Сільський голова Світлана Сафар: Не зразу прийде на землю рай

Маркеєв – село, яке завмерло у розвитку. Яке сподівається та очікує... 

Не хочу писати про «село без майбутнього», «вимираюче село», для мене це як рвати зуба без анестезії… Багато покинутих хат, в школі трошки більше 20 учнів (середня школа), в дитсадочку 18 діточок. Дорога до села, як напрямок для танків на військовому полігоні. Вода подається дві години (з 5 до 7 ранку) 

Для них об’єднання - це надія вижити. Кому потрібне село в широкому таврійському степу, вдалечінь від основних шляхів? Це найбільш віддалене село району. До найближчого населеного пункту 22 км. Колись тут було велике державне підприємство «Маркеєво», воно і зараз є, але тільки на «паперах». 

Сьогодні тут повна депресія. Землі у селян нема (ото шо біля хати тай все), бо земля навкруги державна. Розпайовці ця земля не підлягає…

Маркеєв планує об’єднатися з Асканією-Новою в єдину громаду. До речі, у 60-х роках минулого столітті це село і входило до складу Асканійської селищної ради.

Люди сподіваються, що після об’єднання село отримає воду. Вже зараз майбутня об’єднана громада отримала грант по програмі ДОБРЕ - за програмою «Питна вода». Від себе хочу зазначити, що асканійське керівництво підтвердило, що по цій програмі кошти будуть направлені на вирішення питання з питною водою у селі Маркеєв.

Що для мешканців цього степового села децентралізація та об’єднання? Все просто - можливість зберегти село. Хай не буде минулої слави, але село ще років 25-30, а може і більше буде жити! Область взагалі не знає про існування такого села, район далеко, а сусід сусіду завжди допоможе.

До вашої уваги інтерв’ю з сільським головою села Маркеєв Сафар Світланою МиколаївноюЯ маркеєвський сільський голова Сафар Світлана Миколаївна. Працюю головою 5-ий рік з 2012 року. Пройшла уже двоє виборів і продовжую працювати. 

Село у нас не дуже велике, це найвіддаленіше село Чаплинського району, від Чаплинки – 51 км., від Асканії – 21км. Історія розказує, що до війни це були так звані Кошари Асканіїські. Жило декілька сімей чабанів і переселенські будиночки були. 

У 1978 році почало будуватися селище з великими планами, з великими будівлями. Але все змінилося. Нас захопила перестройка, потім розруха 90-х. І ми бачимо що бачимо.

Спочатку ми були як відділенням Асканії, потім самостійними з 1982 року діє Маркеєвська сільська рада і фактично до цього року. Уже весною, коли до нас надійшла пропозиція про об’єднання з Асканійською селищною радою. Була проведена сходка громадян, на якій розглянули чи є перспективи у нас залишатися самим окремо. І побачили, що таких перспектив немає. 

Чому? 

В першу чергу сільська рада Маркеєва завжди була дотаційною. Ми на 80 були дотаційними. Бо у нас державні землі. Ми завжди ходили з протягнутою рукою у район, в область. Той фіксований сільськогосподарський податок, який сплачували за землі, які знаходились у постійному користуванні у дослідного державного підприємства «Маркеєво». Землі належать академії аграрних наук. І поки академія наук тримала ці землі – відрахування до сільської ради були всього лиш 29 тис. грн.. в рік. Уявіть собі. А у нас будинок культури,ФАП, садочок, школа, апарат сільської ради хоч і невеличкий , але все одно є, дорога, якісь соціальні потреби. Зрозуміло, що ми не могли вижити самі.

Трохи покращилася ситуація з 2015 року, змінився розмір фіксованого податку, який нам у бюджет сільської ради перераховує дослідне господарство. Збільшилось з 29 тис до 565 тис – це в минулому році. В цьому році - 750 тис. грн. Тому, трошки піднялося село, і село, і соціальна сфера, і ми побачили, що таке покращення матеріальних баз садочку, школи, ФАПу.

Але… Справа в тому, що йде переоформлення земель, передача від дослідного господарства «Маркеєво», якого вже немає, але юридично воно не ліквідоване, у дослідне господарство «Асканія-Нова». І уявіть собі, цей фіксований податок вони будуть платити у сільську раду Асканії Нової. А ми з своїми землями залишимось без нічого. Ця ситуація була пояснена людям. 

Далі. Так склалося , що Асканія нам ближче територіально, ніж Чаплинка. Адже основна мета створення цих об’єднаних громад – це наближення послуг до людей. Вчорашня зустріч по програмі «Добре», розмова з керівниками цієї програми і, я думаю, з одним із інвесторів підводять нас до того, що ті проблеми, які перед нами зараз стоять, а це - проблеми води, ця проблема стоїть дуже гостро, зараз подача питної води всього 2 години – з 5 до 7 год. ранку. 

Більше ми собі дозволити не можемо, бо та кількість енергії, яка подає нам воду ми більше собі дозволити не можемо. Бо тоді треба буде піднімати тарифи, а це неможливо, бо люди і так ледве платять, а ще й 60% людей пенсійного і передпенсійного віку і які пенсії у людей ми всі добре знаємо. І ті 30 людей, які працюють в дослідному господарстві та 32 людини, які працюють в соціально-побутовій сфері – вони не покривають всього цього проценту населення. Люди зайняті сезонними роботами, яких пізньої осені, зими і ранньої весни немає. Тому проплата послуг в ці періоди різко падає. Ось такі проблеми, стараємося вирішувати самостійно… Вже ми збиралися колективно з головою Асканійської селищної ради, теж вирішуємо. 

Що ми зараз зробили? 

По перше – це зробили ремонти в усіх соціальних закладах. У нас один з кращих садочків у районі. Зробили ремонт в будинку культури, протягом 4-х років наш будинок культури займає від 2 до 5 місця в районі. Для нас це дуже престижно. Працюють аматорські колективи, залучаємо дітей, зараз готується святкова програма до дня працівника сільського господарства.

Розкажіть будь-ласка про те, як йде підготовка до виборів голови об’єднаної територіальної громади 

З 22 жовтня почала працювати територіальна комісія на території Асканійської селищної ради. Наша виборча комісія розпочне свою роботу за два тижні до дня голосування.

Я, як сільський голова, бачу головою об’єднаної громади тільки Свинцицького Віталія Казимировича. Бо той пласт роботи, який він зараз підняв у селищній раді і те, якої мети він хоче досягти заслуговує на повагу. Це людина, яка зможе все, він закрутив оце все і розуміє, чого він хоче досягнути. Він збирає таку команду, яка б його розуміла і поряд з ним все робила. У нього досить молода команда, там люди від 20 і до 40 років, це основна маса. Це молодь. І це спілкування через різні форуми, спілкування в інтернеті, через різні інвестиційні програми, проекти тощо.

Тому, тільки ця людина може досягти мети. Він і його команда спроможні дійсно об’єднати громаду і наблизити ці послуги до населення. Наприклад, ми розглядали транспортне питання. Він хоче одним чи може й двома транспортними маршрутами сполучити ці села. Ми теж робимо деякі зрушення в цьому питанні. Ви, мабуть , звернули увагу, що проведено ямковий ремонт дорожнього покриття в селі, на наступний рік теж планується 350 тис грн. на ремонт дороги. Але оту масу, оту дорогу, яка з’єднує наші села – ми це не потягнемо. Ось чому це об’єднання нам потрібне.

Також, ми будемо обирати депутатів об’єднаної громади. Їх буде 22. Два буде від Маркеєва. Я думаю, що це дуже мало і я думаю, що це мають бути люди, які дійсно вболівають за це село, розуміють, яка мета стоїть перед об’єднаною громадою і розуміють що вони можуть зробити для свого села. Бо все ж таки розумієте, два проти двадцяти це не багато. Треба таких людей, які б розуміли, добивалися, а тоді ще й роз’яснили людям чого все так робиться. Ми розуміємо, що можливо не зразу прийде на землю рай, але думаю, що зрушення будуть.

У Віталія Казимировича певні досягнення вже є. Остання його поїздка в обласну держадміністрацію - це кошти по енергозбереженню. Зараз на 50 тис. ми будемо відновлювати вікна у будинку культури. Сільська рада до того робила там ремонт, вставила два вікна в кабінет директора БК, а зараз буде встановлюватися ще 8 вікон. Це його заслуга. 

Ми заказали проект по встановленню т.зв. очистотника, який дасть змогу подати нам більше води і зменшити витрати електроенергії, яка необхідна для підйому цієї води. Ми також обговорювали питання, що можливо один із вчорашніх проектів, який нам представляли це буде проект на Маркеєво. І в цьому теж його заслуга, він познайомив мене з спеціалістами, які розуміються в цьому питанні, з проектним інститутом, тощо. Одним словом, співпрацюємо…

"Херсонська правда"

Похожие публикации

Добавьте комментарий

Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код

Погода
Погода в Херсоне
Погода в Каховке
Погода в Скадовске
Погода в Геническе

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

21:33
Расследование побоища между сельчанами и военными на Херсонщине. Продолжение темы
20:40
В Счастливцево возмущены версией запорожской полиции по поводу убийства местного учителя
19:51
Начальник Департамента патрульной полиции: ОПГ «Кордон» занимается рейдерством
19:40
Полным ходом идет ремонт дороги Геническ — Ивановка
19:18
За кражу аккумулятора и магнитолы из автобуса херсонцу грозит 5 лет тюрьмы
19:14
В Херсоне сезон отдыха в детских лагерях под угрозой срыва
19:12
На КПВВ »Чонгар» на двух нелегальных перевозчиков составлены протоколы
18:50
Херсон попал в пятерку самых "непрозрачных" городов Украины
документ
18:35
В Херсоне под рекламной конструкцией просел грунт
18:19
В Новокаховском горсовете подготовили обращение об изъятии 1000 га земель НПП «Олешковские пески»
документ
18:12
Госпродпотребслужба: сезон цыплят «не за горами»
18:11
На площади Ганнибала в Херсоне очередное ДТП
18:09
Новые подробности трагической смерти экс-депутата Генического райсовета
18:06
В Херсоне состоялась автограф-сессия Open Kids
17:26
Дело о ДТП при участии машин "скорой" и патрульной полиции закрыто
17:26
В Херсоне проходит семинар-тренинг по психологическим и социальным проблемы воинов-АТОшников
17:12
В Херсоне пожарные ликвидировали возгорание в электрощитке
17:01
В Олешках чиновники ради денег "увеличили" население города?
16:59
Херсонец задержал автомобильного вора
16:52
Дефицит воды через 10-15 лет и пустыни через 80. Какие проблемы с водоснабжением ждут Украину
16:27
Херсонская местная прокуратура отправила в суд обвинительный акт на вора-рецидивиста из Геническа
16:19
В Каховке поймали вора, укравшего в школе ноутбук и зарядное устройство
16:17
На улицах Херсона орудует неадекватный человек
16:15
Один из райсоветов Херсонщины «заманивает» к себе хирурга большой зарплатой и 3-комнатной квартирой
документ
16:03
Кабмин запретил оформлять паспорт гражданина Украины в форме книжки
16:00
Генический спортсмен стал двукратным чемпионом Украины
15:59
Переправа на дачных катерах в Херсоне подорожает
15:59
Херсонские депутаты поддержали проведение турнира по художественной гимнастике
15:57
Шведские эксперты поделятся опытом лечения онкологии на конференции в Херсоне
15:51
На ремонт рыночной дороги в центре Херсона нужно 920 тыс. грн. Денег пока нет
15:45
27 марта во Херсоне презентуют оценку работы местных депутатов в течение второго года полномочий
15:34
В Белозерском районе планируют восстановить орошение на площади 1418 га
15:31
«Херсонэлектротранс» получит на покупку шин и капремонт проводов 3 млн. грн.
15:30
В Херсоне угнали автомобиль
15:29
Поезд Интерсити "Херсон-Киев" временно сменит график движения
15:23
Прокуратуре Херсонской области добилась возврата в госсобственность 2 тыс га земли
15:19
Два грузовика и бензовоз спасатели освободили из скользкой ловушки
15:13
Вынесен приговор мужчине, который до смерти забил свою годовалую дочь
15:11
В центре Херсона полицейские задержали наркомана с дозой
15:00
Прокуратура помогла вернуть в коммунальную собственность имущество и взыскать долги
14:56
У Вікіпедії з'явилися нові статті про культурну спадщину Херсонщини
14:51
В Херсоне CБУ задержала бывшего боевика террористической организации «ДНР»
14:49
По Перекопской,13 хотят обустроить парковку, а между Мира и Залаэгерсег – установить светофор
14:45
Военные пенсионеры опять митинговали перед зданием ОГА
14:41
АМКУ усмотрел недобросовестную конкуренцию в рекламе сети АЗС SHELL
14:33
Херсонские активисты недовольны облпрокуратурой
13:50
В Херсоне частный предприниматель без тендера капитально отремонтирует общежитие за миллион гривен
13:42
В Антоновке задержали 3-х братьев-подростков с украденным забором
13:36
26-летний сожитель каховчанки убил ее зятя
13:17
В Херсоне виновник ДТП оценил, нанесенный им, ущерб в 500 гривен
13:11
На Херсонщине правоохранители изымут документы у подрядчика, который ремонтировал больницу
13:08
Остановка на конечной маршрутки №6 в Херсоне может приобрести цивилизованный вид
документ
13:02
Нетрезвый херсонец въехал в электроопору
12:58
В Херсоне показали «Яйце райце»
12:48
Пенсионерка замерзла насмерть на Херсонщине
12:37
Херсонские полицейские присоединились к акции по поддержке «солнечных» детей
12:33
На Горностаевский райсовет подадут в суд
12:21
Ориентировочная дата начала речной навигации - 10 апреля
12:17
Когда в Херсоне закончится отопительный сезон?
12:15
Как областные депутаты могли бы войти в историю Херсона
12:09
Прокуратура занялась сутенерами
12:06
Сегодня в Херсоне горел автомобиль
12:04
На Херсонщине переселенцам предлагают гранты на собственный бизнес
11:44
Как выглядит циклон, который приморозил Херсон
11:33
Репертуар театра им. Кулиша на март-апрель 2018
11:26
На Херсонщине обнаруживают бюджетных коррупционеров различными способами
11:19
Спасатели помогли водителю Газели с фруктами, у которого закончилось топливо
11:14
На Херсонщині виграють ті громади, які об’єднаються першими
11:12
Директор херсонского коммунального предприятия куда-то дел дорогие швейцарские часы
11:09
В Херсоне из-за оборванных проводов нет освещения на 4-х улицах
Все новости

Архив публикаций

«    Март 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Наверх