На Херсонщині ціла родина місяць без будинку: життя після пожежі

На Херсонщині ціла родина місяць без будинку: життя після пожежі27 березня, під час пожежі будинку разом з майном згоріли всі документи Єпіфанцевих. Родина Єпіфанцевих звернулася за допомогою до Комишанського округу. Жителі селища принесли їжу, постіль, одяг, почали збирати гроші.

Погорілець Денис Єпіфанцев говорить, що тільки зробив ремонт у кімнаті свого сина. 

"Тут стояла шведська стінка, ліжечко двох’ярусне тут стояло. Дем’ян спав на другому поверсі, була повністю відремонтована кімната. Були поклеєні шпалери з машинками", - додає чоловік.
Після пожежі не залишилось нічого. За словами Дениса, пожежа розпочалася о 21 годині.

"Прокинувся від того, що в обличчя йшов жар. Пожежа сталася через замикання проводки. Загорівся телевізор. Прокинувся, одразу розбудив дружину. Намагався загасити сам. Телевізор скинув на підлогу і накрив ковдрою, але не вийшло. Дружина винесла дитину на вулицю. Коли вибігли на вулицю, дах вже палав. Згоріло все дуже швидко, - розповідає Денис Єпіфанцев.

Йоно син Дем'ян Єпіфанцев говорить, що злякався коли побачив, як горить будинок. 

"Мама пішла за мною. Одягнула куртку та вигнала на вулицю і сказала піти на город. Я був на городі. Загорілося, що аж на всі Комишани кричав", - розповідає Дем'ян.

За словами дружини та мати двох дітей Аліни Єпіфанцевої, вона намагалася допомогти чоловіку, але будинок дуже швидко загорівся. 

"Швиденько вивела дитину. Відчинила інші двері, думала допомогти чоловіку, але там усе було у вогні. Кішка народила кошенят, і ту не винесли. Згоріла там з ними. Взагалі нічого не встигли забрати. Добре, хоч дитину врятували", - каже Аліна.
Сусід Петро Хацько одним з перших вибіг на тріск шиферу, який палав та викликав пожежних.

"Вискочили ми на вулицю. Бачу, палає. Шифер стріляє. Денис кричить на вулиці: "Люди, допоможіть!" Поки чекали пожежних, увімкнув шланг і почав гасити з боку свого гаража. Вони голі вискочили, то ми принесли одяг їм, одяг та взуття. Що підійшло, все віддали. Допомагаємо", - розповідає Петро.

Денис Єпіфанцев працює будівельником. Говорить, всередині будинок з глини, комишу та соломи.

"Приходила будівельна бригада. Коробка відновленню не підлягає. Вона вся потріскалась. Вилили більше 15 тонн води. Стара будівля не має фундаменту. Зробити реконструкцію неможливо. Єдине можна - робити нову коробку", - додає Денис.

Староста Комишанського округу Катерина Рогова звернулася до благодійних організацій.

"У цій кімнаті організували склад для збору речей від мешканців. Приносять сюди і матраци, і подушки, і одежу. В перші два дні ми одягли дітей. Приносять телевізор, є вже у нас на запис холодильник, лінолеум, - це все є, але немає куди розміщати. У родини Єпіфанцевих гараж є, але він теж відкритий і не маємо куди щось ставити", - говорить Катерина. 

За словами старости, допомогу від благодійних фондів та влади можна отримати тільки відновивши документи родини Єпіфанцевих.

"Наскільки мені відомо, Аліна сказала, паспорти повинні отримати 23 квітня. Допомогу міська рада буде розглядати тільки при повному пакеті документів", - додає Катерина Рогова.

Вона говорить, що Єпіфанцеви сьогодні проживають у знайомих. Після оформлення документів спробують звернутися за допомогою до всієї країни.

Суспільне Херсон
Вернуться назад