
Хащі Сѓ дворах, закинуті Р±СѓРґРёРЅРєРё, розбиті РґРѕСЂРѕРіРё – це село Степне. РўСѓС‚ місцеві отримують РІРѕРґСѓ лише РѕРґРЅСѓ РіРѕРґРёРЅСѓ РЅР° РґРѕР±Сѓ.В

"Заморилися сподіватися, якщо чесно. Воду ми купляємо, нам привозять воду з Каховки, щоб попити, поїсти зварити. Проблема, але вже звикли. У нас давно вже таке, бо у нас водопровід старий. Увімкни на цілий день воду, то попливе усе село".
 Вода зі свердловини була якісною, але останні 15 років з кранів ллється технічна, бо труби вже зношені, - розповідає Віктор Колтуннік. Раз на тиждень чоловік своєю автівкою їздить до сусіднього села за водою для пиття:
"Я сам займався водопостачанням. Я знаю, що їх було раніше на території радгоспу 11-12. Качали зі ставка, а після розпаду радянського союзу тут вийшло, що кожен залишився сам із собою наодинці. І у підсумку, як кажуть, рятуйтеся, хто як може".
Вода за графіком, бо громада не може собі дозволити  більше, - говорить староста сіл Степне, Нижні Торгаї, Братське, Верхні Торгаї Віталій Кривчик:
"Графік водопостачання у нас: на 6:30 вмикається на пів години і на 17:00 на пів години. Мешканці не беруть цю воду для пиття, тому немає водорозбору".
Віталій Кривчик на посаді старости з грудня минулого року. Каже, грошей у бюджеті не вистачить, щоб встановити нову систему очищення води:
"РћРґРЅР° система очищення РЅР° РѕРґРЅСѓ свердловину обходиться РІ 3-4 мільйона гривень. Плюс С—С— обслуговування щомісяця- очистка фільтрів. Р’ нашій громаді недостатньо коштів, але РјРё розглядаємо СЂС–Р·РЅС– варіанти, такі СЏРє надання коштів С–Р· субвенції та інших проєктів".В
РЈ РќРёР¶РЅС–С… Сірогозах 2019 СЂРѕРєСѓ почали будувати насосну станцію, СЏРєР° має підвищити якість водопостачання, але Сѓ січні цього СЂРѕРєСѓ роботи призупинили.В

"Зараз на цьому місці виритий котлован, залитий бетоном для подальшої роботи, а саме облаштування насоси, які будуть забезпечувати Нижні Сірогози питною водою. З іншого боку у нас розпочато робота з планування територій для будівництва РЧВ- резервуарів  чистої води, в якій буде накопичуватися вода з Іванівки і вже далі розподілятися по території Нижніх Сірогоз".
Юрію Безуху – 66. Чоловік на пенсії, у минулому лікар-терапевт. Проблем із постачанням води, говорить, у населеному пункті немає, питання у її якості, вона жорстка:
"Що стосується жорсткої води, то це, перш за все, нирки страждають і меншим чином, судини. Велика кількість сечокам’яної хвороби, захворювань нирок".
"Кожен місцевий виходить із ситуації як може", - каже заступниця голови Нижньосірогозької селищної ради Оксана Полуекто:
"Майже у кожному дворі є такі копанки, в яких накопичується вода, відстоюється і за допомоги насосів подається до будинків для пиття. Інші люди виходять з цієї ситуації, що купують бутильовану воду".
Насосну станцію у Іванівці за новою технологією побудували 2017-го року. Усі насоси – плавного пуску. Вони економічні і найголовніше – немає гідроударів,- каже начальник міжрайонного управління водного господарства Валерій Щербань.


"У нас зараз водичка подається по графіку у зв’язку з тим, що погоджено з мерією,  із 6 годин до 9 ранку, із 12 до 2-х годин і з 17.00 до 23 годин".
РЈ цій лабораторії РєРѕР¶РЅС– 2 РіРѕРґРёРЅРё відбирають РїСЂРѕР±Сѓ РІРѕРґРё. Р’РѕРЅР° безпечна, - говорить завідувачка лабораторії Інна Костян:В
"Р’ нас РґРЅС–РїСЂРѕРІСЃСЊРєР° РІРѕРґР°. РЈ нас аналіз Р Р§Р’ – 3,8, Р° РїРѕ факту РЅРѕСЂРјР° - 7. РЈ нас РјРѕР¶РЅР° сказати, що Рј'СЏРєР° РІРѕРґР°".В
Це - запаси води у Сергія Братищенка. Чоловік каже, готовий платити більше, щоб було цілодобове водопостачання. Наразі тариф у Іванівці - 15 гривень за один куб. "Я за себе кажу, що я готовий платити 25 грн., але щоб вода була цілодобово".
Протоієрей Василь Палагнюк служить Сѓ храмі 27 СЂРѕРєС–РІ. Каже, без В РІРѕРґРё СЏРє без С—Р¶С–, але тариф РЅРµ має бути завищеним:В
"Жіночки ходять у церкву, вона отримує 2200-2500 грн. Розумієте?! Звичайно, не вистачає. Хліб, булку, олію купити, за воду заплатити"."Вода погодинно чи підвищення тарифів. Вибір мають зробити місцеві жителі", - каже голова Іванівської селищної ради Віктор Дебелий:
"На сьогодні потрібно підняти тарифи, так як електроенергія піднялась, мінімальна заробітна плата піднялась, всі ціни піднялись".

"На виконання цієї програми в Херсонській області розроблена своя "Питна вода Херсонщини". В рамках цієї програми по певних напрямках, на які виділяються кошти, (вона у 2020 завершила свій термін дії), ми зараз працюємо з Міністерством розвитку громад, бо центральний орган виконавчої влади, який ініціює продовження дії державної програми "Питна вода України", - це Міністерство розвитку громад і територій. Наразі вже розроблено проєкт закону для подовження цієї програми до 2025 року".