Херсонська родина знайшла на своєму подвір'ї павуків каракуртів

         Херсонська родина знайшла на своєму подвір'ї павуків каракуртів            Під час прибирання біля будинку родина херсонців Богомолових знайшла двох павуків каракуртів. Цього року небезпечні павуки вкусили в області 4 людей, летальних випадків не було. 
В 
Світлана Богомолова - натуралістка. Вона розповіла, що тиждень тому донька прибирала траву в полуниці та побачила підозрілу павутину:
В 
"Там був чорний павук розміром з невелику вишню, без плям. Які іноді описують - білі чи червоні. Цей був зовсім без плям. Ще характерна особливість, за якою можна упізнати каракурта – це залишки жуків, яких павук їсть. Посадили в банку – і почали уточнювати по інтернету – хоча інтернету також не можна довіряти – бо існують схожі павуки – псевдовдови. Люди плутають і б’ють капцями усіх підряд павуків".
В 
Херсонська родина виявила на своєму подвір'ї павуків каракуртів
Раніше каракуртів на власному подвір'ї ніколи не зустрічали, - говорить жінка. Після першого павука, одразу знайшли другого. За словами Світлани Богомолової, тоді вони зрозуміли, що потрібно бути дуже обережними.
В 
Каракурти – не агресивні павуки, кусають, тільки якщо їх випадково роздавити, - говорить ентомолог Валерій Кліментьєв. Раз на 100 років відбувається циклічна активність павуків, яка може продовжуватися до 15-20 років - продовжує чоловік. Зараз йде друга хвиля розповсюдження, каракуртів люди знаходять їх на городах та приносять в лабораторію. 
В 
"Якщо схопив чоловік, чи наступив, чи залишають капці надворі, туди буває поселяється цей павук-каракурт. Тому треба бути дуже уважним і обережним. Павук чорного кольору, невеликих розмірів, Але отрута дуже сильна, сильніша отрути гюрзи. І людина не помирає від укусу тільки тому, що його дуже невелика частина потрапляє в лімфу", - розповів ентомолог Валерій Кліментьєв.
В 
Цього року каракурти на Херсонщині вкусили чотирьох людей, - говорить Валерій Кліментьєв, серед них туристка, яка відпочивала на острові Джарилгач та 15-річний підліток. Летальних випадків не було. Люди не одразу розуміють, що їх вкусив саме каракурт, симптоми при укусі наступні:
В 
"Людина починає панікувати, їй не вистачає кисню. Задихається, з’являється страх. Напруга усіх м’язів, оніміння. Напруга брюшного пресу. Нудота, блювання. 
В 
Херсонська родина виявила на своєму подвір'ї павуків каракуртів
Якщо вкусив каракурт, терміново треба звернутись до лікарні, - говорить завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії обласної лікарні Ігор Равєлєв: 
В 
"Дія отрути починається за 10-15 хвилин у вигляді місцевого болю чи набряку. За 20-40 хвилин біль розповсюджується на все тіло. Перша допомога – це стара методика – потрібно припалити місце укусу протягом двох-трьох хвилин. Далі припалювання неефективне. І одразу звертайтеся за допомогою у найближчу лікарню. На сьогодні в Херсоні сироватки проти каракуртів немає. У Радянському союзі вона була, її виготовляли в Узбекистані. На сьогодні у нас її не закуповують. Лікування, яке зараз надають направлене на зменшення інтоксикації , викликаної отрутою, яку вприснув павук".
В 
Каракурти можуть ховатися під камінням, у кущах та трубах. Зустріти їх можна до початку жовтня.
 Суспільне Херсон  
Вернуться назад