ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

21:30 10/02
Чому жителі Новокаховської громади можуть претендувати на дві різні програми компенсації знищеного житла      
19:30 10/02
Залишають дім вдруге: із передмістя Херсона евакуювали матір з дитиною      
19:00 10/02
Село під постійними обстрілами: як живе Станіслав  
 
17:00 10/02
На Херсонщині запрацювала сонячна електростанція      
14:30 10/02
У Високопільській громаді облаштовують тимчасовий освітній простір вартістю близько 200 тис. євро      
13:00 10/02
Фігурист із Херсона Кирило Марсак достроково вийшов у довільну програму Олімпіади-2026      
12:30 10/02
Листи батькові пишу, відповіді не було жодного разу - син викраденого росіянами мера Херсона Колихаєва      
16:06 09/02
Пережив катування й приєднався до ЗСУ. Історія бійця зниклого безвісти у Кринках на Херсонщині      
16:06 09/02
Житель Скадовська працював на окупаційну владу начальником у рятувальній службі – вирок      
16:04 09/02
ЗСУ На ТОТ Херсонщини знищили склад боєприпасів армії РФ      
16:00 09/02
Мільйони на укриття для породіль: у Херсоні арештували майно директора підрядної фірми      
15:58 09/02
На війні загинув житель Білозерської громади Сергій Ципинюк      
17:00 08/02
День 1446. 8 лютого. Що обговорюють херсонці у соцмережах
 
13:08 08/02
Російські загарбники обстріляли Дудчани Милівської громади (фото)
 
11:55 08/02
Ворог обстріляв Свято-Духівський кафедральний собор у Херсоні: будівля зазнала значних пошкоджень (фото)
 
09:30 08/02
Внаслідок обстрілу Херсона пошкоджено медичний заклад (фото)
 
07:33 08/02
Рашисти масовано обстріляли Херсон з РСЗВ: постраждали 6 містян
 
17:00 07/02
День 1445. 7 лютого. Що обговорюють херсонці у соцмережах
 
23:54 06/02
«Коли росіяни прийшли за Вовкою, вони знали про нього все»: 60-річна жителька Бериславського району дочекалась сина з полону      
18:21 06/02
Прибиральниця з Нової Каховки очолила незаконний спортклуб      
18:16 06/02
На Херсонщині заочно підозрюють окупаційну директорку школи у співпраці з РФ      
18:14 06/02
З полону повернувся викрадений росіянами цивільний житель Херсонщини Володимир Хорольський      
18:13 06/02
У Херсоні з’являться ще п’ять модульних укриттів      
18:11 06/02
Спортсменка з Херсона перемогла у всеукраїнському турнірі з тенісу      
18:09 06/02
Херсонщина — серед регіонів з найменшою кількістю пенсіонерів в Україні      
18:05 06/02
У Житомирі відкрили Центр допомоги херсонцям «Вільні разом» — 12-й у всеукраїнській мережі  
 
18:03 06/02
Правоохоронці затримали жінку, яка займалась збутом наркотиків у Херсоні      
18:00 06/02
Ворог за добу обстріляв 19 населених пунктів Херсонщини, є поранена      
14:19 06/02
Почему доставка пиццы стала самым популярным способом заказа      
05:27 06/02
Обстріли Херсона, розмінування, евакуація з прифронтових громад. 1444 день війни: основні події у Херсонській області
 
19:08 05/02
В порт окупованого Севастополя зайшов черговий російський балкер для завантаження українським зерном — Яресько
 
18:00 05/02
День 1443. 5 лютого. Що обговорюють херсонці у соцмережах
 
17:34 05/02
Стало відомо, хто з керівників Херсонської облради отримав найбільшу зарплату за січень      
17:32 05/02
Ювенальні поліцейські Херсонщини спільно з волонтерами евакуювали дві родини з дітьми з прифронтових територій      
17:27 05/02
Щодня у Херсонській області фіксують від 450 до 660 атак дронів, – ХОВА      
17:24 05/02
Фігурист Кирило Марсак готується до Олімпіади з думками про рідний Херсон      
17:20 05/02
Внаслідок російських ударів на Херсонщині пошкоджено будинки, освітній заклад та тролейбуси (фото)  
 
17:18 05/02
Ліквідований екснардеп з Херсонщини Журавко отримав вирок за держзраду      
16:00 05/02
«Скринінг здоровʼя 40+»: де у Херсоні можна пройти безоплатне обстеження
 
Все новости

Архив публикаций

«    Февраль 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728 
СПЕЦТЕМЫ


    Рятували людей та тварин з підтоплених мікрорайонів Херсона на власному човні: історія братів-близнюків Княжинських

    До повномасштабного вторгнення працювали в галузі ІТ, а після підриву російськими військовими Каховської ГЕС 6 червня, почали займатись волонтерством та рятувати людей з підтоплених районів на власному човні. Історія херсонських братів-близнюків Княжинських читайте у матеріалі Суспільного.

    Херсонці Юрій та Борис Княжинські — брати-близнюки. До повномасштабного вторгнення працювали в IT. Волонтерством почали займатись 6 червня, коли російські військові підірвали Каховську ГЕС. Розповідають, спочатку врятували від затоплення свій моторний човен, а далі на ньому стали вивозити людей і тварин із підтоплених мікрорайонів.
    Херсон. Один з братів Княжинських врятував собаку із затоплених районів міста Фото: надав Сергій Полежака

    "У першу чергу ми врятували наш човен. Ми прокинулись о 8 ранку, почули цю новину і побігли пішки на острів, де стоїть наш човен. На наш 9 причал вже заходили по пояс у воді. Біля причалу вже було по шию. Плисти було легше, ніж іти по дну. І зразу поїхали на Чайковського і допомагали нашому другу. У перший день виносили речі, іншим помагали, хто поруч був. А вже на другий день ці будинки були у воді під стелю", — говорять Юрій та Борис.
    Херсон. Юрій та Борис Княжинські на човні перевозили людей та тварин із затоплених районів міста Фото: надав Сергій Полежака

    З мікрорайону Корабел Юрій та Борис вивезли дев’ятьох літніх людей. Врятованих котів та собак, кажуть, рахувати перестали. На воду виходили й під час обстрілів.

    "Обстрілів боялися, ми ще були на Річпорту над нами дрон завис, це було навдивовижу. Маневрували човном і потім злякалися і поїхали з Річпорту вище до наших. Ми на дерева в’язали оранжеві пакети, це були як наші мітки. Потім їх познімали, як ми знали, що ми туди вже не попадемо. Ми робили собі тропу, пробивали її двигуном", — кажуть брати Княжинські.
    Херсон. Юрій та Борис Княжинські на човні евакуювали літніх людей із затоплених районів міста Фото: надав Сергій Полежака

    Під час евакуації човен братів Княжинських був пошкоджений. Сталось це, говорять, у перші дні, коли сильна течія знесла його на гострий паркан.

    "У нас “ПРОГРЕС 2 м” 1969 року випуску. Старенька, але справилася. Пробоїну треба заварити й послужить ще з десяток років. Двигун у нас Parsun 15 два шаги. Ну це малувато, краще було б 30", — говорять Юрій та Борис.
    Херсон. Брати Княжинські на човні іздять затопленими вулицями та шукають людей і тварин, яких можна евакуювати Фото: надав Сергій Полежака

    Княжинські розповідають, мали власну дачу на Дніпрі. Зараз вона затоплена. Там чоловіки переховувались від російських військових до звільнення Херсона.

    "Десь 15 березня вони зламали двері нашої квартири, винесли наші ноутбуки, комп'ютери, але ми були на дачі на Дніпрі. І мама була дома, зателефонувала, розказала, ситуацію, ми вирішили в Херсон не їхати. Нам сусідка приїхала з міста і сказала, що у Херсоні наші. Обнімалися з кожним військовим. Це була ейфорія, це були найкращі дні в моєму житті", — говорять брати.
     
    Зараз Юрій та Борис підвозять воду та продукти, тим хто лишається у мікрорайоні Корабел. Також, кажуть, годують місцевих котів і собак.

    Що відомо про затоплення Херсонщини

    Станом на 10 годину 24 червня середній рівень підтоплення на правому березі Херсонської області становить 37 сантиметрів.

    Вода відступила від Херсона. У Новогреднєвому та Благодатівці підтоплені по одному домогосподарству.

    Відтік води від затоплених внаслідок підриву військами РФ Каховської ГЕС територій Голопристанської громади суттєво знизився. Рівень води у середмісті сягає метра. У східній та у низових частинах трьох вулиць вода зупинилась на 50 сантиметрах. Така ж ситуація у береговій зоні Кардашинки та Коханів.

    У тимчасово окупованих Олешках — гуманітарна криза, зруйновані будинки, антисанітарія. Точна кількість загиблих у тимчасово окупованих Олешках, через підтоплення, яке сталось внаслідок підриву Каховської ГЕС російськими військовими, поки не відома.
    Раніше голова ОВА Прокудін заявив, що на лівобережжі Херсонської області російські військові хочуть приховати усі жахливі наслідки підтоплення після підриву Каховської ГЕС, щоб світ не побачив цю катастрофу. 17 населених пунктів, які досі підтоплені, наразі на межі гуманітарної катастрофи.

    Також в Генштабі повідомили, що на тимчасово окупованій території Херсонської області, різко погіршилась санітарно-епідеміологічна ситуація. Через відсутність доступу людей до належного медичного забезпечення та якісної води в низці населених пунктів лівобережжя виявили спалахи вірусного гепатиту A.

    Суспільне Херсон




    Похожие публикации

    19-06-2023, 10:33
    На Херсонщині ще підтоплені п'ять населених пунктів на правому березі і 17 — на лівому
    18-06-2023, 18:54
    На берег Чорного моря після підриву ГЕС продовжує виносити мертвих тварин
    13-06-2023, 14:45
    На затоплених територіях зафіксовані кишкова паличка та холера — Держекоінспекція
    10-06-2023, 15:07
    На Херсонщині за ніч вода спала на 31 сантиметр — голова ОВА
    9-06-2023, 09:00
    Протягом ночі рівень затоплення на Херсонщині знизився на 20 сантиметрів
    9-06-2023, 07:49
    Волонтери використовують човни, а рятувальники — спецтехніку: як у Херсоні евакуюють людей та тварин
    7-06-2023, 10:44
    Російські окупанти обстрілюють людей під час евакуації із підтоплених районів, — Гуменюк
    6-06-2023, 10:10
    Вода із Каховської ГЕС затопила зоопарк "Казкова діброва"
    26-04-2022, 14:42
    Багато біженців з Херсонщини займаються волонтерством і вірять, що їхні міста скоро будуть звільнені, - депутат Одеської облради

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    21:30 10/02
    Чому жителі Новокаховської громади можуть претендувати на дві різні програми компенсації знищеного житла      
    19:30 10/02
    Залишають дім вдруге: із передмістя Херсона евакуювали матір з дитиною      
    19:00 10/02
    Село під постійними обстрілами: як живе Станіслав  
     
    17:00 10/02
    На Херсонщині запрацювала сонячна електростанція      
    14:30 10/02
    У Високопільській громаді облаштовують тимчасовий освітній простір вартістю близько 200 тис. євро      
    13:00 10/02
    Фігурист із Херсона Кирило Марсак достроково вийшов у довільну програму Олімпіади-2026      
    12:30 10/02
    Листи батькові пишу, відповіді не було жодного разу - син викраденого росіянами мера Херсона Колихаєва      
    16:06 09/02
    Пережив катування й приєднався до ЗСУ. Історія бійця зниклого безвісти у Кринках на Херсонщині      
    16:06 09/02
    Житель Скадовська працював на окупаційну владу начальником у рятувальній службі – вирок      
    16:04 09/02
    ЗСУ На ТОТ Херсонщини знищили склад боєприпасів армії РФ      
    16:00 09/02
    Мільйони на укриття для породіль: у Херсоні арештували майно директора підрядної фірми      
    15:58 09/02
    На війні загинув житель Білозерської громади Сергій Ципинюк      
    17:00 08/02
    День 1446. 8 лютого. Що обговорюють херсонці у соцмережах
     

    13:08 08/02
    Російські загарбники обстріляли Дудчани Милівської громади (фото)
     
    11:55 08/02
    Ворог обстріляв Свято-Духівський кафедральний собор у Херсоні: будівля зазнала значних пошкоджень (фото)
     
    09:30 08/02
    Внаслідок обстрілу Херсона пошкоджено медичний заклад (фото)
     
    07:33 08/02
    Рашисти масовано обстріляли Херсон з РСЗВ: постраждали 6 містян
     
    17:00 07/02
    День 1445. 7 лютого. Що обговорюють херсонці у соцмережах
     
    23:54 06/02
    «Коли росіяни прийшли за Вовкою, вони знали про нього все»: 60-річна жителька Бериславського району дочекалась сина з полону      
    18:21 06/02
    Прибиральниця з Нової Каховки очолила незаконний спортклуб      
    18:16 06/02
    На Херсонщині заочно підозрюють окупаційну директорку школи у співпраці з РФ      
    18:14 06/02
    З полону повернувся викрадений росіянами цивільний житель Херсонщини Володимир Хорольський      
    18:13 06/02
    У Херсоні з’являться ще п’ять модульних укриттів      
    18:11 06/02
    Спортсменка з Херсона перемогла у всеукраїнському турнірі з тенісу      
    18:09 06/02
    Херсонщина — серед регіонів з найменшою кількістю пенсіонерів в Україні      
    18:05 06/02
    У Житомирі відкрили Центр допомоги херсонцям «Вільні разом» — 12-й у всеукраїнській мережі  
     

    18:03 06/02
    Правоохоронці затримали жінку, яка займалась збутом наркотиків у Херсоні      
    18:00 06/02
    Ворог за добу обстріляв 19 населених пунктів Херсонщини, є поранена      
    14:19 06/02
    Почему доставка пиццы стала самым популярным способом заказа      
    05:27 06/02
    Обстріли Херсона, розмінування, евакуація з прифронтових громад. 1444 день війни: основні події у Херсонській області
     
    19:08 05/02
    В порт окупованого Севастополя зайшов черговий російський балкер для завантаження українським зерном — Яресько
     
    18:00 05/02
    День 1443. 5 лютого. Що обговорюють херсонці у соцмережах
     
    17:34 05/02
    Стало відомо, хто з керівників Херсонської облради отримав найбільшу зарплату за січень      
    17:32 05/02
    Ювенальні поліцейські Херсонщини спільно з волонтерами евакуювали дві родини з дітьми з прифронтових територій      
    17:27 05/02
    Щодня у Херсонській області фіксують від 450 до 660 атак дронів, – ХОВА      
    17:24 05/02
    Фігурист Кирило Марсак готується до Олімпіади з думками про рідний Херсон      
    17:20 05/02
    Внаслідок російських ударів на Херсонщині пошкоджено будинки, освітній заклад та тролейбуси (фото)  
     
    17:18 05/02
    Ліквідований екснардеп з Херсонщини Журавко отримав вирок за держзраду      
    16:00 05/02
    «Скринінг здоровʼя 40+»: де у Херсоні можна пройти безоплатне обстеження
     
    Все новости

    Наверх