Мешканка Херсонщини стала переможницею освітньо-грантової програми TalentA від Сorteva Agriscience для українських жінок-фермерок

Третє місце у конкурсі проєктів з підтримки продовольчої безпеки громад та грант в 3000 доларів отримала мешканка Херсонщини Тетяна Страмнова

У Всесвітній день сільських жінок, 15 жовтня, міжнародна науково-дослідницька сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience нагородила переможниць конкурсу проєктів освітньо-грантової програми TalentA, яку компанія ініціювала вперше цього року в Україні. Corteva надала п’ять грантів на загальну суму 19 000 доларів США для підтримки фермерок із сільської місцевості та сприянню розвитку місцевих громад Одеської, Полтавської, Львівської, Херсонської та Закарпатської областей. 

З понад 90 заявок до участі в програмі було відібрано 20 фермерок. Фіналістками програми стали жінки віком від 26 до 62 років, які проживають у сільській місцевості різних регіонів України та працюють у традиційних сферах сільського господарства: вирощування зернових, овочівництво, тваринництво, птахівництво, бджільництво, садівництво. Протягом двох місяців навчання в освітньому онлайн-хабі програми TalentA учасниці, які подолали конкурсний відбір, прослухали 27 лекцій, своїм досвідом та знаннями з ними поділилися 20 відомих експертів викладацької та бізнес-спільнот, практики фермерських господарств та кооперативів і об’єднаних територіальних громад, представники торговельних мереж та компаній, які є споживачами фермерської продукції. Фахівці Corteva Agriscience приєдналися до тренерського складу, поділившись із учасницями передовим досвідом світових аграрних інновацій, фінансових рішень та знаннями з розвитку ділових навичок лідерів.

Другою частиною програми стало змагання за грантові кошти на підтримку продовольчої безпеки громад. Згідно умов конкурсу, гранти мали отримати три найкращі проєкти, проте виходячи з якості поданих пропозицій,  їх соціальної значущості й конкурентоспроможності, а також прагнучи підтримати ініціативи жінок-фермерок, спрямовані на покращення продовольчої безпеки громад, ініціатор програми – компанія Corteva Agriscience, ухвалила рішення про виділення додаткових ресурсів на гранти для ще двох кращих проєктів.  

Перше місце та грант в 5000 доларів отримала одесітка Віра Попаз з проєктом для очищення води в Кубеськом ОТГ - очисна споруда забезпечуватиме якісною питною водою територію 16 населених пунктів, або близько 200 тисяч людей.

Друге місце та грант в 4000 доларів отримали полтавчанка Марія Мосейчук з проєктом «Втілення міжнародних стандартів харчової безпеки у крафтових виробників меду», який передбачає створення цеху з викачки та переробки меду по міжнародних стандартах для власників навколишніх пасік та створення медового кооперативу з подальшим забезпеченням продуктами бджільництва місцевого дитячого садка та літніх людей, та власниці ферми в Прикарпатті Катерина Лісова та Катерина Ільків з проєктом «Відродження фермерства в Карпатах», до якого планується залучити селян, які також будуть займатися козівництвом та виробництвом козячих сирів, для розвитку регіону та залучення туристів. 

Третє місце та грант в 3000 доларів розділили Тетяна Страмнова з проєктом «Контактна ферма «Коза Амальтея», що передбачає соціальну адаптацію дітей з аутизмом та Еріка Шапочка з проєктом «Мобільна спецслужба допомоги саду «Захисники рослин», у межах якого спеціальна мобільна бригада буде допомагати фермерам доцільно використовувати ЗЗР, утилізувати тару та в перспективі дозволить покращити на 25% якість та безпечність продукції та урожайність в садах. 

«Жінка – це уособлення життя та розвитку. Жінка, яка займається підприємництвом і проживає в селі, - це не лише берегиня і ґаздиня, а ще й рушій для інновацій, започаткування нового і трансформації наявного на краще. Тому саме жінка передусім обирає такий непростий шлях – підприємництво, і вміло поєднує його із створенням добробуту громади, єднання громади та соціального піклування», - заявила на нагородженні Олена Альшанова, директорка департаменту аграрної політики Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Підтримка проєктів фермерок дуже важлива в контексті сталого розвитку місцевих громад та дозволяє забезпечувати розвиток регіону, впевнена Анна Бабіч, координатор програми TalentA, менеджер з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience у Центральній та Східній Європі. «Саме жінки є основою громад, саме завдяки їх щоденній кропіткій праці в сільській місцевості розвиваються нові проєкти, створюються можливості для розвитку. Але, на жаль, в багатьох країнах становище жінки ще не є цілком рівноправним, тому ми в Corteva Agriscience вважаємо, що варто звертати особливу увагу на їх підтримку. Це відповідає нашим корпоративним Цілям сталого розвитку 2030, адже підтримка жінок – це підтримка громад, а громади є основою процвітання країни, а значить кожного з нас», - запевнила Анна. 

Тетяна Страмнова – мама двох особливих діток та власниця козиної ферми. Коли одного разу шкільна вчителька сказала, що завдяки взаємодії з тваринами її діти розвиваються краще за інших вихованців, жінка задумалася про створення контактної ферми для дітей з аутизмом в селі Музиківка Херсонської області.

«TalentA надає чудову підтримку розвитку жіночого бізнесу.  Жінкам складніше пробитися у конкурентне середовище та вести справу – іноді руки опускаються. Ментори нашої програми виявилися чудовими мотиваторами: завдяки знанням, отриманим у TalentA, я навчилася не здаватися у складних ситуаціях, долати перешкоди, визначати проблеми та шляхи їх розв’язання. Скажу з власного досвіду: TalentA надихає», - заявила вона. Детальніше про Тетяну Страмнову у фотопроєкті ООН

Програма TalentA заснована за ініціативи та фінансування компанії Corteva Agriscience та за підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Фонду ООН у галузі народонаселення, Центру «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності», Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та громадської організації «Всеукраїнська Рада Жінок-Фермерів». Медіа-партнери програми: генеральний медіа-партнер – журнал «ЗЕРНО», спеціальний медіа-партнер – інформаційне аграрне агентство Agravery.com, діловий медіа-партнер – журнал «БІЗНЕС», онлайн медіа-партнер – Економічна Правда.

Для отримання додаткової інформації відвідайте сайт www.talenta.org.ua, а також слідкуйте за перебігом Програми TalentA у Facebook.
Вернуться назад