Вже є пропозиції від громадськості щодо вирішення проблем перетину кордону з окупованим Кримом

Вже є пропозиції від громадськості щодо вирішення проблем перетину кордону з окупованим КримомУчасники круглого столу в Херсоні виробили пропозиції для органів влади щодо вирішення проблем перетинання громадянами України адміністративного кордону між тимчасово окупованим Кримом і Херсонщиною.

Зокрема вказані пропозиції викладені у прес-релізі, текст якого надісланий прес-службою ГО «Союз вимушених переселенців» у ЗМІ.

Учасники круглого столу «Проблеми перетинання громадянами України адміністративного кордону між тимчасово окупованою територією Автономної Республіки Крим і Херсонською областю» напрацювали пакет пропозицій для органів влади.

Серед них:

– скасування закону України про створення вільної економічної зони «Крим» або внесення змін до нього у частині спрощення для громадян України процедур перетинання адміністративного кордону, визнання кримчан-громадян України резидентами в питаннях стягнення митних і податкових платежів;
- утворення Комітету Верховної Ради України у справах тимчасово окупованих та тимчасово непідконтрольних територій та Міністерства у справах АР Крим там. Севастополя;
- внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо зняття відповідальності з громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території, та внутрішньо переміщених осіб за порушення строків оформлення паспортних документів громадянина України, реєстрації новонароджених дітей, що народилися на території Криму після 1 лютого 2014 року, порушення строків перереєстрації зброї на території Криму, відсутність українського страхового полісу обов’язкового страхування відповідальності власників автомобілів.


Захід організовано Громадською організацією «Союз вимушених переселенців» у рамках проекту «Переселенці з Криму: від діалогу громадськості до міжрегіональної самоорганізації» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Серед учасників круглого столу – представники Координаційної ради громадських організацій вимушених переселенців з Криму, Центру громадянської просвіти «Альменда», Меджлісу кримськотатарського народу, ГО «Євромайдан-Крим», Херсонського обласного благодійного фонду «Мангуст», ГО «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім», інших організацій внутрішньо переміщених осіб та кримчан, які проживають на території Криму, Постійний Представник Президента України в АР Крим Н. Попович, завідувач відділу з питань тимчасово окупованої території Адміністрації Президента України А. Іванець, керівник Регіонального штабу Херсонської області-заступник начальника Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України Ю.Гаврилова, начальник Управління прикордонного контролю та реєстрації Адміністрації Державної прикордонної служби України О. Жданенко, начальник Азово-Чорноморського регіонального управління ДПС України С. Косік, начальник Херсонського прикордонного загону Д. Ліщинський, начальник Бердянського прикордонного загону Ю. Чернов, заступник начальника Управління Державної міграційної служби України в Херсонській області Д. Іванов, начальник реєстраційної служби Головного управління юстиції в Херсонській області С. Попов, працівники Державної фіскальної служби України.

Голова ГО «Союз вимушених переселенців» М. Подоляка зазначив, що внутрішньо переміщені особи та інші кримчани зіткнулися при перетині адміністративного кордону між автономією та Херсонщиною після анексії Криму Росією з низкою проблем, серед яких – перевезення дітей, домашніх улюбленців, грошей, зброї, антикваріату.

«Необхідно врегулювати ці питання, щоб громадяни України могли без зайвих перешкод переміщатися між різними частинами України. Сподіваюсь, що круглий стіл допоможе це зробити», - сказав він. Лідер «Союзу вимушених переселенців» також запропонував прикордонникам активізувати співпрацю та, зокрема, сприяти утворенню громадських формувань із охорони державного кордону. «Ми готові допомогти прикордонникам навести лад на адміністративному кордоні», - сказав М. Подоляка.

Працівник Адміністрації Президента України А. Іванець подякував громадськості за ініціативу в обговоренні актуальних проблем та відзначив, що в нових екстремальних умовах потрібно вирішити два непростих завдання: зробити адміністративний кордон з Кримом перепоною для проникнення диверсантів та інших підривних елементів, а одночасно зручним місцем для перетинання його законослухняними громадянами України. Співпраця між органами влади та громадськістю у розв’язанні цих проблем може бути корисною, переконаний він.

Постійний Представник Президента України в АР Крим Н. Попович повідомила про діяльність в Херсоні Представництва Президента України в АР Крим, зокрема, про допомогу громадянам, які мають проблеми при перетинанні адміністративного кордону з автономією. Всього з подібною проблематикою зареєстровано 85 звернень. «Через невизначеність ситуації іноді для допомоги потрібен певний час, але допомагаємо», - сказала Н. Попович.

Член Правління ГО «Союз вимушених переселенців» А. Щекун наголосив на вимогах громадськості утворити Міністерство у справах АР Крим та м. Севастополя, яке б системно займалося проблематикою функціонування адміністративного кордону та поверненням Криму загалом.

Член Меджлісу кримськотатарського народу та співголова Комітету захисту прав кримськотатарського народу Е. Барієв, який проживає на тимчасово окупованій території, розповів про те, що російські прикордонники його вже 10 разів затримували на 2-3 години при виїзді з Криму автомобілем. Залізницею він не має змоги виїздити на материк, оскільки його можуть зняти з потяга на російському пункті пропуску.

«Перебуваю в якомусь незрозумілому списку», - сказав Е. Барієв. Він запропонував, щоб у найближчих до Криму селах були відкриті пункти надання адміністративних послуг кримчанам-громадянам України. Е. Барієв також вважає, що закон України про вільну економічну зону «Крим» має бути скасований, оскільки в Криму створюється своєрідний офшор, але він діє не на користь пересічних кримчан, а для перевезення української продукції в Росію.

Начальник Управління прикордонного контролю та реєстрації Адміністрації Держприкордонслужби України полковник О. Жданенко відзначив, що на кордоні з Кримом прикордонники несуть службу в умовах відсутності міждержавного договору щодо його перетинання. «Нам доводиться вчитися діяти в дуже непростих умовах, коли в Криму готують бойовиків для сепаратистських озброєних формувань, і ці люди намагаються проникнути на материкову частину України», - сказав полковник. Він повідомив, що на кордоні з Кримом обладнані сім пропускних пунктів: чотири залізничні та три – автомобільні.

Учасники круглого столу-представники громадянського суспільства підділи гострій критиці постанову Національного банку України № 699 від 3 листопада 2014 року, яка трактує кримчан-громадян України як нерезидентів і відповідно дискримінує їх в частині реалізації їх економічних прав. Керівник служби правового аналізу Представництва Президента України в АР Крим В. Спіжов, що у Представництві Президента готується звернення до Конституційного суду України щодо цієї постанови Нацбанку.

Під час плідної дискусії була обговорена низка інших питань та проблем перетинання кордону з тимчасово окупованою територією: удосконалення нормативно-правової бази України, порушення прав людини та корупції у пунктах пропуску, створення поруч з ними сервісних зон, діяльності центрів надання адміністративних послуг, перевезення дітей, які народилися в Криму після його анексії, виїзду та в’їзду в Крим людей, які перебували у місцях позбавлення волі тощо.

За результатами обговорення на круглому столі була ухвалена резолюція щодо вирішення проблем перетинання громадянами України адміністративного кордону між Кримом та Херсонщиною. ГО «Союз вимушених переселенців» планує найближчим часом направити її органам влади України.

Похожие публикации

Добавьте комментарий

Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код

Погода
Погода в Херсоне
Погода в Каховке
Погода в Скадовске
Погода в Геническе

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

10:50
Херсонцев приглашают на встречу с заместителем Главы Специальной мониторинговой миссии ОБСЕ в Украине
10:39
Херсонка рассказала о "подводных камнях" обучения в Польше
10:13
Что происходит с внутренней политикой в Херсонской области?
10:06
Черные копатели уничтожают исторические памятки на Херсонщине
10:00
История о том, как херсонцу аппендикс удаляли
09:18
Житель Ивановки получил срок за два украденных велосипеда
09:16
В Олешках требуется помощь учителю, попавшему в ДТП на пешеходном переходе
09:10
Сегодня херсонские депутаты попытаются распределить бюджет-2018
19:52
Херсонский областной совет собирается удивить Украину?
19:00
В Днепрянах жители собрали деньги на детскую площадку
17:57
Паливода считает, что первопричина распространения АЧС на Херсонщине - кустарные условия производства
17:17
В связи с предстоящим ухудшением погоды полиция Херсонщины призывает водителей к осторожности
17:13
Участники ДТП возле херсонской мэрии отделались легким испугом
16:32
Херсонський дитячий ясла-садок № 33 ім. Фрідріха Фребеля відзначив 5-річчя
16:26
На Херсонщине в учениях теробороны за год приняли участие пять тысяч человек
16:01
В Херсоне на Театральной перекрыто движение
15:57
В Каховке со здания Центра занятости сорвали флаг Украины
15:54
Победитель конкурса «Коронация слова» в гостях у херсонских школьников
14:05
На Херсонщине за сутки горели 4 автомобиля
13:13
Херсонка рассказала, где можно купить "Наполеон" с плесенью вместо крема
13:05
Пропавший в Чаплынке подросток обнаружился в Одессе
12:51
В воскресенье в Херсоне прогнозируют дождь, снег и ветер
12:29
В Херсоне человек упал без сознания прямо посреди дороги
12:19
З наступного року Чаплинська телерадіовежа мовитиме на Крим
12:15
На побережье Азовского моря пограничники обнаружили 5 рыбаков с уловом свыше 21 тысячи гривен
11:45
В центре Херсона сгорел бак с мусором
11:35
В Каховке на девушку напали бродячие собаки
11:07
На факультеті фізики, математики та інформатики ХДУ стало на два кандидати наук більше
10:06
Часть Херсона вчера осталась без интернета
09:53
В Херсоне на бульваре Мирном появится современный фонтан
09:44
Для кого сооружают футбольное поле на Острове?
09:32
Олександр Співаковський: Україна переходить до інформаційного контрнаступу
09:26
Вчера на Херсонщине угнали мопед, украли телефон и обманом выманили 15 тыс. гривен
21:46
В аптеку с гранатой отправился сельчанин на Херсонщине
21:20
Гемодиализное отделение в Геническе готово на 70%
21:18
По государственной программе «Сельская медицина» в Геническом районе капитально отремонтируют 6 амбулаторий и 5 ФАПов
20:51
В Херсоне розы дождались новогоднюю елку
20:47
На херсонском курорте зафиксировали температурный рекорд
20:26
В Геническом районе на следующий сезон ожидают рост количества туристов
20:25
В Геническе может появиться 25 -метровый бассейн
20:20
Новый облик большого вуза
19:57
Губернатора Гордеева переизбрали на должности председателя Херсонской областной федерации футбола
19:47
В Геническе начали монтаж новогодней инсталляции
19:29
Бесплатная елка «стоит» от 400 гривен
19:25
В Геническе остатки постамента от памятника Ленину окультурят и накроют плиткой
19:24
Комплексный подход к развитию спорта в Геническе
19:22
Полиция Херсонщины предупреждает об ухудшении погодних условий 17-18 декабря
19:08
Геничанин жестоко избил сожительницу
19:08
За 11 месяцев этого года полицейские изъяли из незаконного оборота 76 гранат
18:47
Авто отправили на штрафплощадку за неправильную парковку возле херсонского ТРЦ
18:14
На админгранице с Крымом установят стационарные посты Нацполиции Украины
18:08
На Херсонщине будет создан первый региональный ландшафтный парк «Гилея»
документ
18:03
Устинов приглашает всех на годовой депутатский отчет
17:45
Аграрии и фермеры: как выполняют обещания депутаты-мажоритарщики Херсонской области
17:40
В новогоднее утро херсонские и николаевские энтузиасты пробегут 20 км 18 м
17:38
В Херсоне патрульные задержали очередного пьяного водителя
17:31
Оксана Казакова возглавила херсонскую парторганизацию "Силу людей"
17:23
В Бериславе горсовет приобрел гирлянду за 35 тыс. грн.
17:20
Патрульные задержали херсонку, которая разыскивалась за мошенничество
17:17
Каховский горсовет оперативно выделил 2,1 млн. грн на покупку квартир для сирот
16:48
Депутаты областного и городского советов совместно контролировать строительство мостоперехода в Херсоне
16:45
В Голой Пристани установили городскую елку
16:43
Село в Каховском районе купило два школьных автобуса
16:41
Коллектив заповедника «Аскания-Нова» перешел в режим осажденной крепости
16:34
Херсон и Вильнюс инициировали «Новый шелковый путь» в образовании
16:27
В Херсоне с утра вновь подорожали доллары и евро. Доллар уже больше 28 грн.
16:26
На Херсонщине покупка автомобиля едва не обернулась для следователя полиции штрафом
16:21
Андрей Гордеев: Давайте уважать печатное слово и приучать детей к книге с детства
16:15
На Херсонщине начался ІІ Южный фестиваль книги и чтения «Книжный Николай»
16:01
Состоялось заседание постоянной комиссии по вопросам архитектуры, транспорта, строительства и жилищно-коммунального хозяйства
Все новости

Архив публикаций

«    Декабрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наверх