Лукашенко особисто сприяв вивезенню дітей з Херсонщини на територію Білорусі, – Reuters


Лукашенко особисто віддав наказ про передачу дітей-сиріт до Білорусі та фінансово сприяв організації їхнього приїзду.

Про це заявила білоруська опозиція в екзилі.

Після цієї заяви Офіс Генпрокурора заявив, що Україна розслідує ймовірну роль Білорусі в примусовому переміщенні дітей з окупованих Росією територій, повідомляє британське видання Reuters.

За даними слідства, дітей вивезли щонайменше в три місця Білорусі. Ба більше, повідомляється, що самопроголошений президент Олександр Лукашенко особисто віддавав накази про депортацію груп українців.

Так, відкрито кримінальне провадження за фактом примусового перевезення/депортації понад 19 000 дітей з окупованих Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської та Харківської областей, зокрема до Білорусі.

Білоруська опозиція стверджує, що українських дітей вивозили в білоруський санаторій «Золоті Піски» в Гомельській області та санаторно-курортний табір «Острошицький Городок» у Мінській області.

Нагадуємо, що українські діти призвели до визнання Путіна міжнародним злочинцем.

РњРѕСЃС‚
Вернуться назад