
Херсонські підприємці намагалися привернути увагу влади РґРѕ проблем малого та середнього бізнесу, розповіла голова правління громадської організації підприємців Херсонщини "Власна справа" Юлія Бронат.В
"РћСЃРЅРѕРІРЅРµ – це  запровадження касових апаратів. Дуже велика кількість практичних питань, СЏРєС– виникають щодо неможливості застосування підприємцями РІСЃС–С… аспектів реалізації касових апаратів. РљСЂС–Рј того, С” питання щодо адміністрування СЂРёРЅРєРѕРІРѕРіРѕ нагляду, трудових РІС–РґРЅРѕСЃРёРЅ. Р† найголовніше також - це енергоносії", - каже Юлія Бронат.В
Для автопробігу вулицями міста зібралися близько 30 машин. Протягом РґРЅСЏ РґРѕ акції приєдналися ще сотні підприємців Р· Херсона та області. Р—Р° словами Юлії Бронат, підприємці С” найбільшими платниками податків РЅР° місцях, саме РІРѕРЅРё наповнюють місцевий бюджет.В


"Ця програма – сама тільки програма, без жодних гаджетів – коштує більше 20 тисяч. 22 тисячі – це мені на три точки треба, в мене сім чоловік найнятих. Потім мені до цього треба купити сервер, який коштує 20 тисяч, купити на кожен магазин обладнання - оргтехніку, куди входять сканер штрих-кодів, принтер друку чеків, бо  ми маємо чеки видавати. Зараз ми видаємо товарний чек, який має силу нині таку саму, як той чек, який РРО буде видавати. Ми маємо стати і юристами, і бухгалтерами одночасно. Ми й так самі все виконуємо", - розповіла Ольга Шмигельська.

РЇРє СЂРѕР·РїРѕРІС–РІ РђРЅРґСЂС–Р№ Кований С‚.РІ.Рѕ. начальника відділу комунікацій ГУ Нацполіції РІ Херсонській області РђРЅРґСЂС–Р№ Кований, біля адміністративної будівлі Херсонської обласної ради зібралися близько РІРѕСЃСЊРјРё десятків громадян, щоб висловити СЃРІРѕСЋ позицію. РќР° РѕС…РѕСЂРѕРЅСѓ громадського РїРѕСЂСЏРґРєСѓ було задіяно близько 10 поліцейських.В

"На мій погляд, це - маніпуляція окремих політичних сил з використанням підприємців, які, може, ще не зовсім розуміють законодавство, простоту використання, зміни. Ми почали ще з минулого року роз’яснення податкового законодавства, допомагали зареєструвати, встановити програмне забезпечення. Адже аргументація, що треба докуповувати, витрачати тисячі на купівлю реєстратора розрахункових операцій недоречна. У більшості підприємців є необхідні гаджети, а завантажити додаток з офіційного сайту податкової служби можна безплатно", - говорить Ігор Клим.
Ігор Клим розповів, що на Херсонщині з початку року РРО встановили понад 3,5 тисячі підприємців. За словами чиновника, цей процес незворотній, тому варто швидше виконати вимоги законодавства, щоб працювати далі.
Що відомо
- З 2022 року набрав чинності закон про обов'язкове використання касових апаратів для ФОПів. Підприємець може самостійно вибрати тип касового апарату. Він може бути апаратним РРО чи програмним.
- Класичні РРО коштують від 4 до 20 тисяч гривень, а їхнє обслуговування щомісяця вартує 200-300 грн. Натомість програмні РРО (ПРРО) — безкоштовні. Це програми для телефона, планшета чи комп'ютера. А їхнє щомісячне обслуговування коштує до 200 грн. Зареєструвати його простіше — через кабінет платника податків.
- У випадку невикористання РРО передбачені штрафи. Пеня за першу незаконну розрахунково-касову операцію відповідатиме сумі чека, друга та наступні складатимуть 150% від суми чека.