Активісту «Самопомочі» спалили катер

В ніч проти 17 жовтня 2017 року на причалі поблизу консервного комбінату згоріло два катери, причому один здійнявся від загоряння іншого. Вранці з’ясувалось, що один із катерів – той, на якому і відбулась пожежа – належить активісту херсонської «Самопомочі», тренеру Володимиру Тимченку. Правоохоронці вже класифікували дану пожежу як підпал і відкрили кримінальне провадження.


Хто є хто в драматичній історії

Володимир Тимченко – голова громадської організації «Шторм», яка займається тренуваннями дітей: кілька разів на тиждень хлопчаки у приміщенні Обласного палацу молоді і студентів (колишній ДКТ) займаються бойовим самбо. Причому діти з багатодітних та неповних родин і діти воїнів АТО займаються в клубі безкоштовно. Таких – близько половини (47 зі 110). Успіхи спортсменів засвідчують високий рівень тренерської майстерності Володимира Тимченка: щомісяця хлопці привозять нагороди зі всеукраїнських та міжнародних змагань з бойового самбо. Варто зазначити, що три роки тому клуб «Шторм» в’їхав до приміщення колишнього ДКТ на етапі, коли в залі лежав сніг – настільки він був зруйнований. Силами батьків вихованців Володимира залу було відремонтовано та приведено до нормального стану.
Згодом Володимир Тимченко долучився до проекту «Херсон – здорове місто» команди херсонської «Самопомочі». І приблизно одночасно відбулись дві події, які стали поштовхом до тривалого конфлікту:
1. В лавах херсонської «Самопомочі» відбувся розкол, який поділив депутатів та активістів політичної сили на два протилежні табори.
2. Володимир Тимченко став одним із ініціаторів звільнення Володимира Шадріна (депутата Херсонської обласної ради від «Об’єднання «Самопоміч») з посади керівника Херсонського обласного осередку Національної федерації самбо України (НФСУ).
Два Володимири – Шадрін і Тимченко – опинились по різні боки розколу «Самопомочі», але за волею долі депутат Херсонської обласної ради і активіст об’єднання займаються одним і тим самим видом спорту. У травні 2017 року кращими тренерами Херсона було відправлено листа до Президента НФСУ з вимогою звільнити Шадріна з посади керівника через його невідповідність займаній посаді. Справа у тому, що в разі, якщо провідні тренери Федерації спрямовують на змагання чимало талановитих вихованців та привозять призи і нагороди найвищого гатунку, Володимир Шадрін якщо когось і спрямовує, то переважно власних дітей. У серпні 2017 року на засіданні Виконкому федерації було ухвалено рішення про звільнення з керівної посади Володимира Шадріна та призначення нового керівника херсонського осередку. За чарівним збігом обставин саме з цього часу почались справжні репресії проти тренерів, які постали проти Володимира Шадріна. Зокрема, невідомі телефонували батькам спортсменів напередодні змагань (у вересні 2017 року) із закликами не брати участь у змаганнях під егідою незручних Шадріну тренерів.

«Санта-Барбара» відпочиває

Одразу після розколу в «Самопомочі» та Федерації у Володимира Тимченка почались проблеми. Спочатку йому стали погрожувати: в разі, якщо він «не звільнить зал» після закінчення строку оренди (червень 2017 року), до нього обіцяли застосувати силові методи. Хто це був – невідомо.
Чарівним чином Володимиру стали повідомляти, що він за щось «недоплатив». Мова йде про сплату оренди.
І, нарешті, апогею конфлікт досягнув тоді, коли у Володимира сплив термін дії угоди. За умовами угоди та чинним законодавством, якщо жодна зі сторін не надсилає листа про розірвання, угода автоматично пролонгована на той самий строк (2 роки 11 місяців) на тих самих умовах. Проте у вересні приміщення, де тренується ГО «Шторм», було виставлено на конкурс на право оренди, причому зі стартовою ціною за базовий місяць 8265,60 грн. (у кілька разів більше, ніж сьогодні) та орендною ставкою 17%. Подібні умови виставляють, як правило, для комерційних об’єктів – аж ніяк не для громадських організацій. Жодного слова про продовження терміну дії договору чи його розірвання Володимиру Тимченку сказано не було.

Пристрасті в обласній раді

У четвер – 12 жовтня – Володимир Тимченко разом з головою фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Херсонській міській раді Андрієм Дмитрієвим, головою батьківського комітету «Шторму» та іншими членами команди херсонської «Самопомочі» відвідали засідання депутатської комісії Херсонської обласної ради, де мало вирішитись питання оренди та проведення аукціону. Раптово, невідомо звідки, з’явились листи про припинення терміну дії угоди, які начебто надсилали Володимиру, але жодного він не бачив на власні очі, хоча кожного дня зустрічався із директором Палацу молоді. Під час комісії лише Юрій Рожков наголосив, що Володимир Тимченко тренує близько півсотні дітей, які не в змозі оплачувати тренування, абсолютно безкоштовно, отже, фактично є волонтером. Юнаки ще жодного разу не поїхали зі змагань без призів. Тому пан Рожков наголосив, що логічним було б подовжити договір оренди і дозволити Володимиру Тимченку і надалі тренувати майбутніх чемпіонів та виховувати підростаюче покоління у спортивному дусі.
Але колеги Юрія Рожкова були налаштовані інакше. В результаті, розгорілась перепалка, під час якої чомусь неймовірно нервував вже згаданий вище Володимир Шадрін, який – до слова – на очолювану ним Асоціацію багатодітних і малозабезпечених сімей «Прайд» отримав 150 тисяч гривень з херсонського міського бюджету (навесні 2017 року). Здавалося б, кому-кому, а йому пристало б захистити інтереси колеги і всіма силами допомогти. Проте, ні – він, разом із новоспеченим Почесним громадянином Херсона Юрієм Ромаскевичем, як раз активно виступали проти, хоча і приховували це благими намірами «розібратись в ситуації і діяти за законом».
Комісія фактично завершилась нічим. Щойно слово взяв Андрій Дмитрієв із проханням звернути увагу на практику міської ради надавати приміщення для подібних цілей безкоштовно або за символічну ціну, пан Шадрін взагалі розізлився і покинув приміщення. Хоча може то він розізлився не через Андрія Дмитрієва, а через те, що його скидають з посади Президента Федерації, а він нічого не може вдіяти?

Апогей

Після численних погроз і драматичної комісії з питань управління об’єктами комунальної власності вийшла одна стаття із псевдофактами та перекрученою дійсністю цієї комісії – явно замовного характеру.
15 жовтня (через три дні після комісії) проходив відбірковий турнір на чемпіонат України серед кадетів із боротьби самбо. Головним суддею на турнірі, який зібрав 125 спортсменів (а це чимало), був Володимир Тимченко. 12 спортсменів було відібрано для участі у чемпіонаті України. У цей самий день проходив турнір під егідою Володимира Шадріна, який зібрав…. близько 25 спортсменів. За чарівним збігом обставин наступного дня – точніше, ночі – Володимиру Тимченку спалили катер, який згорів вщент.
Катер був сімейною реліквією – подарунком батька, який придбав його багато років тому. Не розкішна яхта, а звичайний «радянський» катер, який вся родина і друзі дуже любили. Складається враження, що зловмисник про це добре знав і, не маючи жодних законних підстав впливати на Володимира, почав діяти беззаконно. Хто це – буде з’ясовувати слідство, якому допомагатимуть і друзі Володимира, і батьки його вихованців, і вся команда херсонської «Самопомочі». Проте хронологія подій прозоро натякає на можливих дійових осіб зухвалого підпалу.

Депутаты Херсонские

Похожие публикации

Добавьте комментарий

Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код

Погода
Погода в Херсоне
Погода в Каховке
Погода в Скадовске
Погода в Геническе

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

09:43
В воскресенье на Херсон вылилась половина месячной нормы осадков
09:35
Херсонский русскомирец Стремоусов расстрелял человека из травматического пистолета
09:26
В Херсоне половина ливневых дорожных систем не сдана в эксплуатацию
09:16
Стали известны условия пропускного режима в херсонских школах
08:55
Російські власники дитячого табору "Дельфін" будуть нести кримінальну відповідальність
08:48
В среду херсонцы смогут ездить троллейбусами бесплатно
08:40
Сессия Херсонского облсовета назначена на 1 июня
08:01
На Херсонщине себя калечат и стар и млад
20:52
Херсонщина среди отстающих по заключению договоров с врачами
20:29
Уживутся ли на Херсонщине птицы с ветряками?
18:35
"Уплывшие" автономера, ожидают владельцев в Днепровском РОВД Херсона
17:59
Херсонський "Буревісник" дійшов до Верховного суду України
15:58
После дождя херсонские дороги превратились в реки
15:52
Неподалеку от набережной Олешек найден артиллерийский снаряд
15:48
В Херсоні вшанували пам’ять жертв Великого терору– масових політичних репресій 1937 – 1938 років
15:35
Генические каратистки стали чемпионами европы
15:33
На Арабатской стрелке произошел конфликт со стрельбой
15:29
Херсонцам представили винтажные блюда местной кухни
13:50
Определился победитель четвертой отборочной группы Кубка Путилова
12:41
В двух каховских школах разбили окна
11:37
Херсон - город, где нет места пешеходам
10:48
"Мы должны поддерживать онкобольных деток", - Владислав Мангер
10:29
По случаю Дня науки Президент Украины наградил херсонцев
10:22
В ХГУ будут учить магистров от медицины
09:54
В Новой Каховке в ДТП погиб велосипедист
09:36
Ночной Херсон становится светлее - отмечают горожане
09:15
Херсонские болельщики "Кристалла" устроили дебош в Каховке
20:06
Царь-пушку отковали в Новой Каховке
20:02
Кто еще в это верит? - очередное "минирование" ТРЦ "Фабрика"
18:35
Депутат Херсонского горсовета заявил о конфликте интересов
18:10
В Голой Пристани охотники убили волка
18:02
На Херсонщине "накрыли" массовое производство суррогатного алкоголя
17:31
20 мая в Херсоне состоится Чемпионат области по дзюдо
16:53
Лихие гонки на двухколесках плачевно заканчиваются для подростков на Херсонщине
16:38
Несчастье за несчастьем в Херсоне
16:36
Выпускницы ХГУ - 2001 уже кричат о помощи
14:46
Завтра в Херсоне стартует регистрация на "Чилдрен кинофест"
14:40
В Нижних Серогозах открыли спортивную площадку
14:25
План по призыву срочников в Олешковском военкомате выполнили с трудом
13:06
"Не мала баба клопоту - купила порося" - херсонец, купивший электроскутер, на перепутье
12:58
В Ивановке, на центральной площади, угощают борщем
12:37
На Шуменском на днях откроется еще один "АТБ"
12:33
Полиция определила, что грабители ювелирного магазина в Херсоне скрываются в Одесской и Николаевской областях, - Аброськин
11:41
ГАЗНАШ или как Генические водники нашли… газ
11:24
Факт гибели матроса-контрактника на Херсонщине подтвердили в ВМС
11:08
Маршрутки уже превратились в "духовки на колесах" - херсонцы
11:02
Если девушка за рулем, то ее не всегда нужно пропускать - в Херсоне ДТП
10:38
В Ивановке начался районный турнир по футболу
10:34
Реформа здолала молочну кухню в Олешках
09:26
В Верхнем Рогачике горел жилой дом
09:14
В Каховке состоится дерби Херсонщины по футболу
09:11
Херсонская тероборона покорила небо
08:58
Криминальная хроника за сутки
08:21
Патрульные нашли похищенный телефон
08:12
При пожаре на мобильной вышке пострадал житель Олешек
22:02
На Херсонщине брат стрелял в брата
20:51
В Херсоне на митинге развернули крымскотатарский флаг размером 11 на 7 метров
20:49
Глава херсонского Меджлиса призвал «деимпериализировать» памятники Потемкину и Суворову
20:46
В художественном музее состоялось открытие выставок
19:41
На ближайших выборах украинцы готовы поддержать «Батькивщину», БПП И «За життя», – новое социологическое исследование
документ
19:21
В Новоалексеевке на митинге памяти жертв депортации потребовали создания крымскотатарской автономии
19:18
Вышинского перевели в СИЗО Херсона
18:49
Вице-премьер-министр по вопросам европейской и евроатлантической интеграции Украины посетила КПВВ «Каланчак» и «Чаплынка»
18:18
Нашей власти следует поучиться у Меркель любить свою страну
17:51
Олександр Співаковський: Хай живе освіта і наука в Україні
17:28
В Херсоне пошел траурный митинг по случаю 74-й годовщины со дня депортации крымскотатарского народа
17:23
Скадовский горсовет решил премировать новых заместителей градоначальника
17:22
Польские водолазы провели тренировки на Херсонщине
17:18
Херсонец лишился шуруповерта из-за недобросовестного работника
17:17
На Херсонщине суд вернул государству землю сельхозназначения стоимостью 10 млн грн
Все новости

Архив публикаций

«    Май 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Наверх