Херсон перебуває під регулярними обстрілами з боку російської армії. Уже тричі було атаковано дитячу обласну лікарню. Відділення новонароджених у ній повністю зруйноване. Медикаментами, витратними матеріалами та генераторами лікарню забезпечує військова адміністрація та волонтери. Днями привезли до прифронтового міста допомогу, надану США, повідомляє FREEДОМ.
Маленький херсонець народився передчасно. Він у кювезі з моніторами цілодобового спостереження, що дозволяє підтримувати всі його життєві показники.
“Резус-конфлікт у мами з дитиною. У нас [перебуває], бо треба було зробити переливання крові та спостереження”, — коментує дитячий лікар-реаніматолог Станіслав Бумбу.
До обласної дитячої лікарні прифронтового Херсона волонтери привезли додаткове обладнання. Інкубатори, відкриті реанімаційні системи, а також апарати штучної вентиляції легень (ШВЛ) прийшли із США.
“Є ваги, підтримується температура, наближена до температури дитини в утробі матері, якщо вона глибоко недоношена. Це нам потрібно для реанімації новонароджених, відділення недоношених і відділення патології, де маловагові діти до 2 кг. Для цього нам потрібні такі інкубатори”, — пояснює Станіслав Бумбу.
Прифронтовому Херсону волонтери допомагають регулярно. Після деокупації правобережної частини області привозили гуманітарну допомогу та будматеріали. Один із добровільних помічників — Олег Леонтьєв. Він із Кривого Рогу. Там займався реабілітацією дітей. Волонтером став із перших днів повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.
“Коли нас просили, ми їздили до дитячих будинків і навіть не замислювалися, що евакуюватимемо людей. Коли почали просити про допомогу люди, ми почали вивозити людей, дітей, лежачих у важкому стані. Привозили їх одразу на операцію. Чотири рази були під обстрілами. Руки не опускаємо. Страшно. У мене водії постійно змінюються, бо не кожний хоче туди їхати. Ми під обстрілами, дорога в один кінець, можна сказати”, — розповідає волонтер Олег Леонтьєв.
Разом із командою Олег евакуював людей із найгарячіших точок. А також привозив гуманітарну допомогу до тих населених пунктів, куди інші приїжджати не наважуються через постійні обстріли.
“Ми були останніми волонтерами у Соледарі. Коли вуличні бої йшли, ми туди завозили перед Новим роком [гуманітарну допомогу]. Настрій новорічний піднімали людям. До Сіверська їздили. У Вугледар їздимо постійно під обстрілами. Там дорога обстрілюється, багато хто туди не їздить. Люди нас сварять, навіщо ми це робимо, але самі сидять без їжі. Ми допомагаємо їм. Ми не вибираємо, куди нам їхати. Нам дзвонять — ми завжди готові їхати: хоч нульова, хоч друга лінія. Коли потрібна допомога, ми готові завжди їхати та допомагати людям”, — говорить Олег Леонтьєв.
Деокупований Херсон — під щоденним вогнем російської армії. Дитячу обласну лікарню за останні 3 місяці обстріляли тричі. Вперше — новорічної ночі. Наразі всю медичну допомогу лікарі надають в одному корпусі на першому поверсі. У разі потреби і діти, і співробітники спускаються у сховище.
“Окрім того, що ми надаємо допомогу дитячому населенню зі звичайними захворюваннями — вірусними інфекціями, новонародженим дітям, які мають свої захворювання, також, на превеликий жаль, надаємо допомогу дітям, які постраждали внаслідок обстрілів окупантами. Щотижня надходить 1-2 дитини, які мають тяжкі поранення: мінно-уламкові, ампутації, ампутації кінцівок, дитина з ампутацією вуха, ампутацією ока. За таких умов ми працюємо”, — розповідає директорка Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні Інна Холодняк.
До повномасштабного вторгнення у поліклініці отримували допомогу близько 80 тис. дітей. Працювала неонатальна бригада, а стаціонар був розрахований на 540 ліжок. Бойові дії все змінили. Наразі лікування у лікарні проходять близько 50 пацієнтів.
“Доктора виїхали. Але з огляду на кількість дітей, які залишились у місті Херсоні, при тому, що одна сторона Херсонщини ще окупована, тими лікарями, які залишились на сьогодні у Херсоні, ми можемо забезпечити цілодобове надання допомоги дітям”, — коментує Інна Холодняк .
Відділення для дітей грудного віку повністю зруйноване обстрілом. При цьому до реанімації потрапляє до 5 новонароджених на місяць. Медикаментами, витратними матеріалами та генераторами лікарню забезпечує військова адміністрація та волонтери.
“Наша організація ходила та інспектувала, в якому стані перебувають пологові будинки та в якому стані обладнання. Потім ми надсилали [інформацію про потреби] нашим спонсорам та друзям до Америки. Вони швидко вирішували та привозили сюди обладнання”, — розповів волонтер Олег Леонтьєв.
Організація “Парк та особливі друзі” вже надавала обладнання для Дніпра, Новомосковська, Кривого Рогу та Павлограда. Крім надання допомоги херсонцям, хочуть і надалі працювати у гарячих точках. У найближчому майбутньому планують відкрити реабілітаційний центр для переселенців та військових.