
12-річний хлопчик та 5-річна дівчинка разом із батьками виїхали з окупованої Голої Пристані Херсонської області на підконтрольну Україні територію.
Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
За його словами, родина має проукраїнську позицію. До них тричі з обшуками приходили російські військові. А коли батьки просили заходити без автоматів, аби не лякати дітей, військові їм відмовляли.
Сім'я наважилася виїхати, бо сусід повідомив, що окупаційна влада позбавлятиме батьківського піклування дітей, які не ходять у російську школу.
“Тож, аби син продовжив здобувати українську освіту, а донька пішла в 1 клас до української школи, батьки намагалисчя виїхати швидше”, – пише Лубінець.
Окрім цього, дорослі розповіли, що після відходу води у Голій Пристані виявили понад 1 тисячу тіл загиблих, багато кого досі не можуть знайти, передає Омбудсман.
- Раніше вдалося повернути 17-річну дівчину та 16-річного хлопця з окупованої території Херсонської області.
- На підконтрольну Україні територію вдалося вивезти сім'ю, що виховує двох братів 12 та 16 років, позбавлених батьківського піклування із лівобережжя Херсонщини.
З початку 2024 року з окупованої Херсонщини на підконтрольну Україні територію вдалося повернути 61 дитину.
Джерело – Вгору