Херсонщина готується до виборів

11 та 18 грудня 2016 року в Україні пройдуть перші вибори в об’єднаних територіальних громадах – громадяни вперше будуть обирати сільських, селищних та міських голів та депутатів у своїх новостворених адміністративних одиницях.  В Херсоні вибори пройдуть в 11 громадах. 11 грудня відбудуться вибори в чотирьох, а 18 грудня – в семи об’єднаних громадах.
Які виборчі процедури та в які терміни будуть відбуватися та де чекати загрози.
У звязку із різними датами голосування, виборі події будуть відбуватися в різні дати.
В першій частині статті розглянимо події на виборах 11 грудня (постанова ЦВК №448, 402):

1. Музиківська сільська рада – 14 виборчих округів. Субвенція з державного бюджету на проведення виборів – 100 тис. грн.
2. Каланчацька селищна рада – 26 виборчих округів. Субвенція з державного бюджету на проведення виборів – 224 тис. грн.
3. Асакнія-Нова селищна рада – 22 виборчі округи. Субвенція з державного бюджету на проведення виборів – 149,7 тис. грн.
4. Хрестівська сільська рада – 22 виборчі округи. Субвенція з державного бюджету на проведення виборів – 134,5 тис. грн.

До 26 жовтня 2016 року (відповідно до ч.4 ст. 56 Закону України «Про місцеві вибори»), органи виконавчої влади чи місцевого самоврядування мають визначити та обладнати місця для розміщення друкованих агітаційних матеріалів. Також, відповідно до ч.6 ст.22 та п.1 ч.1 ст.93 ЗУ «Про місцеві вибори»,  до цієї дати районні організації партії мають зробити подання для формування складу виборчих комісій.

«На цьому етапі наявні дві загрози: по-перше, місця для розміщення агітації часто ігноруються владою – сільські\міські голови, виконкоми або «забувають» видати необхідне розпорядження, або місця взагалі ніяк не обладнуються. Таке відношення до норм закону є однією з причин «настінної» агітації – заклеювання будь-якої вертикальної поверхні агітаційними плакатами.
По-друге – подання для формування складу виборчих комісій. Підчас виборчих перегонів на цьому етапі політичні партії не завжди встигають знайти достатню кількість людей, згодних працювати у виборчих комісіях (і не дивно – робота вкрай відповідальна, стресова і майже не оплачується). Тому, до складу виборчих комісій інколи подаються старі списки, в яких люди навіть не давали згоду на участь у виборчому процесі. І якщо через жеребкування партія отримувала місця у виборчій комісії, швиденько подавалась заміна на «потрібну» партії людину. Якщо ж політична сила не хоче приймати активну участь у виборах, то це місце у виборчій комісії «передається» (за гроші, за майбутні преференції чи просто «по-знайомству») зацікавленим сторонам – яскравий приклад політичної корупції у виборчому процесі».

До 29 жовтня 2016 року районні виборчі комісії мають провести жеребкування (відповідно до ч.3 ст.22, п.1 ч.1 ст.93 ЗУ) щодо включення кандидатур та утворити і сформувати склад (відповідно до ч.6 ст.22, п.1 ч.1 ст.93) відповідних територіальних виборчих комісій (ТВК).
«На етапі жеребкування ризиком може бути лише недобросовісне виконання виборчими комісіями своїх повноважень. Але присутність спостерігачів, журналістів та представників різних партій мінімізують такі загрози».
До 31 жовтня 2016 року має відбутись перше засідання ТВК (відповідно до ч.3 ст.20, ч.2, ч.3 ст.27); Засоби масової інформації мають встановити вартість одиниці друкованої площі та одиниці ефірного часу для проведення передвиборної агітації (відповідно до ч.3 ст.57); НГО мають звернутись до ЦВК з клопотанням про дозвіл мати офіційних спостерігачів на місцевих виборах (відповідно до ч.1 ст.66). Також орган ведення Державного реєстру виборців має подати до кожної ТВК відомості про кількість виборців (відповідно до ст.17); Виборчі комісії мають опублікувати відомості про розмір грошової застави та спеціальний рахунок, на який вона вноситься (відповідно до ч.3 ст.44).

«Підчас першого засідання виборчих комісій можливі тільки процесуальні загрози – не всі члени новостворених комісій встигають отримати запрошення чи приїхати на перше засідання, яке через це може не відбутися у встановлений строк через відсутність кворуму.
На цьому ж етапі ЗМІ мають повідомити про свої розцінки на власну площу чи ефір – таке положення було встановлено задля додержання принципу рівності всіх політичних партій. Адже є загроза, що представники влади, використовуючи адміністративний ресурс, будуть давити на окремі видання і вимагати безкоштовної чи «пільгової» агітації, або публікувати чи не публікувати агітацію конкурентів. Тому, встановлення рівних для всіх кандидатів і партій умов публікації в місцевій пресі є однією з важливих норм виборчого законодавства.
Важливим цей етап є також для НДО, адже не пізніше як за 40 днів до дня голосування недержавні організації мають звернутися до ЦВК з клопотанням мати офіційних спостерігачів на місцевих виборах».

Варто зазначити, що в складі виборчих комісій вже є перші зміни:
В Каланчацькій РВК (постанова ЦВК №453) 20 жовтня 2016 року відбулась заміна члена комісії від політичної партії ВО «Батьківщина» Суганяк Любов Олексіївна (1953 року народження) на Суганяк Світлана Анатоліївна (1987 року народження). 
В Херсонській обласній виборчій комісії заміна відбулася в партії «Відродження» (постанова ЦВК №446) - виключили Бурмака Олександра Івановича (1947 року народження), включили Єременко Ларису Володимирівну (1975 року народження).

А тепер – що буде відбуватися в семи об’єднаних громадах під час підготовки виборів 18 грудня. Постанова ЦВК №449:
1. Гладківська сільська рада – 22 виборчі округи Субвенція з державного бюджету на проведення виборів – 110 тис. грн.
2. Мирненська селищна рада – 22 виборчі округи. Субвенція з державного бюджету на проведення виборів – 113 тис. грн.
3. Зеленопідська сільська рада – 22 виборчі округи. Субвенція з державного бюджету на проведення виборів – 137 тис. грн.
4. Тавричанська сільська рада – 22 виборчі округи. Субвенція з державного бюджету на проведення виборів – 135 тис. грн.
5. Великокопанівська сільська рада – 26 виборчих округів. Субвенція з державного бюджету на проведення виборів – 116 тис. грн.
6. Григорівська сільська рада – 22 виборчі округи. Субвенція з державного бюджету на проведення виборів – 111 тис. грн.
7. Чаплинська селищна рада – 26 виборчих округів. Субвенція з державного бюджету на проведення виборів – 261 тис. грн.

До 2 листопада 2016 року (відповідно до ч.4 ст. 56 Закону України «Про місцеві вибори»), органи виконавчої влади чи місцевого самоврядування мають визначити та обладнати місця для розміщення друкованих агітаційних матеріалів. Також, відповідно до ч.6 ст.22 та п.1 ч.1 ст.93 ЗУ «Про місцеві вибори»,  до цієї дати районні організації партії мають зробити подання для формування складу виборчих комісій.

До 5 листопада 2016 року районні виборчі комісії мають провести жеребкування (відповідно до ч.3 ст.22, п.1 ч.1 ст.93 ЗУ) щодо включення кандидатур та утворити і сформувати склад (відповідно до ч.6 ст.22, п.1 ч.1 ст.93) відповідних територіальних виборчих комісій (ТВК).

До 7 листопада 2016 року має відбутись перше засідання ТВК (відповідно до ч.3 ст.20, ч.2, ч.3 ст.27); Засоби масової інформації мають встановити вартість одиниці друкованої площі та одиниці ефірного часу для проведення передвиборної агітації (відповідно до ч.3 ст.57); НГО мають звернутись до ЦВК з клопотанням про дозвіл мати офіційних спостерігачів на місцевих виборах (відповідно до ч.1 ст.66). Також орган ведення Державного реєстру виборців має подати до кожної ТВК відомості про кількість виборців (відповідно до ст.17); Виборчі комісії мають опублікувати відомості про розмір грошової застави та спеціальний рахунок, на який вона вноситься (відповідно до ч.3 ст.44).

Нагадуємо що в Херсонській області, сел. Лазурне, у зв’язку з достроковим припиненням повноважень, 4 грудня відбудуться позачергові вибори селищного голови (постанова ВРУ № 1575-VIII) на які субвенцією виділено 71,9 тис. грн (постанова ЦВК №401).
 

Похожие публикации

Добавьте комментарий

Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код

Погода
Погода в Херсоне
Погода в Каховке
Погода в Скадовске
Погода в Геническе

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

08:35
Херсонцев приглашают на акцию против уничтожения Иллюзиона
08:15
С сегодняшнего дня в области стартовала акция «За чистую окружающую среду»
07:48
Пирог из "Робин-бобин" оказался с плесенью
07:44
Победители девятых летних спортивных игр представят Херсонщину на чемпионате по вольной борьбе
06:48
Автобус из Ивановки в Геническ теперь будет курсировать ежедневно
20:32
Херсонцы выяснили, каким был первый городской автобус
18:53
В Херсоне упавшее дерево перекрыло дорогу с активным движением
18:38
Херсонцев лишили доступа в парк
18:36
Дети пострадали из-за родительского недосмотра на Херсонщине
18:04
Андрій Гордєєв: Ми навідуємо хлопців з 79-ї бригади ВДВ не задля нагород - просто вони наші
16:56
Чубаров заявляет о низкой явке на выборах в Крыму и фактах давления на крымских татар
16:27
Глава РГА на Херсонщине допускает, что Украина скоро может освободить Крым
16:12
Из Геническа хотят пустить автобусы на Польшу и Молдову
15:24
Херсонцы вышли на акцию-протест против российских выборов в оккупированном Крыму
15:19
За блокирование автотрассы на Херсонщине аграриями, возбуждено уголовное дело
14:46
Спасатели Херсонщины предупреждают об ухудшении погодных условий
14:27
Жители Новодмитриевки уже критикуют автомобиль для амбулатории
14:18
На Херсонщине дождь - время ремонтировать дорогу
14:16
Пропал экс-депутат Генического райсовета
14:11
Криминальная хроника Херсонщины за минувшие сутки
14:09
В Геническом районе задержан микроавтобус с российской символикой
13:11
Разрушается легендарный монумент на Херсонщине
12:42
В Херсоне пьяная компания, в которой была гражданка США, устроила дебош
12:26
На "Чонгаре" проходит акция против проведения Россией незаконных выборов в Крыму
12:20
Вместо ампутации ног херсонская пенсионерка выбрала смерть
11:01
В Новотроицком во время пожара получил ожоги хозяин дома
10:39
В Херсоне бездомный обгорел в люке теплотрассы
10:28
Херсонцы, не будьте такими засранцами! - соцсеть
10:13
Оформление прописки превратилось для херсонцев в издевательство
09:33
Когда херсонском стадиону "Кристалл" вернут кованую ограду - неизвестно
09:12
За разбитую голову херсонца наградили валютой
20:27
В Херсоне "сдекоммунизировали" ограду стадиона
19:44
Под Антоновкой посадили молодой лес
19:37
Олена Урсуленко провела особистий прийом громадян
18:05
Под Херсоном патрульные остановили автомобиль с оружием в салоне
17:54
Руководители ОСМД отметили профессиональный праздник
17:43
Крымский анархист Шестакович перебрался в Херсон
17:02
В Херсоне на 7-й Восточной подключили светофор
15:58
Во вторник исполком Херсонского горсовета рассмотрит 31 вопрос
15:50
Мужчина с видеозаписи, разыскиваемый полицией за возможную причастность к убийству женщины на Острове, найден
15:25
Геническому филиалу швейной фабрики «ВиД» — 1 год
15:03
На Херсонщине вспыхнули живые факелы
14:26
Легкоатлетический пробег доставил херсонцам массу неудобств
14:09
Каховскую ГЭС проверили на готовность к ледоходу и паводку
13:27
Пенсии военным требовал на сессии областного совета Василий Федин
13:23
В Антоновке сажают деревья
12:51
На Херсонщине проведут акцию против российских выборов в оккупированном Крыму
12:26
На Херсонщине призывают ввести государственное регулирование стоимости молока
12:21
«Солидарная Украина» вредит каховской общине
12:10
ОППОЗИЦИОННЫЙ БЛОК поддержал обновление культурных центров в пригороде Херсона.
12:00
Такие встречи нужны: руководители ОСМД Корабельного района перенимали опыт у львовских коллег
11:34
В Херсоне с концертом выступит квартет гитаристов "Киев"
11:30
Креатив по-херсонски
11:25
Херсонцы ощутили "преимущества" «поправок Лозового»
10:59
Дорожное хамство под зданием суда на Херсонщине
10:38
На Херсонщине прошли учения спасателей
10:15
О первых результатах рейдов на границе с Крымом
10:13
Криминальная хроника за сутки
10:11
Вечером горностаевские пожарные тушили летнюю кухню
10:07
В Херсоне горел гараж
10:04
С неправильно припарковавшимся водителем херсонец пытался разобраться с помощью "розочки"
09:34
В Херсоне обсудили ход судебной реформы на местном и национальном уровнях
09:19
В Геническе обворовали дом судьи
09:07
Сегодня днем в Херсоне перекроют дорогу
08:10
Юные флейтисты Херсонщины заняли призовые места в конкурсе "Волшебная флейта - 2018"
08:08
Владислав Мангер выразил благодарность Иоанну Таврическому
22:02
Добрались и до мёртвых, реформаторы...
21:56
Херсонка Елизавета Волощенко едет поражать Сан-Ремо
21:40
Не все депутаты Херсонского облсовета согласны с непризнанием выборов в Крыму, – решение сессии
21:36
В Ивановском районе двух водителей мопедов оштрафовали за пьяное вождение
Все новости

Архив публикаций

«    Март 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Наверх