Активісту «Самопомочі» спалили катер

В ніч проти 17 жовтня 2017 року на причалі поблизу консервного комбінату згоріло два катери, причому один здійнявся від загоряння іншого. Вранці з’ясувалось, що один із катерів – той, на якому і відбулась пожежа – належить активісту херсонської «Самопомочі», тренеру Володимиру Тимченку. Правоохоронці вже класифікували дану пожежу як підпал і відкрили кримінальне провадження.


Хто є хто в драматичній історії

Володимир Тимченко – голова громадської організації «Шторм», яка займається тренуваннями дітей: кілька разів на тиждень хлопчаки у приміщенні Обласного палацу молоді і студентів (колишній ДКТ) займаються бойовим самбо. Причому діти з багатодітних та неповних родин і діти воїнів АТО займаються в клубі безкоштовно. Таких – близько половини (47 зі 110). Успіхи спортсменів засвідчують високий рівень тренерської майстерності Володимира Тимченка: щомісяця хлопці привозять нагороди зі всеукраїнських та міжнародних змагань з бойового самбо. Варто зазначити, що три роки тому клуб «Шторм» в’їхав до приміщення колишнього ДКТ на етапі, коли в залі лежав сніг – настільки він був зруйнований. Силами батьків вихованців Володимира залу було відремонтовано та приведено до нормального стану.
Згодом Володимир Тимченко долучився до проекту «Херсон – здорове місто» команди херсонської «Самопомочі». І приблизно одночасно відбулись дві події, які стали поштовхом до тривалого конфлікту:
1. В лавах херсонської «Самопомочі» відбувся розкол, який поділив депутатів та активістів політичної сили на два протилежні табори.
2. Володимир Тимченко став одним із ініціаторів звільнення Володимира Шадріна (депутата Херсонської обласної ради від «Об’єднання «Самопоміч») з посади керівника Херсонського обласного осередку Національної федерації самбо України (НФСУ).
Два Володимири – Шадрін і Тимченко – опинились по різні боки розколу «Самопомочі», але за волею долі депутат Херсонської обласної ради і активіст об’єднання займаються одним і тим самим видом спорту. У травні 2017 року кращими тренерами Херсона було відправлено листа до Президента НФСУ з вимогою звільнити Шадріна з посади керівника через його невідповідність займаній посаді. Справа у тому, що в разі, якщо провідні тренери Федерації спрямовують на змагання чимало талановитих вихованців та привозять призи і нагороди найвищого гатунку, Володимир Шадрін якщо когось і спрямовує, то переважно власних дітей. У серпні 2017 року на засіданні Виконкому федерації було ухвалено рішення про звільнення з керівної посади Володимира Шадріна та призначення нового керівника херсонського осередку. За чарівним збігом обставин саме з цього часу почались справжні репресії проти тренерів, які постали проти Володимира Шадріна. Зокрема, невідомі телефонували батькам спортсменів напередодні змагань (у вересні 2017 року) із закликами не брати участь у змаганнях під егідою незручних Шадріну тренерів.

«Санта-Барбара» відпочиває

Одразу після розколу в «Самопомочі» та Федерації у Володимира Тимченка почались проблеми. Спочатку йому стали погрожувати: в разі, якщо він «не звільнить зал» після закінчення строку оренди (червень 2017 року), до нього обіцяли застосувати силові методи. Хто це був – невідомо.
Чарівним чином Володимиру стали повідомляти, що він за щось «недоплатив». Мова йде про сплату оренди.
І, нарешті, апогею конфлікт досягнув тоді, коли у Володимира сплив термін дії угоди. За умовами угоди та чинним законодавством, якщо жодна зі сторін не надсилає листа про розірвання, угода автоматично пролонгована на той самий строк (2 роки 11 місяців) на тих самих умовах. Проте у вересні приміщення, де тренується ГО «Шторм», було виставлено на конкурс на право оренди, причому зі стартовою ціною за базовий місяць 8265,60 грн. (у кілька разів більше, ніж сьогодні) та орендною ставкою 17%. Подібні умови виставляють, як правило, для комерційних об’єктів – аж ніяк не для громадських організацій. Жодного слова про продовження терміну дії договору чи його розірвання Володимиру Тимченку сказано не було.

Пристрасті в обласній раді

У четвер – 12 жовтня – Володимир Тимченко разом з головою фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Херсонській міській раді Андрієм Дмитрієвим, головою батьківського комітету «Шторму» та іншими членами команди херсонської «Самопомочі» відвідали засідання депутатської комісії Херсонської обласної ради, де мало вирішитись питання оренди та проведення аукціону. Раптово, невідомо звідки, з’явились листи про припинення терміну дії угоди, які начебто надсилали Володимиру, але жодного він не бачив на власні очі, хоча кожного дня зустрічався із директором Палацу молоді. Під час комісії лише Юрій Рожков наголосив, що Володимир Тимченко тренує близько півсотні дітей, які не в змозі оплачувати тренування, абсолютно безкоштовно, отже, фактично є волонтером. Юнаки ще жодного разу не поїхали зі змагань без призів. Тому пан Рожков наголосив, що логічним було б подовжити договір оренди і дозволити Володимиру Тимченку і надалі тренувати майбутніх чемпіонів та виховувати підростаюче покоління у спортивному дусі.
Але колеги Юрія Рожкова були налаштовані інакше. В результаті, розгорілась перепалка, під час якої чомусь неймовірно нервував вже згаданий вище Володимир Шадрін, який – до слова – на очолювану ним Асоціацію багатодітних і малозабезпечених сімей «Прайд» отримав 150 тисяч гривень з херсонського міського бюджету (навесні 2017 року). Здавалося б, кому-кому, а йому пристало б захистити інтереси колеги і всіма силами допомогти. Проте, ні – він, разом із новоспеченим Почесним громадянином Херсона Юрієм Ромаскевичем, як раз активно виступали проти, хоча і приховували це благими намірами «розібратись в ситуації і діяти за законом».
Комісія фактично завершилась нічим. Щойно слово взяв Андрій Дмитрієв із проханням звернути увагу на практику міської ради надавати приміщення для подібних цілей безкоштовно або за символічну ціну, пан Шадрін взагалі розізлився і покинув приміщення. Хоча може то він розізлився не через Андрія Дмитрієва, а через те, що його скидають з посади Президента Федерації, а він нічого не може вдіяти?

Апогей

Після численних погроз і драматичної комісії з питань управління об’єктами комунальної власності вийшла одна стаття із псевдофактами та перекрученою дійсністю цієї комісії – явно замовного характеру.
15 жовтня (через три дні після комісії) проходив відбірковий турнір на чемпіонат України серед кадетів із боротьби самбо. Головним суддею на турнірі, який зібрав 125 спортсменів (а це чимало), був Володимир Тимченко. 12 спортсменів було відібрано для участі у чемпіонаті України. У цей самий день проходив турнір під егідою Володимира Шадріна, який зібрав…. близько 25 спортсменів. За чарівним збігом обставин наступного дня – точніше, ночі – Володимиру Тимченку спалили катер, який згорів вщент.
Катер був сімейною реліквією – подарунком батька, який придбав його багато років тому. Не розкішна яхта, а звичайний «радянський» катер, який вся родина і друзі дуже любили. Складається враження, що зловмисник про це добре знав і, не маючи жодних законних підстав впливати на Володимира, почав діяти беззаконно. Хто це – буде з’ясовувати слідство, якому допомагатимуть і друзі Володимира, і батьки його вихованців, і вся команда херсонської «Самопомочі». Проте хронологія подій прозоро натякає на можливих дійових осіб зухвалого підпалу.

Депутаты Херсонские

Похожие публикации

Добавьте комментарий

Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код

Погода
Погода в Херсоне
Погода в Каховке
Погода в Скадовске
Погода в Геническе

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

14:45
Американская компания планирует купить Херсонскую ТЭЦ
14:42
У соседей на Херсонщине сельчане вырубили лесополосу
14:28
На Херсонщине военная прокуратура завела уголовные дела по непредоставлению статуса УБД участникам АТО
14:18
В Херсонском пограничном отряде освобождены в запас последние срочники
14:14
В Херсоне девушка ударила ножом своего парня, который из ревности "распустил руки"
14:06
Первая леди страны с визитом на Херсонщине. Видеотрансляция
13:41
Олешківську гімназію відвідала Марина Порошенко
13:38
Жуть на Херсонщине: отец сына в доме похоронил
13:30
Херсонским "молодежно-спортивным" чиновникам добавят денег на зарплаты
13:19
Херсон планирует дать 350 тыс. гривен на ремонт машин "Скорой"
13:02
Структуры ГСЧС Херсонщины готовы к борьбе с кризисными ситуациями зимой
12:50
"Трест МАФострой" действует и в Новой Каховке
12:45
Херсонский футболист может пополнить ряды чемпиона Беларуси
12:42
В следующую среду пройдет сессия Херсонского городского совета
12:38
Коммунальному предприятию выделили 715 тыс. гривен для обслуживания парка на Таврическом
12:21
В херсонских детсадах недокармливают?
12:16
В Херсоне составлен протокол на водителя-николаевца в наркотическом опьянении
12:10
На Херсонщине 10 пограничников-срочников уволены в запас ВСУ
12:00
"Херсонгорсвет" не спешит расплачиваться за поврежденный газопровод
11:57
Гордеев и Чачибая разошлись во мнениях относительно границ НПП «Нижнеднепровский»
документ
11:45
Херсонские боксеры выступят на международном турнире в Измаиле
11:41
Завтра мэр Херсона встретится с представителем японской корпорации
11:41
В Великоалександровском районе грабитель напал на мальчика
11:38
С Нового года в Каховке подорожают вода и канализация
11:12
В Херсоне полицейские задержали похитителя крышек люков
11:12
Андрій Гордєєв нагородив учасників Революції Гідності
11:08
Агрономов на Херсонщине станет больше
11:01
В Большой Александровке установят елку за 128 тыс. грн
10:59
Каким образом в Херсоне появляются остановочные комплексы
10:59
На Херсонщине лесник избежал ответственности за нарушение требований финансового контроля
10:51
Херсонские рекламщики оставили кучи мусора в курортном городе
10:38
В Каховке определили перевозчика на городские маршруты
10:30
На эстетическое образование херсонцев добавят бюджетных денег
10:27
Пневмония добралась до воинских частей на Херсонщине
10:04
Херсонские предприниматели заплатили 19 миллионов гривен за подакцизные лицензии
10:02
На частном подворье Старой Збурьевки сгорели 8 тонн сена
09:57
Херсонский "коммунальный альянс" решал межусобицу в суде
09:51
Минувшей ночью горела техника, ремонтирующая дорогу под Бериславом
09:47
Криминальная хроника Херсонщины за минувшие сутки
09:42
В херсонской многоэтажке украли ремкоплект труб холодного водоснабжения
09:09
Сергей Лёвочкин требует от правительства компенсировать людям последствия роста цен и тарифов
08:48
Херсонские полицейские купили видеокамеру за 80 тысяч гривен
08:45
В Скадовске сегодня будут решать вопрос ремонта очистных сооружений
08:24
В Геническе заложили капсулу с посланием будущим поколениям
07:53
В Херсоне добавили денег на восстановление уличного освещения
20:15
Херсонские манекены: разные и загадочные
19:56
Нарушителей дорожных правил в Херсоне наказывают побоями
19:46
Андрей Путилов: У Украины есть только один вектор развития - европейский
19:24
Вечерние взрывы под Олешками - работа спасателей
18:54
В Херсоне на "горячем" задержаны два вора
18:34
В Херсоне патрульные остановили выпившего водителя Mazda
18:16
Херсонские аграрии отправились в Финляндию изучать комбайностроение
18:09
Херсонщина відзначає День Гідності та Свободи
18:02
Херсон приближается к 100% отопления города
17:15
Незручна тема: у Херсоні проблеми з вбиральнями
17:10
Управление культуры Херсонского горсовета оплачивает капитальные ремонты через "формальные договоры"
16:44
В Херсоне открылась "Школа аграрного лидера"
16:35
Херсонские поэты читали стихи, посвященные революции в Украине
16:03
Отремонтированный фонтан сделал сквер в центре Херсона еще "привлекательнее"
15:57
Анна Середа: «Политики и не думали превращать Украину в цивилизованное демократическое государство»
15:48
По матчу Металлург З — Энергия не было сигналов о «договорняке», - ФФУ
15:45
43-летнего вратаря Энергии Жукова заменили на 1-й минуте и проводили на пенсию
15:43
Хурма и китайский финик: в Херсонской области ученые выращивают экзотику
15:42
В аэропорту Херсона ждут Королевскую
15:28
В Голой Пристани появилась новая достопримечательность
15:12
Участник АТО против луганских фискалов: в Херсоне прошло очередное заседание суда по резонансному делу
15:01
"Херсонэлектротранс" - одно из лучших предприятий Украины
15:00
В Херсоне отметили престольный праздник Свято-Духовского кафедрального собора
14:59
Как херсонские рыбинспектора спасли тонущего рыбака...
14:57
Глава Олешковской РГА обещает забрать у мэра Олешек 530 тыс. грн., если он не отчитается о поливе стадиона
Все новости

Архив публикаций

«    Ноябрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Наверх