ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

16:14 12/12
На Херсонщині створять плантацію оливкових дерев: з Греції вже привезли перші саджанці      
16:11 12/12
У Каховці на ТОТ Херсонщини забили до смерті місцевого жителя, якого раніше катували росіяни      
16:09 12/12
Повідомили про підозру жителю Херсона, який публічно висловлювався на підтримку окупантів      
16:06 12/12
Війська РФ зранку обстріляли Херсон та Зеленівку, є поранені      
14:59 12/12
Двоє херсонських педагогів отримають щорічну Премію Верховної Ради      
14:21 12/12
«єВідновлення». Компенсацію за спільне пошкоджене житло тепер можна отримати без згоди всіх співвласників  
 
19:37 11/12
На Херсонському напрямку окупанти масово симулюють хвороби аби уникнути бойових завдань      
19:36 11/12
Зеленський про мирний план: українські війська у Херсоні “стоять, де стоять”      
19:34 11/12
На Херсонщині незаконна влада продовжує визнавати пусте житло “безхазяйним”, аби заселити військових РФ
   
19:33 11/12
Загинув на Херсонщині, рятуючи пораненого командира: захисника з Одещини відзначено орденом «За мужність»      
19:32 11/12
Червоний Хрест шукає викраденого в Херсоні іспанського волонтера в російських колоніях      
19:31 11/12
Удар по пункту незламності та 4 поранених: як минув день на Херсонщині      
17:11 10/12
Окупанти обстріляли Херсонський краєзнавчий музей      
17:09 10/12
Демілітаризована зона від Донеччини до Херсона: що передбачає план США, – WP      
17:02 10/12
Що послухати: виконавці з Херсонщини та їхня творчість
   
17:01 10/12
В Україні затримали та арештували російське судно, яке вивозило агропродукцію через Крим      
16:59 10/12
За добу унаслідок обстрілів на Херсонщині поранено 12 людей, пошкоджено будинки та інфраструктуру      
16:58 10/12
Окупанти засудили жителя Каховки до 19 років ув’язнення за «екстремізм»      
16:50 10/12
Таке можливо лише в Херсоні: на ринках продають ялинки, а поруч – кавуни  
 
14:07 09/12
Сальдо хоче передати Білорусі частину Азовського узбережжя - Центр нацспротиву      
14:05 09/12
У Херсоні тимчасово зупинено рух тролейбусів      
14:02 09/12
Пошкоджено будинки, медичний і навчальний заклад: наслідки обстрілів Херсонщини (фото)  
 
13:58 09/12
У 20 років став на захист України: на фронті загинув військовий з Херсону Дмитро Банін. ФОТО  
 
21:32 08/12
На Херсонщині через російські обстріли пошкоджено лікарню, поштове відділення, АЗС: є постраждалі      
21:29 08/12
Борги зростають: на ТОТ Херсонщини люди місяцями не отримують зарплату      
21:28 08/12
Плата за землю у Херсоні не нараховується з 2022 року, - ХМВА      
21:27 08/12
У Херсоні сталася смертельна ДТП за участі працівника поліції      
21:26 08/12
Військовий, який брав участь у боях під Кринками, став повним кавалером Ордену “За мужність”      
21:22 08/12
Депутатка Херсонської міськради вела бізнес на окупованих територіях      
22:14 06/12
Чем керамическая панель отличается от других обогревателей — объясняет ВЕНКОН      
22:35 05/12
Окупанти хочуть вивозити агропродукцію з лівобережжя Херсонщини до Афганістану      
22:34 05/12
На Херсонщині попрощались із загиблим військовим Олексієм Цюхом      
22:28 05/12
Який вигляд має пологовий у Херсоні після російського обстрілу. ФОТО  
 
22:26 05/12
Попри обіцянки Сальдо, на лівобережжі Херсонщини досі не почався опалювальний сезон      
22:24 05/12
Херсонці повертаються в мікрорайон Корабел, де нема світла, газу і води: готують їжу у дворах, у районі є діти      
22:23 05/12
У Херсоні планують облаштувати пункти обігріву      
16:55 04/12
СБУ заочно повідомила про підозри двом військовим рф, які катували мирних мешканців Бериславщини      
16:42 04/12
Пошкодження очисних споруд у Херсоні не призведе до екокатастрофи - МВА      
16:35 04/12
"Любив Україну, свою дружину та синочка": у Херсоні попрощались з воїном Володимиром Колотілом
 
Все новости

Архив публикаций

«    Декабрь 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
СПЕЦТЕМЫ


    Оптимізація чи знищення: як працюватимуть заклади позашкільної освіти на Херсонщині

    Оптимізація чи знищення: як працюватимуть заклади позашкільної освіти на ХерсонщиніОптимізація чи знищення? Керівники гуртків, вихованці та їх батьки трьох позашкільних закладів області стурбовані цим питанням. Наприкінці травня від обласної ради вони отримали листа, де комісія рекомендує начальниці обласного управління освіти надати рекомендації про оптимізацію закладів позашкільної освіти. 
     
    На подвір’ї центру туристсько-краєзнавчої творчості зранку збираються вихованці гуртків, їх батьки та керівники, розповідає методист центру туристсько-краєзнавчої творчості Олег Кульчицький.
    "Для мене оптимізація – це дуже болюче слово, не покращення, а навпаки. Наші бюджетні гуртки, мабуть, нашим депутатам не потрібні. Мені дуже боляче, що у нас в районах нашої області, в територіальних громадах дуже багато гуртків нашого центру і я так розумію, що ці гуртки, мабуть, також не потрібні. Наші вихованці, між іншим, закінчили інститути і університети Міністерства надзвичайних ситуацій і вони зараз працюють рятувальниками, в інших силових структурах. Тобто ми виховуємо наших дітей, навчаємо їх професійно".
    На офіційній сторінці центру туристсько-краєзнавчої творчості з’явилося звернення колективу та батьків до Офісу Президента, Верховної Ради та Міністерства освіти. Працівники вважають, що три заклади позашкільної освіти – центр еколого-натуралістичної творчості, центр науково-технічної творчості та туристсько-краєзнавчої творчості планують об’єднати. Така оптимізація, каже завідувачка методичного відділу центру науково-технічної творчості учнівської молоді Тетяна Тарасова.
     
    "Перспективи не райдужні, тому що у нас є досить сумний досвід Білозерських колег, у Голопристанській громаді, де заклади саме технічного спрямування руйнуються і зникають. Тобто, зникають саме ті заклади, які, на мій погляд, несуть найбільш таке навантаження професійне, профорієнтаційне. Тому що саме до технічних гуртків дітки приходять з 1,2,3 класу і вони в нас залишаться до закінчення школи. Якщо вони в нас залишаються до закінчення школи і вони відповідно обирають технічний виш за напрямком. Навчаються далі у технічному виші, виходять інженери, ІТ-фахівці, які досить вмотивовані в своїй професії, а технічних спеціалістів нам зараз не вистачає".
    Син Ольги Машкової Олександр відвідує гурток робототехніки протягом року, там, каже жінка, він навчився конструювати моделі та знайшов друзів. Крім цього, для їхньої родини важливий фактор, що заняття та усі технічні засоби – безкоштовні. Ольга Машкова говорить, це можливість для звичайної дитини займатись ось такою високотехнологічною справою за гроші місцевого бюджету фактично. Тому що, в принципі, на комерційній основі це - дуже дороге задоволення, і не кожна родина може собі це дозволити. 
     
    На безоплатній основі працюють усі три центри позашкільної освіти. Володимир Рачинський - батько вихованки туристичного гуртка. Говорить, не так багато закладів на сьогоднішній день, які працюють для дітей. Додав, за гроші платників податків наші гроші діти можуть займатися доступно, не на платній основі.
     
    Син Тетяни Лаптухи Олександр відвідує еколого-натуралістичний центр протягом 2 років. Жінка каже, її дитина із задоволенням досліджує навколишній світ. Ці знання допомагають і у навчанні.
    Батьки побоюються, якщо центри об’єднають, то це може призвести до їх закриття. Ірина Конрад - мама вихованця центру еколого-натуралістичної творчості. Жінка говорить, якщо перенесуть та об’єднають, то найближчим часом центри можуть закрити. Батьки за те, щоб кожен центр залишався індивідуальним, працював і навчав наших діток.
     
    Перший заступник голови облради Юрій Соболевський говорить, зараз про оптимізацію не йдеться. Зараз проводять аудит роботи комунальних закладів та їх керівників.
     
    "Зараз ми проводимо аналіз діяльності всіх без винятку комунальних підприємств, які підпорядковані Херсонській обласній раді, які фінансуються з обласного бюджету. Питання щодо реорганізації позашкільних закладів станом на сьогодні не стоїть. Всі рішення Херсонська облрада приймає після обговорення профільних комісій. Після цього у нас працює президія. Після цього питання виносяться до сесійної зали, де більшістю приймається відповідне рішення", - говорить Юрій Соболевський.
     
    Суспільне Херсон




    Похожие публикации

    1 комментарий

    papik66
    скинут все на громаду. херсонский районный совет. а он еще не известно когда заработает. издержки децентрализации. а страдают наши с вами дети. 



    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    16:14 12/12
    На Херсонщині створять плантацію оливкових дерев: з Греції вже привезли перші саджанці      
    16:11 12/12
    У Каховці на ТОТ Херсонщини забили до смерті місцевого жителя, якого раніше катували росіяни      
    16:09 12/12
    Повідомили про підозру жителю Херсона, який публічно висловлювався на підтримку окупантів      
    16:06 12/12
    Війська РФ зранку обстріляли Херсон та Зеленівку, є поранені      
    14:59 12/12
    Двоє херсонських педагогів отримають щорічну Премію Верховної Ради      
    14:21 12/12
    «єВідновлення». Компенсацію за спільне пошкоджене житло тепер можна отримати без згоди всіх співвласників  
     
    19:37 11/12
    На Херсонському напрямку окупанти масово симулюють хвороби аби уникнути бойових завдань      
    19:36 11/12
    Зеленський про мирний план: українські війська у Херсоні “стоять, де стоять”      
    19:34 11/12
    На Херсонщині незаконна влада продовжує визнавати пусте житло “безхазяйним”, аби заселити військових РФ
       
    19:33 11/12
    Загинув на Херсонщині, рятуючи пораненого командира: захисника з Одещини відзначено орденом «За мужність»      
    19:32 11/12
    Червоний Хрест шукає викраденого в Херсоні іспанського волонтера в російських колоніях      
    19:31 11/12
    Удар по пункту незламності та 4 поранених: як минув день на Херсонщині      
    17:11 10/12
    Окупанти обстріляли Херсонський краєзнавчий музей      

    17:09 10/12
    Демілітаризована зона від Донеччини до Херсона: що передбачає план США, – WP      
    17:02 10/12
    Що послухати: виконавці з Херсонщини та їхня творчість
       
    17:01 10/12
    В Україні затримали та арештували російське судно, яке вивозило агропродукцію через Крим      
    16:59 10/12
    За добу унаслідок обстрілів на Херсонщині поранено 12 людей, пошкоджено будинки та інфраструктуру      
    16:58 10/12
    Окупанти засудили жителя Каховки до 19 років ув’язнення за «екстремізм»      
    16:50 10/12
    Таке можливо лише в Херсоні: на ринках продають ялинки, а поруч – кавуни  
     
    14:07 09/12
    Сальдо хоче передати Білорусі частину Азовського узбережжя - Центр нацспротиву      
    14:05 09/12
    У Херсоні тимчасово зупинено рух тролейбусів      
    14:02 09/12
    Пошкоджено будинки, медичний і навчальний заклад: наслідки обстрілів Херсонщини (фото)  
     
    13:58 09/12
    У 20 років став на захист України: на фронті загинув військовий з Херсону Дмитро Банін. ФОТО  
     
    21:32 08/12
    На Херсонщині через російські обстріли пошкоджено лікарню, поштове відділення, АЗС: є постраждалі      
    21:29 08/12
    Борги зростають: на ТОТ Херсонщини люди місяцями не отримують зарплату      
    21:28 08/12
    Плата за землю у Херсоні не нараховується з 2022 року, - ХМВА      

    21:27 08/12
    У Херсоні сталася смертельна ДТП за участі працівника поліції      
    21:26 08/12
    Військовий, який брав участь у боях під Кринками, став повним кавалером Ордену “За мужність”      
    21:22 08/12
    Депутатка Херсонської міськради вела бізнес на окупованих територіях      
    22:14 06/12
    Чем керамическая панель отличается от других обогревателей — объясняет ВЕНКОН      
    22:35 05/12
    Окупанти хочуть вивозити агропродукцію з лівобережжя Херсонщини до Афганістану      
    22:34 05/12
    На Херсонщині попрощались із загиблим військовим Олексієм Цюхом      
    22:28 05/12
    Який вигляд має пологовий у Херсоні після російського обстрілу. ФОТО  
     
    22:26 05/12
    Попри обіцянки Сальдо, на лівобережжі Херсонщини досі не почався опалювальний сезон      
    22:24 05/12
    Херсонці повертаються в мікрорайон Корабел, де нема світла, газу і води: готують їжу у дворах, у районі є діти      
    22:23 05/12
    У Херсоні планують облаштувати пункти обігріву      
    16:55 04/12
    СБУ заочно повідомила про підозри двом військовим рф, які катували мирних мешканців Бериславщини      
    16:42 04/12
    Пошкодження очисних споруд у Херсоні не призведе до екокатастрофи - МВА      
    16:35 04/12
    "Любив Україну, свою дружину та синочка": у Херсоні попрощались з воїном Володимиром Колотілом
     
    Все новости

    Наверх