
Про це повідомляє пресслужба поліції Херсонської області.
Також шахраї привласнили кошти громадян за схемою «родич просить у борг». 24-річний херсонець отримав повідомлення з акаунта родички, яка просила терміново позичити гроші на лікування. Не перевіривши інформацію, заявник перерахував 20 тисяч гривень. Згодом дізнався, що соцмережі родички «взламали» й аферисти від її імені розсилали всім друзям та знайомим повідомлення з проханням позичити гроші.
Також втратила СЃРІРѕС— заощадження 17-річна жителька Херсонського району. Дівчині Сѓ соцмережі написала невідома та запропонувала роботу РІ Інтернет-мережі. Р’РѕРЅР° мала отримувати заробіток Р·Р° написання РІС–РґРіСѓРєС–РІ РґРѕ кінофільмів. Після виконання деяких завдань дівчина надала дані своєї картки для отримання грошей. Після чого Р· С—С— рахунку зникли 17085 гривень.В
За вказаними фактами поліція відкрила кримінальні провадження за ст. 190 «Шахрайство» ККУ.
Поліція Херсонщини закликає громадян не довіряти повідомленням у соцмережах або Телеграм-каналах, які закликають перейти за невідомим посиланням для оформлення будь-яких виплат або грошової допомоги. При спілкуванні через месенджери не переходьте за невідомими посиланнями. Під час заповнення платіжних форм у жодному разі не вказуйте конфіденційні дані своєї банківської картки: термін дії, PIN-код та CVV-код.
Якщо вам надходять повідомлення від знайомих чи рідних, які терміново благають позичити гроші на лікування, погашення кредиту або інші потреби, скоріше за все – це шахраї. Самі зателефонуйте цій людині та дізнайтеся, чи дійсно потрібна допомога.
Якщо ви потрапили на гачок шахраїв – не гайте часу та одразу звертайтесь до поліції.