ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

16:56 13/02
На Херсонщині можуть створити новий заказник на честь родини Фальц-Фейнів
 
16:35 13/02
У Херсоні за 33 тис. грн скоригують проєкт системи оповіщення
 
16:35 13/02
У Херсоні за 33 тис. грн скоригують проєкт системи оповіщення
 
16:30 13/02
“Єдина Росія” назвала дати проведення праймеріз на ТОТ Херсонщини
 
15:39 13/02
З російського полону та ТОТ повернули п’ятьох дітей: серед них вихованці Херсонського будинку дитини
 
15:38 13/02
Заступник начальника окупаційної служби надзвичайників на Херсонщині отримав заочний вирок
 
15:19 13/02
Окупанти звітують про працевлаштування понад 2,5 тисячі осіб на Херсонщині за минулий рік
 
14:49 13/02
Ексочільнику інспекції псевдоміністерства на Херсонщині дали 10 років тюрми
 
14:41 13/02
Зарплати в Херсоні зросли на 8%, але місто залишається серед аутсайдерів за рівнем оплати праці в Україні
 
14:30 13/02
Чому реконструкція школи за 100 млн на Херсонщині зависла у повітрі
 
13:45 13/02
МВА може застосувати механізм примусового вивезення дітей із небезпечних районів Херсона та прибережних сіл
 
13:13 13/02
У Херсоні через російський обстріл згорів будинок депутата райради
 
13:00 13/02
Ексдиректорка Олешківського ЦПМСД йде з посади керівниці головної лікарні Чернівців
 
12:25 13/02
Жителі Каховського району на ТОТ Херсонщини не можуть отримати адмінпослуги за місцем проживання
 
11:44 13/02
На Херсонщині призначено обласні стипендії для провідних спортсменів та тренерів на 2026 рік
 
11:36 13/02
У Херсоні планують створити алею на підтримку полонених і зниклих безвісти військових
 
10:51 13/02
Жителю Нижніх Сірогоз повідомили про підозру у колабораціонізмі
 
09:55 13/02
СБУ підозрює жінку з Каїр у проведенні незаконних виборів на Херсонщині
 
09:08 13/02
Стало відомо, що загиблий у Антонівці — працівник «Муніципальної варти» Володимир Барановський
 
08:37 13/02
В Антонівці внаслідок ранкового обстрілу загинув чоловік
 
08:08 13/02
В Антонівці під час евакуації авто патрульних підірвалося на міні
 
07:52 13/02
СБУ повідомила про підозру екскерівниці відділу культури окупаційної адміністрації Каховки
 
06:52 13/02
Окупанти засудили чоловіка за нібито передачу даних про війська РФ на Херсонщині
 
06:37 13/02
Поліція попереджає про можливе мінування в Херсоні: є травмований
 
06:32 13/02
На Херсонському напрямку ліквідували російського полковника, який воює в Україні з 2014 року
 
06:16 13/02
У Херсоні тимчасово відсутнє електропостачання: фахівці з’ясовують причини
 
06:15 13/02
У Херсоні тимчасово немає світла. Причини невідомі  
 
06:07 13/02
1 людина загинула, ще 4 – дістали поранення: наслідки російських обстрілів Херсонщини
 
19:14 12/02
Херсонцям виділять понад мільйон гривень адресної допомоги      
19:12 12/02
На Херсонщині у 2025 році складено найменше в Україні протоколів за п’яне водіння      
19:11 12/02
Росіяни скинули вибухівку з дрона на лікарню у Херсоні: постраждав юнак, який лагодив дах      
19:07 12/02
Російські війська другий день атакують Херсонську ТЕЦ дронами      
19:05 12/02
На Херсонщині попрощалися із загиблим військовим Олексієм Тухтаєвим      
19:04 12/02
Затриманій жительці Херсона повідомлено про підозру в проведенні псевдореферендуму      
18:53 12/02
ГУР оприлюднило імена 14 росіян та колаборантів, причетних до викрадення музейних цінностей на Херсонщині  
 
18:05 12/02
Огляд Євроказино: бонуси, реєстрація, вхід в особистий кабінет      
18:00 12/02
На ТОТ Херсонщини молоді показали російський фільм, де вимагають публічної страти «зрадників»
 
17:50 12/02
У Голопристанській громаді на Херсонщині складна ситуація зі світлом та зв'язком
 
17:48 12/02
Загинув 52-річний мешканець передмістя Херсона
 
Все новости

Архив публикаций

«    Февраль 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728 
СПЕЦТЕМЫ


    ProZorro. Типові помилки замовників, про які варто знати


    Я хотіла би навести основні помилки замовників, які виникають під час проведення публічних закупівель. На це потрібно звертати увагу при підготовці тендерної документації та при ухваленні рішень під час здійснення самих публічних закупівель.

    Нагадаю, що під час проведення публічних закупівель ми керуємося законом "Про публічні закупівлі", а у випадках здійснення закупівель для потреб оборони – відповідним законом про закупівлі в оборонній сфері.

    Скарги про порушення законодавства щодо публічних закупівель розглядає адміністративна колегія Антимонопольного комітету України. Це за умови, що вартість предмета закупівлі перевищує 200 тисяч гривень, а робіт – 1,5 мільйони гривень.

    Будь-які процедури публічних закупівель – так звані тендери – починаються з підготовки тендерної документації. Цей етап є важливим, адже від того, як сформована документація, залежать майбутні умови участі в тендерах.

    *   *   *

    І. Однією із помилок замовників при підготовці тендерної документації є встановлення дискримінаційних вимог. Це призводить до обмеження потенційного кола учасників тендеру.

    Припустимо, що на розгляд Колегії надійшла скарга щодо встановлених замовником вимог у тендерній документації на закупівлю послуг гарячого харчування (їдалень).

    На думку скаржника, ці умови є дискримінаційними і суттєво обмежують коло можливих учасників процедури закупівлі.

    Колегія задовольняє скаргу, визнавши дискримінаційною вимогу про те, що необхідно підтверджувати досвід виконання робіт виключно з бюджетною установою. Позаяк скаржник міг підтвердити такий досвід з приватними компаніями.

    Врешті, замовника зобов’язують внести зміни до тендерної документації.

    ІІ. Інша помилка – коли переможцем визнають учасника, пропозиція якого не відповідає вимогам тендерної документації.

    Уявімо, що документація вимагає надати продукцію вагою у 100 кілограмів. Це означає, що замовник визначив: те, що йому потрібно закупити, повинно мати саме таку вагу. Ані більше, ані менше.

    Учасник тендеру пропонує продукцію вагою 89 кілограмів. Замовник бере до увагу його пропозицію – і визначає переможцем.

    Колегія, що розглядає скаргу іншого учасника тендеру, у цьому випадку скасовує рішення замовника. Адже продукція, запропонована "переможцем", не відповідає технічним характеристикам, зазначеним у документації.

    Водночас, якби замовник передбачив у документації, що вага бажаного продукту має становити до 100 кілограмів, це означало би, що чітко визначена вага для нього не є принциповою. А отже, продукція з будь-якою вагою до 100 кілограмів буде відповідати умовам і зможе виграти тендер.

    З іншого боку, якщо вага чітко встановлена, учасники мають повне право оскаржувати вимоги тендерної документації. Наприклад, вони можуть довести її дискримінаційний характер.

    Важливо пам'ятати: саме замовники встановлюють вимоги тендерної документації і несуть за це відповідальність.

    Колегія не вповноважена визначати, що краще в тому чи іншому випадку. При ухваленні рішень Колегія керується виключно тим, що тендерна пропозиція має відповідати умовам тендерної документації, як того вимагає закон.

    ІІІ. Ще одна помилка замовників – це обрання не тієї підстави відхилення.

    Можливо, ця помилка пов’язана із необізнаністю замовників щодо підстав відхилення тендерних пропозицій. Перелік таких підстав встановлений у ст. 30 закону "Про публічні закупівлі".

    Наприклад, у тендерній документації передбачено надання довідки із певною інформацією. Учасник тендеру надав таку довідку у складі своєї пропозиції, однак замовник її відхилив. Він зазначив, що пропозиція не відповідає умовам тендерної документації, а саме – не надано довідку.

    Колегія задовольняє скаргу учасника щодо неправомірності відхилення його тендерної пропозиції, оскільки довідка була у її складі. Водночас Комісія встановила недостовірність вказаної у довідці інформації.

    Таким чином, замовнику варто було із самого початку обрати належну підставу відхилення. У цьому випадку – це надання недостовірної інформації, а не відсутність документу у складі пропозиції.

    IV. Наступна помилка стосується неправильного застосування п. 7. ст. 28 закону "Про публічні закупівлі", де йдеться, що замовник має право звернутися за підтвердженням інформації, наданої учасником, до органів державної влади, підприємств чи організацій, відповідно до їх компетенції.

    Ця норма передбачена в законі для того, щоб замовник мав право відхилити пропозицію, якщо встановить недостовірність поданої учасником інформації.

    Однак на практиці часто маємо зовсім інше.

    Наприклад, учасник подав не всі документи, передбачені тендерною документацією, а після обрання його переможцем замовник звернувся до цього учасника для уточнення поданої інформації. У відповідь замовник отримав документи, яких не було в складі пропозиції.

    Інший учасник процедури скаржиться до Колегії, яка вирішує скасувати рішення про визначення переможцем цього учасника.

    Варто пам'ятати: документи повинні бути надані у повній відповідності до вимог тендерної документації та не можуть бути додані після закінчення кінцевого терміну подання пропозицій.

    У тому числі після визначення учасника переможцем.

    *   *   *

    Це лише частина типових помилок замовників під час проведення процедур публічних закупівель. Їх варто і надалі систематизувати та доводити до відома громадськості, аби всі учасники ProZorro знали і вміли відстоювати свої права.

    Вдалих вам закупівель!


    Джерело – Вгору





    Похожие публикации

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    16:56 13/02
    На Херсонщині можуть створити новий заказник на честь родини Фальц-Фейнів
     
    16:35 13/02
    У Херсоні за 33 тис. грн скоригують проєкт системи оповіщення
     
    16:35 13/02
    У Херсоні за 33 тис. грн скоригують проєкт системи оповіщення
     
    16:30 13/02
    “Єдина Росія” назвала дати проведення праймеріз на ТОТ Херсонщини
     
    15:39 13/02
    З російського полону та ТОТ повернули п’ятьох дітей: серед них вихованці Херсонського будинку дитини
     
    15:38 13/02
    Заступник начальника окупаційної служби надзвичайників на Херсонщині отримав заочний вирок
     
    15:19 13/02
    Окупанти звітують про працевлаштування понад 2,5 тисячі осіб на Херсонщині за минулий рік
     
    14:49 13/02
    Ексочільнику інспекції псевдоміністерства на Херсонщині дали 10 років тюрми
     
    14:41 13/02
    Зарплати в Херсоні зросли на 8%, але місто залишається серед аутсайдерів за рівнем оплати праці в Україні
     
    14:30 13/02
    Чому реконструкція школи за 100 млн на Херсонщині зависла у повітрі
     
    13:45 13/02
    МВА може застосувати механізм примусового вивезення дітей із небезпечних районів Херсона та прибережних сіл
     
    13:13 13/02
    У Херсоні через російський обстріл згорів будинок депутата райради
     
    13:00 13/02
    Ексдиректорка Олешківського ЦПМСД йде з посади керівниці головної лікарні Чернівців
     

    12:25 13/02
    Жителі Каховського району на ТОТ Херсонщини не можуть отримати адмінпослуги за місцем проживання
     
    11:44 13/02
    На Херсонщині призначено обласні стипендії для провідних спортсменів та тренерів на 2026 рік
     
    11:36 13/02
    У Херсоні планують створити алею на підтримку полонених і зниклих безвісти військових
     
    10:51 13/02
    Жителю Нижніх Сірогоз повідомили про підозру у колабораціонізмі
     
    09:55 13/02
    СБУ підозрює жінку з Каїр у проведенні незаконних виборів на Херсонщині
     
    09:08 13/02
    Стало відомо, що загиблий у Антонівці — працівник «Муніципальної варти» Володимир Барановський
     
    08:37 13/02
    В Антонівці внаслідок ранкового обстрілу загинув чоловік
     
    08:08 13/02
    В Антонівці під час евакуації авто патрульних підірвалося на міні
     
    07:52 13/02
    СБУ повідомила про підозру екскерівниці відділу культури окупаційної адміністрації Каховки
     
    06:52 13/02
    Окупанти засудили чоловіка за нібито передачу даних про війська РФ на Херсонщині
     
    06:37 13/02
    Поліція попереджає про можливе мінування в Херсоні: є травмований
     
    06:32 13/02
    На Херсонському напрямку ліквідували російського полковника, який воює в Україні з 2014 року
     
    06:16 13/02
    У Херсоні тимчасово відсутнє електропостачання: фахівці з’ясовують причини
     

    06:15 13/02
    У Херсоні тимчасово немає світла. Причини невідомі  
     
    06:07 13/02
    1 людина загинула, ще 4 – дістали поранення: наслідки російських обстрілів Херсонщини
     
    19:14 12/02
    Херсонцям виділять понад мільйон гривень адресної допомоги      
    19:12 12/02
    На Херсонщині у 2025 році складено найменше в Україні протоколів за п’яне водіння      
    19:11 12/02
    Росіяни скинули вибухівку з дрона на лікарню у Херсоні: постраждав юнак, який лагодив дах      
    19:07 12/02
    Російські війська другий день атакують Херсонську ТЕЦ дронами      
    19:05 12/02
    На Херсонщині попрощалися із загиблим військовим Олексієм Тухтаєвим      
    19:04 12/02
    Затриманій жительці Херсона повідомлено про підозру в проведенні псевдореферендуму      
    18:53 12/02
    ГУР оприлюднило імена 14 росіян та колаборантів, причетних до викрадення музейних цінностей на Херсонщині  
     
    18:05 12/02
    Огляд Євроказино: бонуси, реєстрація, вхід в особистий кабінет      
    18:00 12/02
    На ТОТ Херсонщини молоді показали російський фільм, де вимагають публічної страти «зрадників»
     
    17:50 12/02
    У Голопристанській громаді на Херсонщині складна ситуація зі світлом та зв'язком
     
    17:48 12/02
    Загинув 52-річний мешканець передмістя Херсона
     
    Все новости

    Наверх