ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

07:11 14/03
Сальдо заявив про понад 300 мільйонів рублів боргів окупаційних підприємств на лівобережжі Херсонщини      
06:58 14/03
У Херсоні через обстріли РФ поранені двоє людей      
06:56 14/03
62% опитаних херсонців вважають відновлення театру головним культурним пріоритетом      
06:29 14/03
Загинула людина, семеро поранених. Війська РФ обстріляли 34 населені пункти Херсонщини      
06:28 14/03
Постачав окупантам пальне на мільйони рублів. Судитимуть жителя окупованого Скадовська на Херсонщині      
06:24 14/03
Гітара під звуки канонади. Контрасти життя на Таврійському      
06:05 14/03
Артудари по Херсону, дронові атаки у Дар'ївці, ситуція на ТОТ. 1480 день війни: основні події у Херсонській області      
06:02 14/03
На Херсонщині через російські обстріли загинула людина, ще семеро поранені      
20:20 13/03
Пориви вітру до 20 метрів на секунду. Якою буде погода на Херсонщині 14 березня      
20:02 13/03
На Херсонщині колишнього пенітенціарія судитимуть за держзраду та колабораціонізм      
19:44 13/03
Російські війська обстріляли Корабельний район Херсона: травмований 45-річний чоловік      
18:53 13/03
В одній з громад Херсонщини бюджетні кошти спрямували на допомогу жителям, підтримку війська та забезпечення водопостачання      
18:43 13/03
Саксофоніст з Херсонщини Сінезій Горбовський став призером міжнародного конкурсу у Польщі      
18:15 13/03
ООН: суди над українцями в Росії є воєнними злочинами      
18:02 13/03
Третина херсонських абітурієнтів планує вступати до місцевих вишів, – опитування      
18:00 13/03
День 1479. 13 березня. Що обговорюють херсонці у соцмережах      
17:51 13/03
Понад половина херсонців виступають проти скорочення кількості вишів у місті      
17:42 13/03
У Херсоні поліціянти евакуювали чоловіка, який потрапив під російський обстріл на зупинці. ВІДЕО      
17:33 13/03
Зображення об’єктів Херсонщини стали призерами національного конкурсу      
17:05 13/03
"Хочу дарувати дітям диво та посмішку". У Херсоні клоун з Італії Марко Родарі показав шість вистав      
16:57 13/03
Через обстріл поранено п’ятеро співробітників сільської ради у Дар’ївці на Херсонщині      
16:50 13/03
Окупанти скинули вибухівку на дорогу біля Нової Кам’янки: є загибла      
16:45 13/03
Хто з херсонських нардепів може отримати статус Засновника сучасної держави Україна      
16:42 13/03
Армія РФ дроном атакувала жінку поблизу Нової Камʼянки на Херсонщині. Вона загинула      
16:35 13/03
Сальдо визнав, що окупаційні структури Херсонщини накопичили гігантські борги за електрику      
16:28 13/03
Війська РФ намагаються проводити ротацію на островах у Херсонській області      
16:21 13/03
Прицільний удар по медиках, поранені працівники сільради: як минув день на Херсонщині      
16:00 13/03
Ілюзія «мирного життя» і пропаганда: що транслюють окупаційні ресурси на ТОТ Херсонщини      
15:59 13/03
Чи очікувати магнітні бурі 14 березня 2026 року?      
15:49 13/03
Рятувальники Херсонщини отримали новий спецавтомобіль для оперативного реагування      
15:46 13/03
У Миколаєві придбали 2 будинки для прийомних родин, евакуйованих із Херсонської області      
15:21 13/03
Окупанти намагаються закріпитися на островах Херсонщини, але щодня втрачають човни, – Волошин      
15:05 13/03
У Високопільській громаді відкрили модульний префаб ЦПМСД      
15:05 13/03
З Комишан та Зимівника на Херсонщині евакуювали дві родини з дітьми      
14:58 13/03
Жителів Херсонщини, які потребують допомоги вузькопрофільних лікарів, евакуюють в інші області      
14:58 13/03
Саксофоніст із Генічеська здобув нагороду на престижному конкурсі в Польщі      
14:45 13/03
З моменту деокупації правобережжя Херсонщини через вибухонебезпечні предмети загинули 72 людини, зокрема 2 дітей      
14:35 13/03
“Тривалий час не було жодної інформації”. По процедурі репатріації передавали тіла загиблих бійців у Кринках на Херсонщині      
14:19 13/03
75 тисяч рублів та “небагато роботи”: експравоохоронець із Херсона отримав 12 років за колабораціонізм      
Все новости

Архив публикаций

«    Март 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
СПЕЦТЕМЫ


    Лесі Українці - 150. Мінкульт створив інстаграм-маску поетеси


    Міністерство культури та інформаційної політики та агенція Postmen створили інстаграм-маску до 150-річчя від дня народження Лесі Українки.

    Про це повідомляє пресслужба МКІП.

    У відомстві наголосили, що це зроблено, аби молода аудиторія соцмережі активно долучалася до відзначення ювілейного року Лариси Косач-Квітки та для популяризації її постаті.

    Як зазначається, для створення кожного образу розробники інстаграм-маски використали деталі з портретів Лесі Українки, зокрема, аксесуари та елементи одягу.

    Користувачі інстаграму можуть приміряти на себе кілька образів Лесі Українки на вибір. Кожен охочий може вільно додавати візуальні матеріали та створювати власні сторіз.

    Також з нагоди вагомої дати досліджувачі творчості поетеси зібрали десять цікавих фактів.

    1. Під час Другої світової війни садибу Косачів у Колодяжному зруйнували. «Білий» і «сірий» будиночки Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки будували з нуля. Фактично у них ніколи не бувала письменниця. Останній власник будинку, де колись жила родина Косачів, брат Лесі - Микола продав його дідові Бориса Клімчука, теперішнього губернатора Волині.

    2. Як свідчить професор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Наталія Свириденко, на території України є три найбільші раритетні роялі: рояль Терещенків у Національному музеї історії України, рояль Рубінштейна в Одеському будинку вчених та рояль Лесі Українки у Колодяжному.

    3. Першою меморіальною річчю, що потрапила до музею в Колодяжному, стала жіноча сорочка з домотканого полотна, передана 1949 року Варварою Дмитрук, подругою Лесі Українки. Востаннє меморіальний фонд музею поповнився 2007 року, коли на території садиби Косачів знайшли посуд, яким могла користуватись родина.

    4. На сьогодні усі живі нащадки Лесі Українки живуть за межами України. Це Роберто Гааб (троюрідний племінник, онук Лесиної сестри Оксани Косач-Шимановської), що живе у Швейцарії, та Ольга Лютон-Петрова зі США (внучата племінниця, онука Лесиної сестри Ізидори Косач-Борисової).

    5. Єдиний родич Лесі Українки, що похований на рідній волинській землі Косачів – молодший брат Лесі Українки Микола. Помер 1937 року. Його могила знаходиться на сільському цвинтарі в Колодяжному.

    6. У родині Лесю Українку називали по-різному: Лариса, Леся, Зея, Мишолосія. Ім’я Зея, або Зеїчок, походить від назви сорту кукурудзи «зея японіка» (тонка, як стеблина), так її називала мама. Ім’я Мишолосія ділилося навпіл – так називали Лесю і її брата Михайла, з яким письменниця була дуже близька.

    7. У Нечимному (урочище біля села Скулин у Ковельському районі) Леся Українка була лише три дні та дві ночі в 13-річному віці. Тут вона гостювала в дядька Лева скулинського, що мав в урочищі літню хатину, якою користувався, аби випасати худобу. Дядько Лев знав дуже багато легенд і переповідав їх малій Лесі. Цього часу вистачило письменниці, аби набратися вражень і згодом відтворити їх у «Лісовій пісні». Місцеві жителі подейкують, що у Скулинському лісі живуть привиди і вряди-годи лякають туристів, які осмілюються ночувати тут. Тож, можливо, лісовики і мавки з «Лісової пісні» не такі вже й вигадані.

    8. Окрім офіційних установ, на честь Лесі Українки названий астероїд «2616 Леся» (2616 Lesya), відкритий 28 серпня 1970 року. Він знаходиться у головному поясі астероїдів, що розташований між орбітами Марса та Юпітера і складається приблизно з 580 000 астероїдів.

    9. Садиба Косачів розташовувалась на окраїні села, де були найкращі землі. У розпорядженні родини було 500 гектарів землі, включно з лісами, ріллею та чотирма гектарами саду. Аби тримати в порядку садибу, родина Лесі Українки мала найманих робітників. На території колишніх володінь розташовується Лесин кадуб – джерело й криниця. Колись на місці джерела росла прадавня верба, змальована в «Лісовій пісні». Кажуть, що на території колишньої садиби Косачів захований косачівський скарб.

    10. У Луцьку біля В’їзної вежі замку Любарта є дерево, яке іменують Лесиним ясеном. Воно одне з найстаріших дерев міста. Вважається, що саме під ним мала Леся написала свого першого вірша. Нині ж у місті вирішується проблема з деревом, адже воно аварійне й може впасти, зашкодивши перехожим.


    Джерело – Вгору





    Похожие публикации

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    07:11 14/03
    Сальдо заявив про понад 300 мільйонів рублів боргів окупаційних підприємств на лівобережжі Херсонщини      
    06:58 14/03
    У Херсоні через обстріли РФ поранені двоє людей      
    06:56 14/03
    62% опитаних херсонців вважають відновлення театру головним культурним пріоритетом      
    06:29 14/03
    Загинула людина, семеро поранених. Війська РФ обстріляли 34 населені пункти Херсонщини      
    06:28 14/03
    Постачав окупантам пальне на мільйони рублів. Судитимуть жителя окупованого Скадовська на Херсонщині      
    06:24 14/03
    Гітара під звуки канонади. Контрасти життя на Таврійському      
    06:05 14/03
    Артудари по Херсону, дронові атаки у Дар'ївці, ситуція на ТОТ. 1480 день війни: основні події у Херсонській області      
    06:02 14/03
    На Херсонщині через російські обстріли загинула людина, ще семеро поранені      
    20:20 13/03
    Пориви вітру до 20 метрів на секунду. Якою буде погода на Херсонщині 14 березня      
    20:02 13/03
    На Херсонщині колишнього пенітенціарія судитимуть за держзраду та колабораціонізм      
    19:44 13/03
    Російські війська обстріляли Корабельний район Херсона: травмований 45-річний чоловік      
    18:53 13/03
    В одній з громад Херсонщини бюджетні кошти спрямували на допомогу жителям, підтримку війська та забезпечення водопостачання      
    18:43 13/03
    Саксофоніст з Херсонщини Сінезій Горбовський став призером міжнародного конкурсу у Польщі      

    18:15 13/03
    ООН: суди над українцями в Росії є воєнними злочинами      
    18:02 13/03
    Третина херсонських абітурієнтів планує вступати до місцевих вишів, – опитування      
    18:00 13/03
    День 1479. 13 березня. Що обговорюють херсонці у соцмережах      
    17:51 13/03
    Понад половина херсонців виступають проти скорочення кількості вишів у місті      
    17:42 13/03
    У Херсоні поліціянти евакуювали чоловіка, який потрапив під російський обстріл на зупинці. ВІДЕО      
    17:33 13/03
    Зображення об’єктів Херсонщини стали призерами національного конкурсу      
    17:05 13/03
    "Хочу дарувати дітям диво та посмішку". У Херсоні клоун з Італії Марко Родарі показав шість вистав      
    16:57 13/03
    Через обстріл поранено п’ятеро співробітників сільської ради у Дар’ївці на Херсонщині      
    16:50 13/03
    Окупанти скинули вибухівку на дорогу біля Нової Кам’янки: є загибла      
    16:45 13/03
    Хто з херсонських нардепів може отримати статус Засновника сучасної держави Україна      
    16:42 13/03
    Армія РФ дроном атакувала жінку поблизу Нової Камʼянки на Херсонщині. Вона загинула      
    16:35 13/03
    Сальдо визнав, що окупаційні структури Херсонщини накопичили гігантські борги за електрику      
    16:28 13/03
    Війська РФ намагаються проводити ротацію на островах у Херсонській області      

    16:21 13/03
    Прицільний удар по медиках, поранені працівники сільради: як минув день на Херсонщині      
    16:00 13/03
    Ілюзія «мирного життя» і пропаганда: що транслюють окупаційні ресурси на ТОТ Херсонщини      
    15:59 13/03
    Чи очікувати магнітні бурі 14 березня 2026 року?      
    15:49 13/03
    Рятувальники Херсонщини отримали новий спецавтомобіль для оперативного реагування      
    15:46 13/03
    У Миколаєві придбали 2 будинки для прийомних родин, евакуйованих із Херсонської області      
    15:21 13/03
    Окупанти намагаються закріпитися на островах Херсонщини, але щодня втрачають човни, – Волошин      
    15:05 13/03
    У Високопільській громаді відкрили модульний префаб ЦПМСД      
    15:05 13/03
    З Комишан та Зимівника на Херсонщині евакуювали дві родини з дітьми      
    14:58 13/03
    Жителів Херсонщини, які потребують допомоги вузькопрофільних лікарів, евакуюють в інші області      
    14:58 13/03
    Саксофоніст із Генічеська здобув нагороду на престижному конкурсі в Польщі      
    14:45 13/03
    З моменту деокупації правобережжя Херсонщини через вибухонебезпечні предмети загинули 72 людини, зокрема 2 дітей      
    14:35 13/03
    “Тривалий час не було жодної інформації”. По процедурі репатріації передавали тіла загиблих бійців у Кринках на Херсонщині      
    14:19 13/03
    75 тисяч рублів та “небагато роботи”: експравоохоронець із Херсона отримав 12 років за колабораціонізм      
    Все новости

    Наверх