ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

17:33 11/02
Окупанти звинуватили ще одну мешканку лівобережжя Херсонщини у “шпигунстві”      
17:31 11/02
Херсонські аграрії отримають компенсацію за втрачений урожай – уряд запустив нову програму підтримки      
17:29 11/02
ЗСУ завдали удару по російському ЗРК на лівобережжі Херсонщини      
17:28 11/02
На фронті загинув військовослужбовець бригади «Лють» зі Скадовська Сергій Алещенко      
17:25 11/02
Володимир Миколаєнко візьме участь у зустрічі на Кіпрі щодо питання українських полонених      
21:30 10/02
Чому жителі Новокаховської громади можуть претендувати на дві різні програми компенсації знищеного житла      
19:30 10/02
Залишають дім вдруге: із передмістя Херсона евакуювали матір з дитиною      
19:00 10/02
Село під постійними обстрілами: як живе Станіслав  
 
17:00 10/02
На Херсонщині запрацювала сонячна електростанція      
14:30 10/02
У Високопільській громаді облаштовують тимчасовий освітній простір вартістю близько 200 тис. євро      
13:00 10/02
Фігурист із Херсона Кирило Марсак достроково вийшов у довільну програму Олімпіади-2026      
12:30 10/02
Листи батькові пишу, відповіді не було жодного разу - син викраденого росіянами мера Херсона Колихаєва      
10:21 10/02
Пошкоджено багатоквартирний та 5 приватних будинків: наслідки ворожих ударів по Херсонщині (фото)
 
09:45 10/02
Херсонщина отримає понад 17 млн гривень з держбюджету на облаштування шкільних укриттів
 
08:30 10/02
Два дні пекла в зруйнованому Бериславі: Боксер показав відео евакуації, яка перетворилася на жахіття
 
07:15 10/02
Херсон – це лише початок того, що може стати реальністю для цивільних у зонах конфлікту по всьому світу
 
06:52 10/02
Внаслідок обстрілів на Херсонщині поранено 8 людей, серед яких – дитина
 
06:00 10/02
Складна евакуація важкохворої жінки із зони бойових дій у Бериславському районі
 
18:00 09/02
День 1447. 9 лютого. Що обговорюють херсонці у соцмережах
 
16:06 09/02
Пережив катування й приєднався до ЗСУ. Історія бійця зниклого безвісти у Кринках на Херсонщині      
16:06 09/02
Житель Скадовська працював на окупаційну владу начальником у рятувальній службі – вирок      
16:04 09/02
ЗСУ На ТОТ Херсонщини знищили склад боєприпасів армії РФ      
16:00 09/02
Мільйони на укриття для породіль: у Херсоні арештували майно директора підрядної фірми      
16:00 09/02
Дефіцит кадрів у медзакладах Херсона: не вистачає хірургів та анестезіологів
 
15:58 09/02
На війні загинув житель Білозерської громади Сергій Ципинюк      
14:30 09/02
Херсонські метеорологи: запаси вологи в ґрунті подають надію на хороший урожай
 
14:10 09/02
Транспортний колапс та самоусунення керівництва: жителі Степанівки скаржаться на бездіяльність старости
 
12:49 09/02
Житель Скадовська працював на окупаційну владу начальником у рятувальній службі – вирок
 
09:45 09/02
Навчають стріляти та керувати БпЛА: на ТОТ Херсонщини окупанти посилюють мілітаризацію дітей
 
09:11 09/02
Судитимуть двох жителів Херсонського району – продавали канабіс та бойові гранати
 
08:52 09/02
Пошкоджено 40 об’єктів: поліція – про наслідки ворожих ударів по Херсонщині за минулу добу
 
08:30 09/02
Ексчиновниця з Херсона, яка перейшла на бік окупантів, отримала вирок від росіян за розтрату 11 млн рублів
 
07:15 09/02
Як готується та коли виступатиме на Олімпіаді-2026 херсонський фігурист Кирило Марсак
 
06:50 09/02
Обстріли Херсонщини: ворог атакував 27 міст і сіл, поранено 6 людей
 
06:00 09/02
У Великоолександрівській громаді запрацює дитячий садок у спеціальному автобусі
 
17:00 08/02
День 1446. 8 лютого. Що обговорюють херсонці у соцмережах
 
15:00 08/02
Як працюватиме мобільна аптека на Херсонщині з 9 по 13 лютого – графік
 
13:08 08/02
Російські загарбники обстріляли Дудчани Милівської громади (фото)
 
11:55 08/02
Ворог обстріляв Свято-Духівський кафедральний собор у Херсоні: будівля зазнала значних пошкоджень (фото)
 
Все новости

Архив публикаций

«    Февраль 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728 
СПЕЦТЕМЫ


    Цукровий діабет на Херсонщині: хто може звернутись до ендокринологічного відділення обласної лікарні


    Після тривалої перерви знову відкрили стаціонарне ендокринологічне відділення Херсонської обласної клінічної лікарні. Наскільки важливе для жителів області відкриття цього відділення, які хвороби там лікують та хто може звернутися за допомогою? Про це в ефірі Українського радіо Херсон розказав виконувач обов’язків завідувача ендокринологічного відділення Максим Овчар.

    Відділення за часи своєї роботи ніколи не простоювало. Усі штатні ліжка завжди були зайняті пацієнтами.

    "Дуже важливою є діагностика, тому що лише у стаціонарних наявність певної патології можна підтвердити. В амбулаторних умовах цього здійснити неможливо. І так само це стосується підбору лікування, особливо якщо цукровий діабет розвивається у дорослому віці. Все ж таки пацієнту, якщо це стосується прийому інсуліну, бажано перебувати в умовах стаціонару, пройти навчання, підібрати гарний препарат, який підходить саме цій людині і надалі отримувати терапію", - каже Максим Овчар.

    Відділення надає допомогу абсолютно усім пацієнтам із ендокринною патологією, говорить лікар. Степова зона Херсонської області характеризується малою кількістю йоду. Жителі цього регіону з продуктами, питною водою недоотримують йод. А жителям Причорномор’я дефіцит йоду не загрожує.

    "Усім іншим, окрім жителів Причорномор’я, я б радив додавати йодовану сіль до свого раціону, але з обережністю, тільки після консультації зі своїм ендокринологом. Взагалі, якщо є якась недостатність щитоподібної залози, це доволі легко перевірити. Завдяки здачі такого аналізу як тиреотропний гормон, це можна зробити безкоштовно у своїх сімейних лікарів", - каже лікар.

    У відділенні досліджується майже повністю вся гормональна панель. До того ж під час обстеження у стаціонарі надають консультації та поради суміжні спеціалісти.

    "Відділення надає послуги з дослідження сироватки крові на маркери ендокринних захворювань, добовий моніторинг вмісту глюкози у крові пацієнта для того, щоб виявити порушений вуглеводний обмін чи навпаки компенсований він медикаментозно. Також досліджується важливий маркер для діабетиків як глікований гемоглобін, який показує вміст цукру пацієнта в крові за попередні три місяці", - говорить Овчар.

    У відділенні для пацієнтів є 25 ліжок. У одного лікаря, який працює на ставку, 15 пацієнтів. Тобто за наявності спеціалістів відділення може і 45 хворих прийняти. За статистикою близько 80% - це пацієнти області, 20% - містяни, каже в.о. завідувача ендокринологічного відділення.

    "Максимальна завантаженість з моменту відкриття відділення - 11 пацієнтів. Хоч я працюю у відділенні і є єдиним лікарем-ендокринологом, суміжні фахівці терапевтичного профілю не відмовляють у допомозі. Тому жоден пацієнт не залишиться без у ваги й отримає фахову допомогу", - каже Овчар.

    До ендокринологічного відділення обласної лікарні можуть звертатись і хворі з діагнозом "діабетична стопа" після операції.

    "Щодо лікування цього загрозливого ускладнення, ми пацієнтів лікуємо не як хірурги, а як лікарі терапевтичного профілю. Тобто ми нормалізуємо їм вуглеводний обмін для того, щоб відбулося адекватне загоєння вже післяопераційних ран, які виникнуть після втручання наших колег-хірургів. В обласній лікарні хірурги-травматологи володіють технікою оперативних втручань при цій патології і можуть надати кваліфіковану допомогу", - говорить Максим Овчар.

    Відділення також пропонує індивідуальне та групове навчання хворих на цукровий діабет у школі самоконтролю за спеціальною програмою. Є клас для заняття із пацієнтами, сказав лікар.

    Наталія Шклярук.

    Що відомо:

    • На початку лютого 2022 року після тривалої перерви знову відкрили стаціонарне ендокринологічне відділення Херсонської обласної клінічної лікарні. Про це у Facebook написав директор обласної лікарні Віктор Короленко. Цей медичний заклад уклав контракт на пакети послуг із Національною службою здоров’я України та готовий прийняти на лікування херсонців і жителів області.

    Читайте також:

    • Цукровий діабет на Херсонщині: як працює єдине в області хірургічне відділення діабетичної стопи
    • Цукровий діабет на Херсонщині: чому молодшає
    • Цукровий діабет на Херсонщині: в області не вистачає лікарів-ендокринологів
    • Цукровий діабет на Херсонщині: як отримати безплатно ліки

    Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон


    Джерело – Суспільне





    Похожие публикации

    17-02-2022, 16:47
    Цукровий діабет на Херсонщині: як отримати безплатно інсулін та причини розвитку діабетичної стопи
    16-02-2022, 16:30
    Цукровий діабет на Херсонщині: як отримати безплатно ліки
    16-02-2022, 15:46
    Цукровий діабет на Херсонщині: в області не вистачає лікарів-ендокринологів
    16-02-2022, 13:48
    Цукровий діабет на Херсонщині: як працює єдине в області хірургічне відділення діабетичної стопи
    3-02-2022, 12:21
    У херсонській обласній лікарні відновили роботу ендокринологічного відділення
    4-06-2021, 13:40
    У районній лікарні на Херсонщині відкрили філію відділення гемодіалізу
    28-11-2023, 14:05
    На ТОТ росіяни не мають достатньо ліків для лікування діабету
    15-12-2021, 11:02
    Дитяче відділення лікарні ім. А. і О. Тропіних повертається до звичайного режиму роботи
    24-03-2020, 13:40
    Які заходи для протидії поширенню коронавірусу вжили у Херсонській обласній клінічній лікарні?

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    17:33 11/02
    Окупанти звинуватили ще одну мешканку лівобережжя Херсонщини у “шпигунстві”      
    17:31 11/02
    Херсонські аграрії отримають компенсацію за втрачений урожай – уряд запустив нову програму підтримки      
    17:29 11/02
    ЗСУ завдали удару по російському ЗРК на лівобережжі Херсонщини      
    17:28 11/02
    На фронті загинув військовослужбовець бригади «Лють» зі Скадовська Сергій Алещенко      
    17:25 11/02
    Володимир Миколаєнко візьме участь у зустрічі на Кіпрі щодо питання українських полонених      
    21:30 10/02
    Чому жителі Новокаховської громади можуть претендувати на дві різні програми компенсації знищеного житла      
    19:30 10/02
    Залишають дім вдруге: із передмістя Херсона евакуювали матір з дитиною      
    19:00 10/02
    Село під постійними обстрілами: як живе Станіслав  
     
    17:00 10/02
    На Херсонщині запрацювала сонячна електростанція      
    14:30 10/02
    У Високопільській громаді облаштовують тимчасовий освітній простір вартістю близько 200 тис. євро      
    13:00 10/02
    Фігурист із Херсона Кирило Марсак достроково вийшов у довільну програму Олімпіади-2026      
    12:30 10/02
    Листи батькові пишу, відповіді не було жодного разу - син викраденого росіянами мера Херсона Колихаєва      
    10:21 10/02
    Пошкоджено багатоквартирний та 5 приватних будинків: наслідки ворожих ударів по Херсонщині (фото)
     

    09:45 10/02
    Херсонщина отримає понад 17 млн гривень з держбюджету на облаштування шкільних укриттів
     
    08:30 10/02
    Два дні пекла в зруйнованому Бериславі: Боксер показав відео евакуації, яка перетворилася на жахіття
     
    07:15 10/02
    Херсон – це лише початок того, що може стати реальністю для цивільних у зонах конфлікту по всьому світу
     
    06:52 10/02
    Внаслідок обстрілів на Херсонщині поранено 8 людей, серед яких – дитина
     
    06:00 10/02
    Складна евакуація важкохворої жінки із зони бойових дій у Бериславському районі
     
    18:00 09/02
    День 1447. 9 лютого. Що обговорюють херсонці у соцмережах
     
    16:06 09/02
    Пережив катування й приєднався до ЗСУ. Історія бійця зниклого безвісти у Кринках на Херсонщині      
    16:06 09/02
    Житель Скадовська працював на окупаційну владу начальником у рятувальній службі – вирок      
    16:04 09/02
    ЗСУ На ТОТ Херсонщини знищили склад боєприпасів армії РФ      
    16:00 09/02
    Мільйони на укриття для породіль: у Херсоні арештували майно директора підрядної фірми      
    16:00 09/02
    Дефіцит кадрів у медзакладах Херсона: не вистачає хірургів та анестезіологів
     
    15:58 09/02
    На війні загинув житель Білозерської громади Сергій Ципинюк      
    14:30 09/02
    Херсонські метеорологи: запаси вологи в ґрунті подають надію на хороший урожай
     

    14:10 09/02
    Транспортний колапс та самоусунення керівництва: жителі Степанівки скаржаться на бездіяльність старости
     
    12:49 09/02
    Житель Скадовська працював на окупаційну владу начальником у рятувальній службі – вирок
     
    09:45 09/02
    Навчають стріляти та керувати БпЛА: на ТОТ Херсонщини окупанти посилюють мілітаризацію дітей
     
    09:11 09/02
    Судитимуть двох жителів Херсонського району – продавали канабіс та бойові гранати
     
    08:52 09/02
    Пошкоджено 40 об’єктів: поліція – про наслідки ворожих ударів по Херсонщині за минулу добу
     
    08:30 09/02
    Ексчиновниця з Херсона, яка перейшла на бік окупантів, отримала вирок від росіян за розтрату 11 млн рублів
     
    07:15 09/02
    Як готується та коли виступатиме на Олімпіаді-2026 херсонський фігурист Кирило Марсак
     
    06:50 09/02
    Обстріли Херсонщини: ворог атакував 27 міст і сіл, поранено 6 людей
     
    06:00 09/02
    У Великоолександрівській громаді запрацює дитячий садок у спеціальному автобусі
     
    17:00 08/02
    День 1446. 8 лютого. Що обговорюють херсонці у соцмережах
     
    15:00 08/02
    Як працюватиме мобільна аптека на Херсонщині з 9 по 13 лютого – графік
     
    13:08 08/02
    Російські загарбники обстріляли Дудчани Милівської громади (фото)
     
    11:55 08/02
    Ворог обстріляв Свято-Духівський кафедральний собор у Херсоні: будівля зазнала значних пошкоджень (фото)
     
    Все новости

    Наверх