Олександр Співаковський - про медичну реформу та майбутнє нації

... Був жахливий день. Жахливий від розуміння того, що долю моєї, підкреслюю моєї, Краіни хочуть вирішувати люди, які її - моєї краіни не розуміють. І мабуть ніколи і не відчують. Так. Вони і українською розмовляють, з іноземним акцентом. І навіть корені мають українські. Але. Але хочуть, свідомо або ні, зробити Майбутне сервісної тридцяти мільйонної нації. Я такого не хочу. І тому цей пост пані Уляні Супрун - в.о. Міністра охорони здоров'я Украіни, підкреслюю України!
Шановна пані, за яку ніхто із народних депутатів України не голосував. Ви так сьогодні переймалися питанням якості лікарів, питанням навчання лікарів в медичних вишах. Переймалися так, що мені хочеться запитати:
1. А де Ваша переймання за технологічну базу університетів?
2. А де Ваша турбота за перепідготовку та закордонне стажування викладачів?
3. А де Ваше піклування про заробітню плату лікарів?
4. А де Ваше розуміння, що не закордонний доктор приде на допомогу простому українцю, а наш, той який не зміг здати Ваші тести- український лікар. Лікар, який за день обходить сотні пацієнтів. Таких і ще я можу задати я Вам багато питань. Але Вас цікавить головне питання - як закрити медичні виші, та відрізати тисячи українських дітей від освіти. Не розуміючи Україну, не робіть їй шкоду!!! Це великий гріх!!!
5. На відміну від Вас я народився в Україні. На відміну від Вас я тут навчався. На відміну від Вас я тут залишаюсь назавжди. На відміну від Вас, я відчуваю як Ваші реформи виштовхують десятки тисяч молодих хлопців та дівчат за кордон.
6. Ми не сервісна нація. Ми освічені люди, які розуміють, що Ви хочете найталантовітиших відібрати за кордон, а іншим дати долю обслуговуючих. Таке Майбутне не для українців.
7. Так. Ми маємо проблеми з якостю вищої освіти. Ми маємо проблеми з доброчесністю. Але ми це подолаємо , не руйнуючи нашу освітню інфраструктуру, не відсікаючи наших дітей від шансу на власне щастя.
8. Ми маємо власне бачення і власні традиції. Ми переможемо.
Слава Україні!
 
Народний депутат України
Олександр Співаковський.
Вернуться назад