи Підключення) — Оператор
iОS: Параметри — Стільникові дані — Вибір мережі.
2. Знайдіть та виберіть доступну мережу:
Vodafone, UA-Київстар чи Lifecell. Щоб працював інтернет, увімкніть Передачу даних у роумінгу Аndroid) і Роумінг даних (iOS).
3. Зателефонуйте, надішліть повідомлення в месенджері або SMS.
Якщо зв’язок не з’явився, спробуйте ще раз або виберіть іншого оператора.
Після всіх налаштувань радимо ввімкнути Автовибір мережі. Це дозволить автоматично перемикатися на мережу, де є зв’язок.
Звертаємо увагу, що підключення національного роумінгу може створити додаткове навантаження на мобільні мережі. Для того, щоб усі абоненти мали доступ до зв’язку у важливий момент, оператори радять:
• вимкнути автозавантаження в месенджерах та інших додатках. Наприклад, автоматичне оновлення в РІay Мarket та Аpp Store через мобільні мережі;
• у налаштуваннях смартфона можна заборонити додаткам, що працюють у фоновому режимі, використовувати мобільний трафік;
• встановити нижчу якість відео в You Tube та інших відеострімінгових сервісах;
• за наявності варто використовувати Wi-Fі.
Прохання передавати цю інформацію своїм знайомим, щоб вони могли залишатися на зв’язку у разі виникнення проблем з підключення до свого мобільного оператора. Поширюйте інформацію про національний роумінг на своїх сторінках у соціальних мережах.