
Пробне Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) з англійської мови та історії складали 17 червня випускники одинадцятих класів. Тестування проходило в онлайн режимі. Абітурієнтам запропонували скласти ЗНО не в закладах освіти, а вдома – через погіршення епідеміологічної ситуації.
Одинадцятикласник Олексій Корж цьогоріч вступатиме до столичного вишу на факультет романської філології. Сьогодні у нього пробне ЗНО з англійської мови. Хлопець розповідає, як воно відбуватиметься:
"Треба зайти на сайт Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти, я заходжу до свого особистого кабінету учасника пробного ЗНО. Тут я можу завантажити будь-який тестовий зошит, з якого я проходжу тестування".
15 червня Олексій вже склав пробне ЗНО з української мови, тож знає, як відбуваються тестування. Після складання тесту результати треба занести на сайт, додає хлопець:
"Є сервіс визначення результатів пробного ЗНО-2020. Можна зайти й заповнити бланк. Я повинен перенести усі результати, які я відмітив ручкою у бланку. Щодо твору, то його повинен перевірити вчитель, і тоді я зможу занести свої відповіді сюди, зберегти їх і мені покажуть кількість тестових балів та ДПА за шкалою 200 балів та 12 балів".
Разом з Олексієм на пробне ЗНО в області зареєструвались ще 6 тисяч абітурієнтів, розказує директор Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти Максим Кирпенко:
"Вони мали змогу зайти в персональні кабінети, завантажити зошити, які вони замовляли, і фактично вдома, використовуючи мережу інтернет, пройти ці тестування. Відповідно до технологічних карт і часу, який відведено на це тестування. Потім вони мали змогу взяти бланки правильних відповідей і внести в електронний бланк для визначення правильних результатів".
По завершенню пробного ЗНО за вісім днів на абітурієнтів чекає основна сесія, додає Кирпенко:
"25 червня ми очікуємо на початок основної сесії ЗНО з урахуванням того, що нічого не буде змінено, як це було на пробному ЗНО. Вона повинна проходити очно, в пунктах тестування з усіма вимогами головного санлікаря та Міністерства охорони здоров'я, з дотриманням соціальної дистанції, деззасобів, масочного режиму".
Що відомо
- 12 червня Кабмін скасував проведення пробного тестування в закладах освіти через погіршення епідеміологічної ситуації. Абітурієнтам запропонували пройти тестування вдома.
- Інструкція про складання та оцінювання була розміщена на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
- Пробне ЗНО є добровільною та платною послугою для учасників. Вартість одного тестування становить від 138 до 150 гривень, залежно від регіону. У Міністерстві освіти і науки пообіцяли повернути гроші учасникам пробного тестування.
- Питання щодо проведення основного ЗНО будуть розглядати 20-22 червня, сказав головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.
Ксенія Сіліна, В'ячеслав Ходус.
Джерело – Суспільне