
Студенти Херсонського державного аграрно-економічного університету та випускники шкіл Кропивницького підбили підсумки фотоконкурсу "Україна - це ти".
Про це Суспільному повідомила перша проректорка ХДАЕУ Вікторія Грановська.
Також доцент кафедри менеджменту ХДАЕУ, маркетингу та ІТ, кандидат наук із соціальних комунікацій Роман Базака розповів, щохерсонський виш підтримав ініціативу Кіровоградського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді щодо обласного етапу фотовиставки до дня Соборності України "Україна — це ми!".
Студенти активно відгукнулися, почали надсилати свої світлини, ділитися враженнями та розповідати історії пов’язані зі світлинами, розповів Роман Базака. Тому в університеті вирішили зробити окремий захід, щоб дати студентам можливість зустрітися в реальному житті, поспілкуватися.
"Продовжили дати конкурсу, оголосили додатковий набір робіт, зокрема для місцевих шкіл. У результаті надійшло понад 200 робіт. Всі роботи ми роздрукували та розмістили в експозиції в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.Чижевського у Кропивницькому. Локацію робили силами кафедр менеджменту, маркетингу та ІТ та кафедри готельно-ресторанної справи", — розповів Роман Базака.
За словами організатора, вирішили нагородити авторів тих світлин, які найбільше сподобаються відвідувачам виставки, тому пронумерували усі фото та створили гугл-форму для голосування, де розмістили коротку інформацію про автора та можливість проголосувати за три роботи, які сподобаються найбільше. Призи за перше, друге та третє місця — це приємні та корисні для навчання, особливо в онлайн-форматі, подарунки: кільцева лампа для блогерів, флешпам'ять та настільний штатив для телефона, каже Роман.
На урочисту виставку 7 лютого запросили студентів та учнів шкіл Кропивницького, а також усіх охочих.
"У перший день відвідали виставку близько ста молодих людей. Для того, щоб гостям було цікавіше перебувати на виставці, ми підготували для них інтерактиви, зокрема квест На світлинах були заховані емблеми спеціальностей економічного факультету. Хто з гостей знайде найбільше прихованих зображень за найкоротший час, отримає подарунок: це кепки із символікою університету, магнітики та солодощі. Також оголосили конкурс за найкращу публікацію про захід, за це теж буде приємний та корисний для навчання подарунок", — говорить Роман Базака.
Серед авторів світлин під час підготовки до обласного етапу Всеукраїнської фотовиставки "Україна – це ми!" були студенти ХДАЕУ, які наразі розкидані у Кропивницькому, Херсоні, Одесі та інших містах країни. Надходили роботи й від студентів, які наразі перебувають в окупації. Оскільки захід ХДАЕУ був окремий від всеукраїнського, назву змінили на "Україна – це ти!". До кола авторів долучилися учні шкіл Херсонщини, Миколаївщини, Кіровоградщини.
За словами організатора, особливо зворушливі були світлини, надіслані дітьми, які перебувають в окупації. Діти просили у цілях безпеки не підписувати їх справжніми іменами. Одна зі світлин мала назву "Будівля, якої вже немає", і на ній дійсно зафіксована будівля, яку вже знищено у Каховці.
"Талановиті та активні студенти та учні надіслали свої мистецькі світлини на різні теми: культурні особливості, звичаї, традиції, природа та ландшафти історичні та архітектурні пам'ятки, героїчна сучасність, патріотизм і єднання. Роботи студентів по-юнацьки романтичні, підкреслюють патріотизм, прагнення до розбудови та росту, єднання, сповнені надією та оптимізмом – всі вони об’єднані піднесеним духом, відчуттям гордості та любові до своєї батьківщини", — говорить організатор конкурсу.
Ввечері 8 лютого організатори підбили підсумки конкурсу. Переможцем став студент першого курсу ХДАЕУ за спеціальністю "Туризм і рекреація" Нікіта Петров.
"Мої світлини особливі тим, що в них немає жодних негативних емоцій. Мої світлини — це просто опис життя звичайного підлітка, який бачить усе навколо у світлих тонах. Своєю перемогою, в першу чергу, я завдячую своїм друзям та одногрупникам, які дуже сильно допомогли мені у їх створенню та перемозі", — говорить переможець.
Другу місце посіла також студентка ХДАЕУ Анастасія Хоменко. Дівчина на першому курсі, вивчає маркетинг.
"Світлини відображають мої внутрішні почуття і бачення в момент знімка. Особливі вони тим, що зроблені в моменті та закарбовані в історії моїх подорожей і емоцій", — каже Анастасія.
На третьому місці — студентка Кропивницького фахового коледжу харчування та торгівлі Оксана Яцишина.
"Фото надихнуло мене тим, що навіть після сильного дощу можна побачити щось прекрасне. На фото спіймала подвійну райдугу", — розповіла Оксана.
Джерело – Суспільне