
27 листопада під час відпрацювання території Національного природного парку "Нижньодніпровський" співробітники відділення поліції у порту "Херсон" виявили громадян, які здійснювали вилов риби незаконними знаряддями.
Як розповів начальник відділення поліції у порту "Херсон" Максим Жарков, близько 02:00 у акваторії Кардашинського лиману поліцейські помітили моторний човен, який на великій швидкості без ходових вогнів ішов до берега. Правоохоронці наздогнали плавзасіб. У ньому було троє чоловіків, а також сітки з рибою.
Під час перевірки чоловіки не надали жодних документів, що дозволяють займатися рибним промислом. У порушників поліцейські вилучили 10 сіток загальною довжиною 800 метрів та близько 400 кг риби різних видів (карась сріблястий, молодь ляща, щука та краснопірка), які були у незаконних знаряддях лову. Завдана природному середовищу шкода оцінюється у суму майже 16 тисяч гривень.
На місце події була викликана слідчо-оперативна група Голопристанського відділення поліції. Водні біоресурси, автомобіль правопорушників, човен з мотором та лафет поліцейські вилучили і доставили у відділення поліції як речові докази. Попередня кваліфікація події – ч.1 ст.249 Кримінального кодексу України "Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом". У разі доведення вини зловмисникам може загрожувати 3 роки позбавлення волі.
Джерело – Суспільне