
У Херсоні двом колишнім освітянам повідомили про підозру у колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору.
Про це у Telegram повідомила Херсонська обласна прокуратура.
За даними слідства, у липні 2022 року 38-річна херсонська ексвчителька добровільно обійняла посаду "в.о. директорки школи № 46". Вона забезпечувала заклад російськими підручниками, заборонила доступ до школи проукраїнські налаштованим вчителям, учням та їхнім батькам. Також через окупаційний центр зайнятості підбирала персонал та виплачувала зарплатню співробітникам у рублях.
Другий підозрюваний — 42-річний колишній заступник директора з навчально-виховної роботи Херсонського фізико-технічного ліцею. У липні 2022 року він подав заяву до так званого "міністерства освіти та науки ВЦА Херсонської області" про призначення його псевдодиректором захопленого фізико-технічного ліцею Херсона. На псевдопосаді чоловік впроваджував освітні програми РФ, переводив навчальний процес на російськомовні дидактичні матеріали.
Їм загрожує до 12 років позбавлення волі, йдеться у дописі.
Раніше прокуратура Херсонської області повідомила, що депутату однієї з райрад винесли вирок — 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна за колабораційну діяльність.
Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон
Джерело – Суспільне