ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

16:56 13/02
На Херсонщині можуть створити новий заказник на честь родини Фальц-Фейнів
 
16:35 13/02
У Херсоні за 33 тис. грн скоригують проєкт системи оповіщення
 
16:35 13/02
У Херсоні за 33 тис. грн скоригують проєкт системи оповіщення
 
16:30 13/02
“Єдина Росія” назвала дати проведення праймеріз на ТОТ Херсонщини
 
15:39 13/02
З російського полону та ТОТ повернули п’ятьох дітей: серед них вихованці Херсонського будинку дитини
 
15:38 13/02
Заступник начальника окупаційної служби надзвичайників на Херсонщині отримав заочний вирок
 
15:19 13/02
Окупанти звітують про працевлаштування понад 2,5 тисячі осіб на Херсонщині за минулий рік
 
14:49 13/02
Ексочільнику інспекції псевдоміністерства на Херсонщині дали 10 років тюрми
 
14:41 13/02
Зарплати в Херсоні зросли на 8%, але місто залишається серед аутсайдерів за рівнем оплати праці в Україні
 
14:30 13/02
Чому реконструкція школи за 100 млн на Херсонщині зависла у повітрі
 
13:45 13/02
МВА може застосувати механізм примусового вивезення дітей із небезпечних районів Херсона та прибережних сіл
 
13:13 13/02
У Херсоні через російський обстріл згорів будинок депутата райради
 
13:00 13/02
Ексдиректорка Олешківського ЦПМСД йде з посади керівниці головної лікарні Чернівців
 
12:25 13/02
Жителі Каховського району на ТОТ Херсонщини не можуть отримати адмінпослуги за місцем проживання
 
11:44 13/02
На Херсонщині призначено обласні стипендії для провідних спортсменів та тренерів на 2026 рік
 
11:36 13/02
У Херсоні планують створити алею на підтримку полонених і зниклих безвісти військових
 
10:51 13/02
Жителю Нижніх Сірогоз повідомили про підозру у колабораціонізмі
 
09:55 13/02
СБУ підозрює жінку з Каїр у проведенні незаконних виборів на Херсонщині
 
09:08 13/02
Стало відомо, що загиблий у Антонівці — працівник «Муніципальної варти» Володимир Барановський
 
08:37 13/02
В Антонівці внаслідок ранкового обстрілу загинув чоловік
 
08:08 13/02
В Антонівці під час евакуації авто патрульних підірвалося на міні
 
07:52 13/02
СБУ повідомила про підозру екскерівниці відділу культури окупаційної адміністрації Каховки
 
06:52 13/02
Окупанти засудили чоловіка за нібито передачу даних про війська РФ на Херсонщині
 
06:37 13/02
Поліція попереджає про можливе мінування в Херсоні: є травмований
 
06:32 13/02
На Херсонському напрямку ліквідували російського полковника, який воює в Україні з 2014 року
 
06:16 13/02
У Херсоні тимчасово відсутнє електропостачання: фахівці з’ясовують причини
 
06:15 13/02
У Херсоні тимчасово немає світла. Причини невідомі  
 
06:07 13/02
1 людина загинула, ще 4 – дістали поранення: наслідки російських обстрілів Херсонщини
 
19:14 12/02
Херсонцям виділять понад мільйон гривень адресної допомоги      
19:12 12/02
На Херсонщині у 2025 році складено найменше в Україні протоколів за п’яне водіння      
19:11 12/02
Росіяни скинули вибухівку з дрона на лікарню у Херсоні: постраждав юнак, який лагодив дах      
19:07 12/02
Російські війська другий день атакують Херсонську ТЕЦ дронами      
19:05 12/02
На Херсонщині попрощалися із загиблим військовим Олексієм Тухтаєвим      
19:04 12/02
Затриманій жительці Херсона повідомлено про підозру в проведенні псевдореферендуму      
18:53 12/02
ГУР оприлюднило імена 14 росіян та колаборантів, причетних до викрадення музейних цінностей на Херсонщині  
 
18:05 12/02
Огляд Євроказино: бонуси, реєстрація, вхід в особистий кабінет      
18:00 12/02
На ТОТ Херсонщини молоді показали російський фільм, де вимагають публічної страти «зрадників»
 
17:50 12/02
У Голопристанській громаді на Херсонщині складна ситуація зі світлом та зв'язком
 
17:48 12/02
Загинув 52-річний мешканець передмістя Херсона
 
Все новости

Архив публикаций

«    Февраль 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728 
СПЕЦТЕМЫ


    Нуль відходів: херсонці дізналися, як перестати смітити


    У Херсоні відбувся Екофест #Kherson_ZeroWaste”, де містян познайомили з концепцією “Нуль Відходів” (“Zero Waste”). На локаціях фестивалю та під час майстерень учасникам демонстрували, як організувати свій побут так, щоб мінімізувати відходи. Фестиваль відбувся у суботу, 20 листопада, у парку “Херсонська фортеця” поблизу лебединого озера.

    Під час заходу працювало 5R-локацій: Refuse – відмовся від зайвого; Reduce – скорочуй потрібне; Reuse – використовуй повторно; Recycle – переробляй; Rot – компостуй. Учасників екофесту частували гарячими напоями у свій посуд і закликали брати із собою багаторазові горнятка та пляшки.

    Секрети компостування в умовах квартири

    Екоактивісти наполягають, - недоїдки необхідно компостувати. Тут виникає питання: навіщо? Адже органічні відходи швидко розкладаються в природному середовищі на відміну від шкідливого пластику. Це правда, але умови сміттєзвалища зовсім інакші. Представниця громадської організації “Генеруюча платформа “Добробуд” поділилася, чому потрібно компостувати відходи:  

    “На звалище недоїдки потрапляють у поліетиленовому пакеті, і без доступу кисню виділяють метан, який у 25-30 разів шкідливіший за вуглекислий газ. Там органіка спресовується зі склом та металом. Бактерії, які мають розкладати органіку, не виживають в умовах сміттєзвалища. Тому важливо компостувати”, - розповіла Оксана Прохорова.

    У результаті ви отримаєте чорнозем, який можна використовувати для клумб та кімнатних рослин. Більше не буде потреби купувати грунт в магазині. Компостувати дуже зручно всім, хто живе у приватному будинку, а от що робити мешканцям багатоповерхівок?

    Власникам квартир Оксана радить використовувати вермикомпостер з червоними каліфорнійськими хробаками. Вони швидко перетворюють недоїдки на чорнозем і запобігають утворенню запаху гнилі. Підійдуть і звичайні дощові черв'яки. Такий компостер дуже легко зробити з дешевих підручних засобів. Знадобиться декілька відерець, хробаки та шланг для стікання зайвої рідини. 

    Вермикомпостер з каліфорнійськими хробаками

    Майстерня з перероблення пластикових кришечок

    У Херсоні вже четвертий рік поспіль втілює у життя екологічні практики команда  “Zero Waste School: Херсон”, до якої входить учнівська молодь шкіл нашого міста. Найбільше учасники команди пишаються своєю майстернею з перероблення пластикових кришечок. Хлопці та дівчата розповіли, як вони перетворюють їх на дизайнерські речі у своїй майстерні.

    Спочатку кришечки розподіляють за відтінками. Темний ліс та стигла вишня - це лише декілька відтінків з багатьох. Далі кришечки одного відтінку подрібнюють у стружку на спеціальному верстаті й відправляють у термопрес на перетоплення. В результаті маємо цілий пластиковий лист товщиною від  2,5 до 3 міліметрів. Далі з нього фрезером вирізають деталі або пазли різноманітних форм, наприклад дельфіна. Так кришечки отримують нове життя. Важливо, що це перероблення більш екологічне, адже не використовується ані фарба, ані клей.

    Для виробництва таких пазлів херсонській команді #ZWSХерсон надсилали кришечки з усіх куточків України. Акція отримала назву “Пластикожуй Ромчик”. У Херсоні матеріал збирають на ТРЦ “Фабрика”.  У майстерні виготовляють й інші вироби. Учасники команди продемонстрували на екофесті приклад, як можна з перероблених кришечок виготовляти адресні таблички.

    На фестивалі також були представлені речі, які виготовлялися з уживаних металевих виробів. Майстри з Херсонщини - Сергій Демченко і Вадим Білоусов представили багато фігур у формі тварин, комах, транспорту тощо.

    Утилізація медичних відходів

    Дуже несподівано було зустріти на екофесті представників ХМГО “Асоціація 21 століття”, які надають послуги медичного супроводу й тестують на ВІЛ, гепатит та інші важкі захворювання. Як виявилося, вони прийшли на фестиваль звернути увагу на проблему утилізації медичних відходів, ліків і швидких тестів, які можна придбати в аптеці та пройти самостійно:

    Ми хочемо звернути увагу на проблему утилізації медичних відходів. Зараз стає популярним самотестування і зазвичай люди викидають ці тести у смітник, що небезпечно. Є підприємства, які займаються утилізацією медичних відходів та обслуговують лікарні, але у ЗМІ неодноразово висвітлювали, як ці відходи закопують просто у лісі.

    Під час фестивалю проходило безліч розіграшів екоподарунків. Проводилися безкоштовні майстерні з сортування відходів, екологічного миловаріння, сервірування, виготовлення новорічної іграшки з природних матеріалів, а також створення флораріуму.

    А представники національної скаутської організації “Пласт” показували, як треба відпочивати на природі й не забруднювати довкілля.

    Заради проведення цієї масштабної події низка організацій об'єдналися у коаліцію  #Екофрендлі_Я. До неї увійшли три громадські організації: “Глобальний погляд”, “Імпульс Херсонщини”, “Екологічні новини” та благодійне товариство “Центр суспільних програм”. Ідея екофестивалю народилася під час участі представників коаліції в програмі «Академія громадського активізму», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Інтерньюз-Україна за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні». В межах цієї програми коаліції вдалося виграти грант на реалізацію свого проєкту. Екофестиваль підтримали також Херсонська міська і районна ради.

     


    Джерело – Вгору





    Похожие публикации

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    16:56 13/02
    На Херсонщині можуть створити новий заказник на честь родини Фальц-Фейнів
     
    16:35 13/02
    У Херсоні за 33 тис. грн скоригують проєкт системи оповіщення
     
    16:35 13/02
    У Херсоні за 33 тис. грн скоригують проєкт системи оповіщення
     
    16:30 13/02
    “Єдина Росія” назвала дати проведення праймеріз на ТОТ Херсонщини
     
    15:39 13/02
    З російського полону та ТОТ повернули п’ятьох дітей: серед них вихованці Херсонського будинку дитини
     
    15:38 13/02
    Заступник начальника окупаційної служби надзвичайників на Херсонщині отримав заочний вирок
     
    15:19 13/02
    Окупанти звітують про працевлаштування понад 2,5 тисячі осіб на Херсонщині за минулий рік
     
    14:49 13/02
    Ексочільнику інспекції псевдоміністерства на Херсонщині дали 10 років тюрми
     
    14:41 13/02
    Зарплати в Херсоні зросли на 8%, але місто залишається серед аутсайдерів за рівнем оплати праці в Україні
     
    14:30 13/02
    Чому реконструкція школи за 100 млн на Херсонщині зависла у повітрі
     
    13:45 13/02
    МВА може застосувати механізм примусового вивезення дітей із небезпечних районів Херсона та прибережних сіл
     
    13:13 13/02
    У Херсоні через російський обстріл згорів будинок депутата райради
     
    13:00 13/02
    Ексдиректорка Олешківського ЦПМСД йде з посади керівниці головної лікарні Чернівців
     

    12:25 13/02
    Жителі Каховського району на ТОТ Херсонщини не можуть отримати адмінпослуги за місцем проживання
     
    11:44 13/02
    На Херсонщині призначено обласні стипендії для провідних спортсменів та тренерів на 2026 рік
     
    11:36 13/02
    У Херсоні планують створити алею на підтримку полонених і зниклих безвісти військових
     
    10:51 13/02
    Жителю Нижніх Сірогоз повідомили про підозру у колабораціонізмі
     
    09:55 13/02
    СБУ підозрює жінку з Каїр у проведенні незаконних виборів на Херсонщині
     
    09:08 13/02
    Стало відомо, що загиблий у Антонівці — працівник «Муніципальної варти» Володимир Барановський
     
    08:37 13/02
    В Антонівці внаслідок ранкового обстрілу загинув чоловік
     
    08:08 13/02
    В Антонівці під час евакуації авто патрульних підірвалося на міні
     
    07:52 13/02
    СБУ повідомила про підозру екскерівниці відділу культури окупаційної адміністрації Каховки
     
    06:52 13/02
    Окупанти засудили чоловіка за нібито передачу даних про війська РФ на Херсонщині
     
    06:37 13/02
    Поліція попереджає про можливе мінування в Херсоні: є травмований
     
    06:32 13/02
    На Херсонському напрямку ліквідували російського полковника, який воює в Україні з 2014 року
     
    06:16 13/02
    У Херсоні тимчасово відсутнє електропостачання: фахівці з’ясовують причини
     

    06:15 13/02
    У Херсоні тимчасово немає світла. Причини невідомі  
     
    06:07 13/02
    1 людина загинула, ще 4 – дістали поранення: наслідки російських обстрілів Херсонщини
     
    19:14 12/02
    Херсонцям виділять понад мільйон гривень адресної допомоги      
    19:12 12/02
    На Херсонщині у 2025 році складено найменше в Україні протоколів за п’яне водіння      
    19:11 12/02
    Росіяни скинули вибухівку з дрона на лікарню у Херсоні: постраждав юнак, який лагодив дах      
    19:07 12/02
    Російські війська другий день атакують Херсонську ТЕЦ дронами      
    19:05 12/02
    На Херсонщині попрощалися із загиблим військовим Олексієм Тухтаєвим      
    19:04 12/02
    Затриманій жительці Херсона повідомлено про підозру в проведенні псевдореферендуму      
    18:53 12/02
    ГУР оприлюднило імена 14 росіян та колаборантів, причетних до викрадення музейних цінностей на Херсонщині  
     
    18:05 12/02
    Огляд Євроказино: бонуси, реєстрація, вхід в особистий кабінет      
    18:00 12/02
    На ТОТ Херсонщини молоді показали російський фільм, де вимагають публічної страти «зрадників»
     
    17:50 12/02
    У Голопристанській громаді на Херсонщині складна ситуація зі світлом та зв'язком
     
    17:48 12/02
    Загинув 52-річний мешканець передмістя Херсона
     
    Все новости

    Наверх