
За колабораціонізм судитимуть жительку Херсона, яка під час тимчасової окупації міста стала "першою проректоркою" захопленого росіянами аграрного університету.
Про це в Telegram інформує поліція Херсонської області.
За даними слідства, 52-річна херсонка обійняла незаконну посаду у серпні 2022 року. Вона входила до складу приймальної комісії, розробляла та затверджувала плани навчальних робіт та освітніх програм за стандартами РФ. Також підбирала на "роботу" до закладу науково-педагогічний персонал.
Також підозрювана пройшла курс з російської мови та особисто викладала російською навчальну дисципліну "технології переробки молока та молочної продукції". Правоохоронці знайшли докази її причетності до співпраці з окупантами під час санкціонованого обшуку за місцем її реєстрації, повідомили в поліції.
Перед звільненням Херсона фейкова "перша проректорка" втекла на лівобережжя області, тому про підозру у колабораціонізмі їй повідомили заочно. Наразі справу передали до суду. Підозрюваній можуть загрожувати виправні роботи терміном до двох років, або арешт до шести місяців, або до трьох років ув'язнення із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’яти років, додали у відомстві.
Раніше в Офісі генпрокурора повідомляли, що колишнього співробітника Херсонського слідчого ізолятора підозрюють у державній зраді та колабораційній діяльності. Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у WhatsApp,
Джерело – Суспільне