Вже є пропозиції від громадськості щодо вирішення проблем перетину кордону з окупованим Кримом

Вже є пропозиції від громадськості щодо вирішення проблем перетину кордону з окупованим КримомУчасники круглого столу в Херсоні виробили пропозиції для органів влади щодо вирішення проблем перетинання громадянами України адміністративного кордону між тимчасово окупованим Кримом і Херсонщиною.

Зокрема вказані пропозиції викладені у прес-релізі, текст якого надісланий прес-службою ГО «Союз вимушених переселенців» у ЗМІ.

Учасники круглого столу «Проблеми перетинання громадянами України адміністративного кордону між тимчасово окупованою територією Автономної Республіки Крим і Херсонською областю» напрацювали пакет пропозицій для органів влади.

Серед них:

– скасування закону України про створення вільної економічної зони «Крим» або внесення змін до нього у частині спрощення для громадян України процедур перетинання адміністративного кордону, визнання кримчан-громадян України резидентами в питаннях стягнення митних і податкових платежів;
- утворення Комітету Верховної Ради України у справах тимчасово окупованих та тимчасово непідконтрольних територій та Міністерства у справах АР Крим там. Севастополя;
- внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо зняття відповідальності з громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території, та внутрішньо переміщених осіб за порушення строків оформлення паспортних документів громадянина України, реєстрації новонароджених дітей, що народилися на території Криму після 1 лютого 2014 року, порушення строків перереєстрації зброї на території Криму, відсутність українського страхового полісу обов’язкового страхування відповідальності власників автомобілів.


Захід організовано Громадською організацією «Союз вимушених переселенців» у рамках проекту «Переселенці з Криму: від діалогу громадськості до міжрегіональної самоорганізації» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Серед учасників круглого столу – представники Координаційної ради громадських організацій вимушених переселенців з Криму, Центру громадянської просвіти «Альменда», Меджлісу кримськотатарського народу, ГО «Євромайдан-Крим», Херсонського обласного благодійного фонду «Мангуст», ГО «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім», інших організацій внутрішньо переміщених осіб та кримчан, які проживають на території Криму, Постійний Представник Президента України в АР Крим Н. Попович, завідувач відділу з питань тимчасово окупованої території Адміністрації Президента України А. Іванець, керівник Регіонального штабу Херсонської області-заступник начальника Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України Ю.Гаврилова, начальник Управління прикордонного контролю та реєстрації Адміністрації Державної прикордонної служби України О. Жданенко, начальник Азово-Чорноморського регіонального управління ДПС України С. Косік, начальник Херсонського прикордонного загону Д. Ліщинський, начальник Бердянського прикордонного загону Ю. Чернов, заступник начальника Управління Державної міграційної служби України в Херсонській області Д. Іванов, начальник реєстраційної служби Головного управління юстиції в Херсонській області С. Попов, працівники Державної фіскальної служби України.

Голова ГО «Союз вимушених переселенців» М. Подоляка зазначив, що внутрішньо переміщені особи та інші кримчани зіткнулися при перетині адміністративного кордону між автономією та Херсонщиною після анексії Криму Росією з низкою проблем, серед яких – перевезення дітей, домашніх улюбленців, грошей, зброї, антикваріату.

«Необхідно врегулювати ці питання, щоб громадяни України могли без зайвих перешкод переміщатися між різними частинами України. Сподіваюсь, що круглий стіл допоможе це зробити», - сказав він. Лідер «Союзу вимушених переселенців» також запропонував прикордонникам активізувати співпрацю та, зокрема, сприяти утворенню громадських формувань із охорони державного кордону. «Ми готові допомогти прикордонникам навести лад на адміністративному кордоні», - сказав М. Подоляка.

Працівник Адміністрації Президента України А. Іванець подякував громадськості за ініціативу в обговоренні актуальних проблем та відзначив, що в нових екстремальних умовах потрібно вирішити два непростих завдання: зробити адміністративний кордон з Кримом перепоною для проникнення диверсантів та інших підривних елементів, а одночасно зручним місцем для перетинання його законослухняними громадянами України. Співпраця між органами влади та громадськістю у розв’язанні цих проблем може бути корисною, переконаний він.

Постійний Представник Президента України в АР Крим Н. Попович повідомила про діяльність в Херсоні Представництва Президента України в АР Крим, зокрема, про допомогу громадянам, які мають проблеми при перетинанні адміністративного кордону з автономією. Всього з подібною проблематикою зареєстровано 85 звернень. «Через невизначеність ситуації іноді для допомоги потрібен певний час, але допомагаємо», - сказала Н. Попович.

Член Правління ГО «Союз вимушених переселенців» А. Щекун наголосив на вимогах громадськості утворити Міністерство у справах АР Крим та м. Севастополя, яке б системно займалося проблематикою функціонування адміністративного кордону та поверненням Криму загалом.

Член Меджлісу кримськотатарського народу та співголова Комітету захисту прав кримськотатарського народу Е. Барієв, який проживає на тимчасово окупованій території, розповів про те, що російські прикордонники його вже 10 разів затримували на 2-3 години при виїзді з Криму автомобілем. Залізницею він не має змоги виїздити на материк, оскільки його можуть зняти з потяга на російському пункті пропуску.

«Перебуваю в якомусь незрозумілому списку», - сказав Е. Барієв. Він запропонував, щоб у найближчих до Криму селах були відкриті пункти надання адміністративних послуг кримчанам-громадянам України. Е. Барієв також вважає, що закон України про вільну економічну зону «Крим» має бути скасований, оскільки в Криму створюється своєрідний офшор, але він діє не на користь пересічних кримчан, а для перевезення української продукції в Росію.

Начальник Управління прикордонного контролю та реєстрації Адміністрації Держприкордонслужби України полковник О. Жданенко відзначив, що на кордоні з Кримом прикордонники несуть службу в умовах відсутності міждержавного договору щодо його перетинання. «Нам доводиться вчитися діяти в дуже непростих умовах, коли в Криму готують бойовиків для сепаратистських озброєних формувань, і ці люди намагаються проникнути на материкову частину України», - сказав полковник. Він повідомив, що на кордоні з Кримом обладнані сім пропускних пунктів: чотири залізничні та три – автомобільні.

Учасники круглого столу-представники громадянського суспільства підділи гострій критиці постанову Національного банку України № 699 від 3 листопада 2014 року, яка трактує кримчан-громадян України як нерезидентів і відповідно дискримінує їх в частині реалізації їх економічних прав. Керівник служби правового аналізу Представництва Президента України в АР Крим В. Спіжов, що у Представництві Президента готується звернення до Конституційного суду України щодо цієї постанови Нацбанку.

Під час плідної дискусії була обговорена низка інших питань та проблем перетинання кордону з тимчасово окупованою територією: удосконалення нормативно-правової бази України, порушення прав людини та корупції у пунктах пропуску, створення поруч з ними сервісних зон, діяльності центрів надання адміністративних послуг, перевезення дітей, які народилися в Криму після його анексії, виїзду та в’їзду в Крим людей, які перебували у місцях позбавлення волі тощо.

За результатами обговорення на круглому столі була ухвалена резолюція щодо вирішення проблем перетинання громадянами України адміністративного кордону між Кримом та Херсонщиною. ГО «Союз вимушених переселенців» планує найближчим часом направити її органам влади України.

Похожие публикации

Добавьте комментарий

Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код

Погода
Погода в Херсоне
Погода в Каховке
Погода в Скадовске
Погода в Геническе

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

21:33
Расследование побоища между сельчанами и военными на Херсонщине. Продолжение темы
20:40
В Счастливцево возмущены версией запорожской полиции по поводу убийства местного учителя
19:51
Начальник Департамента патрульной полиции: ОПГ «Кордон» занимается рейдерством
19:40
Полным ходом идет ремонт дороги Геническ — Ивановка
19:18
За кражу аккумулятора и магнитолы из автобуса херсонцу грозит 5 лет тюрьмы
19:14
В Херсоне сезон отдыха в детских лагерях под угрозой срыва
19:12
На КПВВ »Чонгар» на двух нелегальных перевозчиков составлены протоколы
18:50
Херсон попал в пятерку самых "непрозрачных" городов Украины
документ
18:35
В Херсоне под рекламной конструкцией просел грунт
18:19
В Новокаховском горсовете подготовили обращение об изъятии 1000 га земель НПП «Олешковские пески»
документ
18:12
Госпродпотребслужба: сезон цыплят «не за горами»
18:11
На площади Ганнибала в Херсоне очередное ДТП
18:09
Новые подробности трагической смерти экс-депутата Генического райсовета
18:06
В Херсоне состоялась автограф-сессия Open Kids
17:26
Дело о ДТП при участии машин "скорой" и патрульной полиции закрыто
17:26
В Херсоне проходит семинар-тренинг по психологическим и социальным проблемы воинов-АТОшников
17:12
В Херсоне пожарные ликвидировали возгорание в электрощитке
17:01
В Олешках чиновники ради денег "увеличили" население города?
16:59
Херсонец задержал автомобильного вора
16:52
Дефицит воды через 10-15 лет и пустыни через 80. Какие проблемы с водоснабжением ждут Украину
16:27
Херсонская местная прокуратура отправила в суд обвинительный акт на вора-рецидивиста из Геническа
16:19
В Каховке поймали вора, укравшего в школе ноутбук и зарядное устройство
16:17
На улицах Херсона орудует неадекватный человек
16:15
Один из райсоветов Херсонщины «заманивает» к себе хирурга большой зарплатой и 3-комнатной квартирой
документ
16:03
Кабмин запретил оформлять паспорт гражданина Украины в форме книжки
16:00
Генический спортсмен стал двукратным чемпионом Украины
15:59
Переправа на дачных катерах в Херсоне подорожает
15:59
Херсонские депутаты поддержали проведение турнира по художественной гимнастике
15:57
Шведские эксперты поделятся опытом лечения онкологии на конференции в Херсоне
15:51
На ремонт рыночной дороги в центре Херсона нужно 920 тыс. грн. Денег пока нет
15:45
27 марта во Херсоне презентуют оценку работы местных депутатов в течение второго года полномочий
15:34
В Белозерском районе планируют восстановить орошение на площади 1418 га
15:31
«Херсонэлектротранс» получит на покупку шин и капремонт проводов 3 млн. грн.
15:30
В Херсоне угнали автомобиль
15:29
Поезд Интерсити "Херсон-Киев" временно сменит график движения
15:23
Прокуратуре Херсонской области добилась возврата в госсобственность 2 тыс га земли
15:19
Два грузовика и бензовоз спасатели освободили из скользкой ловушки
15:13
Вынесен приговор мужчине, который до смерти забил свою годовалую дочь
15:11
В центре Херсона полицейские задержали наркомана с дозой
15:00
Прокуратура помогла вернуть в коммунальную собственность имущество и взыскать долги
14:56
У Вікіпедії з'явилися нові статті про культурну спадщину Херсонщини
14:51
В Херсоне CБУ задержала бывшего боевика террористической организации «ДНР»
14:49
По Перекопской,13 хотят обустроить парковку, а между Мира и Залаэгерсег – установить светофор
14:45
Военные пенсионеры опять митинговали перед зданием ОГА
14:41
АМКУ усмотрел недобросовестную конкуренцию в рекламе сети АЗС SHELL
14:33
Херсонские активисты недовольны облпрокуратурой
13:50
В Херсоне частный предприниматель без тендера капитально отремонтирует общежитие за миллион гривен
13:42
В Антоновке задержали 3-х братьев-подростков с украденным забором
13:36
26-летний сожитель каховчанки убил ее зятя
13:17
В Херсоне виновник ДТП оценил, нанесенный им, ущерб в 500 гривен
13:11
На Херсонщине правоохранители изымут документы у подрядчика, который ремонтировал больницу
13:08
Остановка на конечной маршрутки №6 в Херсоне может приобрести цивилизованный вид
документ
13:02
Нетрезвый херсонец въехал в электроопору
12:58
В Херсоне показали «Яйце райце»
12:48
Пенсионерка замерзла насмерть на Херсонщине
12:37
Херсонские полицейские присоединились к акции по поддержке «солнечных» детей
12:33
На Горностаевский райсовет подадут в суд
12:21
Ориентировочная дата начала речной навигации - 10 апреля
12:17
Когда в Херсоне закончится отопительный сезон?
12:15
Как областные депутаты могли бы войти в историю Херсона
12:09
Прокуратура занялась сутенерами
12:06
Сегодня в Херсоне горел автомобиль
12:04
На Херсонщине переселенцам предлагают гранты на собственный бизнес
11:44
Как выглядит циклон, который приморозил Херсон
11:33
Репертуар театра им. Кулиша на март-апрель 2018
11:26
На Херсонщине обнаруживают бюджетных коррупционеров различными способами
11:19
Спасатели помогли водителю Газели с фруктами, у которого закончилось топливо
11:14
На Херсонщині виграють ті громади, які об’єднаються першими
11:12
Директор херсонского коммунального предприятия куда-то дел дорогие швейцарские часы
11:09
В Херсоне из-за оборванных проводов нет освещения на 4-х улицах
Все новости

Архив публикаций

«    Март 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Наверх