Слідством встановлено, що обвинувачена в серпні 2022 року, перебуваючи в тимчасово окупованому Херсоні, добровільно обійняла посаду так званої «заступниці директора з організаційно-виховної роботи» у захопленому «Херсонському морському фаховому коледжі рибної промисловості». Перебуваючи на псевдопосаді вона організовувала освітній процес за стандартами держави-агресора. Викладала предмет «історія» з використанням пропагандистських наративів рф, підбирала педагогічний персонал та залучала його до роботи тощо.
Крім того, вона розробила «план виховної роботи» коледжу на кілька навчальних роки, відповідно до якого усі святкові заходи мали відбуватися з урахуванням ідеологічного впливу на курсантів.
Спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі СУ ГУНП України в Херсонській області.
Примітка. Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в установленому законом порядку та підтверджено обвинувальним вироком суду.