
Станом на 2 червня на деокупованих територіях Херсонської області з 683 тисяч замінованих гектарів землі фахівці розмінували 296 тисяч.
Про це розповів голова Херсонської ОВА Олександр Толоконніков в ефірі "Ми-Україна".
За його словами, цьогоріч фермери засіяли майже 160 тисяч гектарів землі, а наступного року засіяні площі планують збільшити завдяки розмінуванню.
“Кавунів засіяли у п’ять разів більше (ред. ніж минулого року), соняшнику 50 тисяч гектарів. Люди працюють за допомогою міжнародних організацій, вони допомагають технікою. Надають в оренду комбайни й мобільні зерносховища", – розповів він.
Також Олександр Толоконніков зазначив, що на більшості прибережних територій Херсонщини небезпечно займатися сільським господарством.
- Станом на 1 червня 2024 року надзвичайники знешкодили понад 179 тисяч вибухонебезпечних предметів на деокупованій території Херсонської області.
- Держава компенсуватиме 80% вартості розмінування сільськогосподарських земель, зокрема для фермерів, які це зробили своїм коштом. На ці потреби у бюджеті на 2024 рік закладено 3 мільярди гривень.
Джерело – Вгору