Визначено переможців конкурсу журналістських робіт на тему децентралізації

6 листопада у Херсонській обласній раді визначали переможців вже другого обласного конкурсу журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади».

Як повідомляє прес-служба облради,  на розгляд конкурсної комісії, яку очолила ініціатор проведення конкурсу – заступниця голови Херсонської обласної ради Оксана Рукавішнікова, надійшли  27 медіа матеріалів у трьох номінаціях. Більш активно учасники надсилали свої роботи у номінації «Краща онлайн-публікація», де представлено 10 робіт, у номінації «Краща публікація у друкованих ЗМІ» надійшло 9 робіт, а у номінації «Кращий радіо- або відеоматеріал» надійшло 8 робіт, на відміну від минулого року, коли взагалі не виявилося бажаючих претендентів.
  • РњРё бачимо, що тематика, СЏРєС–Р№ присвячений наш РєРѕРЅРєСѓСЂСЃ, має резонанс Сѓ суспільстві, тому Р№ популярність теми децентралізації, реформ місцевого самоврядування Сѓ журналістів зростає. РЈ минулому році РЅР° РєРѕРЅРєСѓСЂСЃ подалися 10 номінантів, зараз РјРё бачимо 27 СЂРѕР±С–С‚, РґРІР° журналісти подали РїРѕ РґРІС– роботи Сѓ СЂС–Р·РЅС– номінації. Зростає Р№ професійний рівень медіа матеріалів: наприклад, висвітлюються РЅРµ тільки СѓСЃРїС–С…Рё створених РћРўР“, Р° Р№ проблеми, Р· СЏРєРёРјРё стикаються громади РЅР° шляху РґРѕ об’єднання та РІР¶Рµ після РЅСЊРѕРіРѕ. Р„ ґрунтовний аналіз ситуацій, СЏРєС– склалися РІ громадах, – зазначила Оксана Рукавішнікова.
Кожен з членів комісії мав змогу заздалегідь ознайомитися з журналістськими роботами, які надходили на конкурс з 28 січня (день оголошення конкурсу) по 30 вересня поточного року. Необхідно було оцінити кожну конкурсну роботу за чотирма критеріями (актуальність, фаховість/знання тематики, креативність, дотримання етичних норм та журналістських стандартів) від 1 до 10 балів. На засіданні тривало жваве обговорення матеріалів, бо до складу конкурсної комісії увійшли фахівці як з боку місцевого самоврядування, так й професійні журналісти. Бали, виставлені всіма членами комісії підсумовувалися, було виведено середнє значення.
У кожній з трьох номінацій комісія визначила по три переможці, імена яких будуть оголошені до Дня місцевого самоврядування – 7 грудня та оприлюднені на офіційному веб-сайті Херсонської обласної ради та інших ЗМІ. У цей же день, відбудеться урочисте нагородження лауреатів обласного конкурсу журналістських робіт. За умовами конкурсу, переможці нагороджуються дипломами та грошовими преміями у розмірі:
  • перша премія (Р† місце) – 15В 000 РіСЂРЅ.
  • РґСЂСѓРіР° премія (ІІ місце) – 10В 000 РіСЂРЅ.
  • третя премія (ІІІ місце) – 5В 000 РіСЂРЅ.
Фінансування нагородження переможців здійснюється в рамках програми розвитку інформаційного простору Херсонської області на 2017 ? 2020 роки.

Під час засідання комісії обговорювалося також питання про трансформацію конкурсу у зв’язку з анонсованими змінами адміністративно-територіального устрою та завершенням періоду добровільного об’єднання громад. Бо саме реформі децентралізації була цього річ присвячена більшість журналістських робіт. Члени комісії погодилися, що треба дещо змінити назву та скорегувати тематику конкурсу, щоб стимулювати журналістів робити актуальні для суспільства матеріали на тему місцевого самоврядування.

За пропозицією головного редактора ТРК «ВТВ Плюс» Тетяни Каменської, члени комісії погодилися на необхідність зробити окремі номінації – «Кращий радіоматеріал» та «Кращий відеоматеріал», таким чином збільшивши кількість номінацій з трьох до чотирьох.

Ці пропозиції будуть розглянути депутатами та, у разі підтримки, відображені у змінах до Положення про обласний конкурс.

Також під час засідання шеф-редактор газети «Гривна» Валерій Боянжу повідомив, що, за згоди авторів, на шпальтах цього обласного видання будуть надруковані матеріали-переможці. Це дозволить більшому колу читачів дізнатися про проходження реформи місцевого самоврядування.






Вернуться назад