
«Використовується проти піхоти добре, коли треба спалити якісь бліндажі, опорні пункти, - розповідає про снаряд командир одного з «градів» з позивним «алєкс». - Температура горіння дуже велика, тому вигорає дуже навіть непогано».
У тексті пропагандисти доповнюють, що використовуються снаряди на основі магнію, які при розриві загоряються і температура горіння доходить до 2300 - 2400 градусів Цельсія. І вони, мовляв, дуже ефективні у боротьбі з піхотою, бо випалюють окопи і бліндажі ЗСУ дощенту. Погодьтесь, що першим питанням, яке виникає, є: хіба така зброя не є забороненою? Звісно, російські пропагандисти переконують, що ні.

Зокрема, на каналі «РЕН-ТВ» ще торік переконували глядачів, що забороненими є лише фосфорні боєприпаси, а їх росія «навіть не має на озброєнні». Натомість запалюючий елемент боеприпасу РСЗВ «Град» «являє собою оболонку шестигранного перерізу з магнієвого сплаву СЛ-5, у глухе гніздо якого запресовано піротехнічний склад. Білого фосфору там немає. Застосування таких боєприпасів не потрапляє під обмеження яких-небудь міжнародних санкцій».

Пояснювати це пропагандистам довелось, Р±Рѕ СЂРѕСЃС–СЋ тоді звинувачували Сѓ застосуванні заборонених боєприпасів Сѓ Маріуполі. РќР° СЂРѕСЃС–Р№СЃСЊРєРѕРјСѓ сайті Hi-News.ru, СЏРєРёР№ називає себе науковим, С” великий матеріал «Магниевые снаряды что это такое Рё чем РѕРЅРё отличаются РѕС‚ фосфорных Р±РѕРјР±В», РґРµ автор РїСЂРѕРїРѕРЅСѓС” «розібратись РІ нюансах». РџСЂРѕ СЃСѓРјС–С€ РЅР° РѕСЃРЅРѕРІС– магнію Сѓ снарядах для Р РЎР—Р’ «Град» РІС–РЅ пише наступне: «При займанні термітної суміші РІРѕРЅР° виділяє надзвичайну кількість тепла. Температура РіРѕСЂС–РЅРЅСЏ досягає 2300 - 2700 градусів Цельсія. РЈ результаті термітна маса (шлак) пропалює метали, шифер та інші матеріали, РЅРµ говорячи РІР¶Рµ РїСЂРѕ РѕРґСЏРі або тіло людини. РўРѕРјСѓ легко РјРѕР¶Рµ пошкодити РІС–Р№СЃСЊРєРѕРІСѓ техніку С– вразити Р¶РёРІСѓ силу, СЏРєР° опинилась Сѓ Р·РѕРЅС– враження. Зрозуміло, застосування магнієвих або Р±СѓРґСЊ-СЏРєРёС… інших термітних снарядів приводить РґРѕ виникнення пожежі - побічного вражаючого фактору. Небезпека термітних снарядів полягає РЅРµ лише Сѓ РІРёСЃРѕРєС–Р№ температурі РіРѕСЂС–РЅРЅСЏ термітної суміші, але С– РІ тому, що С—С— неможливо загасити, РЅР° РІС–РґРјС–РЅСѓ РІС–Рґ того Р¶ фосфору».В

При цьому страшніша від фосфорної зброя, переконує автор, ніякими конвенціями не заборонена. Саме час поговорити, хто ж цей «знавець». Звати автора андрій жуков. Закінчив факультет психології у Слов’янському державному педагогічному університеті. Працював журналістом у краматорських газетах і, зараз увага, до 2014 року був членом партії регіонів. Після початку бойових дій на Донбасі став писати для російських сайтів, дослужився до пропагандиста. А російська пропаганда, як відомо, з правдою нічого спільного не має.

У даному конкретному випадку це знову підтверджується. «Вікіпедія» пише: «Застосування запалювальних боєприпасів (включаючи білий фосфор) не заборонено Женевськими конвенціями, але обмежено Протоколом III Конвенц ООН з конкретних видів звичайної зброї 1980 року. Положення протоколів обов’язкові для всіх країн, які залучені у військові конфлікти і підписали Конвенцію і відповідні протоколи. Радянський Союз 23 червня 1980 року погодився додержуватись Протоколу III, що є також зобов’язуючим для правонаступників СРСР, які не відізвали свій підпис, зокрема, для Росії і України». Не дивно, що на росії «Вікіпедія» є непопулярним ресурсом.
Борис Р’РНОГРАДОВ, newdayua.net