

За минулу добу, 12 жовтня, російські окупанти здійснили 100 обстрілів правобережної Херсонщини. Терористи випустили 553 снаряди з мінометів, артилерії, «Градів», танків, АГС, СПГ, авіації та БПЛА.
Як повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін, по Херсону ворог випустив 49 снарядів.
Під час обстрілів російські військові поцілили у житлові квартали населених пунктів області, будівлі навчальних закладів у Херсоні та Херсонському районі, медичну установу та завод у Херсоні, підприємство в Бериславському районі.
Рашисти вдарили по дитячій лікарні в Херсоні. ХОВА повідомила, що медзаклад був законсервований, там не проводився прийом пацієнтів. Тож обійшлося без жертв. Проте приміщення зазнало значних руйнувань.

Також 12 жовтня, окупанти гатили по житлових будинках у Чорнобаївці. Загинув 71-річний місцевий мешканець. Ще один 70-річний чоловік від обстрілу був поранений. Йому надали допомогу на місці. Внаслідок атаки ворожої артилерії пошкоджені десятки будинків у селищі. Частково було відсутнє світло.
Ось що про обстріл Чорнобаївки розповів 12 жовтня «Гривні» місцевий житель:
«Я цю ніч провів у погребі. Від півночі до 3 години ранку був обстріл нашого села із артилерії та «Градів». Знайомому пенсіонеру по нашій вулиці відірвало голову. Приблизно о 12 годині сьогодні я заліз на дах, щоб подивитися пошкодження, як у сусідів у дворі вибухнув снаряд. Я забіг у підвал, просидів дві години. Коли обстріл скінчився, з’ясувалося, що сусіду (він лікар) уламок попав у спину, і чоловік помер. Армагедон…»
Також опівдні ворог з артилерії атакував Бериславський район. Вибухову травму та осколкові поранення отримав чоловік. Йому надали медичну допомогу на місці. Ворогом пошкоджені приватні будинки, господарські споруди.
Надвечір ХОВА повідомила, що окупанти обстріляли село Микільське. Травми отримав чоловік 1948 року народження. У нього незначні ушкодження, тож госпіталізація не знадобилася.
Через російську агресію 2 людини загинули, ще 6 – дістали поранення, серед них – дитина.
На світлинах: зруйнований дах дитячої обласної лікарні, 12 жовтня 2023 року. Фото: «Суспільне Херсон»
Джерело – Гривна