Віктор Балога: «У воюючій країні у представників влади не повинно бути іншого громадянства, крім українського»

 

Наприкінці минулого року народний депутат України Віктор Балога вдався до резонансного кроку — зробив публічне звернення до представників іноземних держав, керівників дипломатичних представництв і закликав їх надати інформацію про подвійне громадянство українських корупціонерів із числа урядовців, народних депутатів, губернаторів, які незаконно володіють подвійним громадянством та отримують паспорти інших держав задля легалізації незаконних статків та уникнення відповідальності за свої злочини на території України. Про мотиви цього вчинку та інші актуальні питання української політики ми розмовляли з Віктором БАЛОГОЮ в перші дні нового року.

— Що спонукало вас, пане Вікторе, зробити таке звернення?

— Глибоко переконаний, що у воюючій країні у представників влади не повинно бути іншого громадянства, крім українського. Щодо мого публічного звернення, то це наслідок відсутності жодної реакції влади на всі публічні скандали щодо наявності подвійного громадянства у чиновників та депутатів різних рівнів.

Коли у політика є два паспорти, то незрозуміло, у чиїх інтересах він реально працює. Скоріш за все, Україна для нього — лише територія для заробляння грошей. Ні він, ні його діти жити тут не збираються. Він — потенційний зрадник. Я вже не кажу про те, що його мало турбують якість нашої освіти і медицини, стан доріг, рівень життя людей і загалом — майбутнє України. Тому я дуже хочу, щоби українці отримали повну інформацію, як кажуть, із першоджерел, з якою країною пов’язують своє особисте благополучне майбуття конкретні представники правлячої еліти.

— Ваше ставлення до протестних акцій у центрі Києва та ролі Міхеїла Саакашвілі в них?

— Я би не перебільшував ролі жодного представника так званої опозиції, які намагаються вдавати із себе лідерів протестного руху. Люди ставляться до них так само скептично, як і до чинної влади.

Але не потрібно применшувати бажання людей усунути від влади Петра Порошенка та його компанію. Питання лише в тому, що українці хочуть зробити це в мирний спосіб, а Саакашвілі провокує насилля, що саме по собі маргіналізує вуличні протести. Через це я схильний припускати, що він працює у зв’язці з Банковою. Я б не відкидав того, що він на замовлення влади допомагає суспільству спускати пару й одночасно робить протест маргінальною темою, щоб на вулиці не виходив середній клас, який є справжнім рушієм змін і якого насправді влада боїться.

— З’явилася інформація щодо відтермінування голосування по законопроекту про деокупацію. Як тоді вирішувати ситуацію, якщо у нас досі законодавчо АТО, а не війна?

— Так званий закон про деокупацію був лише прикриттям продовження особливого статусу для ОРДЛО. А по суті, цей закон Україні нічого не дає. Це просто набір гасел і тез, які нічого не змінять на Донбасі. Цей конфлікт не можна вирішити законами нашої держави. На жаль, для нас його розв’язання — в руках інших держав, які без нашої участі домовляються про наше майбутнє.

— Ваша оцінка ситуації, яка склалася з ухваленням Закону «Про освіту». Як ви, як досвідчений політик, оцінюєте зростання напруженості навколо питання застосування мов національних меншин в Україні?

— В Україні має бути єдина державна мова. І крапка. У законі немає нічого, що утискає права інших національностей. Всі проблеми навколо нього штучні.

Просто всі звикли, що мовне питання — це швидкий шлях до дешевої популярності і завжди знаходяться охочі зіграти на цій темі задля власної користі. Це стосується й угорських політиків не менше, ніж наших.

— Чи мають, на вашу думку, підстави угорські політики для таких заяв, до яких вони вдаються, стосовно ситуації з застосуванням угорської мови в освітній сфері Закарпаття?

— У тім-то й річ, що найбільше ситуацію нагнітають саме політики, і саме з Будапешта, які не живуть у Закарпатті. А українські угорці, зокрема й ті, які представлені в українській владі, проблеми не бачать. Жодних протестів чи політичних акцій вони не влаштовували і, більше того, залишаються частиною чинної влади. Тому реальних підстав для таких дій угорської влади немає. Це чиста політика. Проблеми є в організації освітнього процесу з вивчення української мови у школах національних меншин. Але до цього політики і політика не повинні мати жодного стосунку. Цим мають перейматися фахівці-освітяни та відповідні державні інституції, котрі повинні створити для цього всі відповідні умови.

— З’явилися висновки Венеціанської комісії щодо статті 7 нашого Закону «Про освіту». Як нам слід їх сприймати?

— Наскільки я знаю, рекомендації Венеційської комісії потрібно обов’язково враховувати. Питання, що це потрібно робити розумно, щоб українська мова не опинилися в ще гіршому становищі, ніж до ухвалення закону «Про освіту».

— Сьогодні в Україні на чільному місці питання децентралізації влади. Ваше ставлення до цієї проблеми.

— На мою думку, питання децентралізації влади в Україні слід розглядати у двох площинах: передавання значної частини повноважень та фінансів із столиці на регіональний рівень та утворення об’єднаних громад як основи місцевого самоврядування. А до такого кроку в нинішнього Президента немає політичної волі. Єдиний з усіх українських президентів, який визнавав необхідність таких змін і робив кроки для того, щоб країна вибудовувалася не за вертикаллю, а за горизонталлю, був Леонід Кравчук. За його каденції в Україні відбулися єдині за 26 років прямі вибори голів обласних рад. За всіх наступних президентів, особливо за Леоніда Кучми та Віктора Януковича, вибудовувалася жорстка владна вертикаль. Нинішній Президент, попри його заяви, також є прихильником такої моделі. Єдиний позитивний момент нинішньої децентралізації я вбачаю у створенні об’єднаних територіальних громад за прикладом Польщі. Однак і в цьому процесі є дві суттєві проблеми, які центральна влада усувати не поспішає. Перше — це фінанси. Нинішнім Бюджетним кодексом на місця передано ті податки, які важко адмініструвати. Друге — значна розтягнутість процесу створення ОТГ у часі. Слід було дуже виважено поставитися до розробки перспективних планів створення ОТГ, проте після їхнього затвердження одразу оголошувати позачергові вибори і формувати нову систему влади на місцях, ліквідувавши райдержадміністрації та районні ради, як рудименти вчорашнього дня. Цього немає лише тому, що у Президента Порошенка відсутня політична воля проводити у країні докорінні зміни, бо ключовим моментом створення ОТГ є виборність та ліквідація управління і розподілу фінансів у «ручному режимі». Позбавляти себе цієї спокуси Президент не хоче, тому процес створення ОТГ чиновники держадміністрацій всіляко блокують, наперед знаючи, що відповідальності за це не понесуть.

День

Похожие публикации

11-07-2017, 09:04
Співаковський: Законопроект 3491-д про освіту – це той закон, який на 20-25 років буде визначати освітнє майбутнє України
31-10-2016, 17:49
Олександр Співаковський закликав ВР розглянути цього тижня законопроект щодо підвищення державної підтримки Національної академії наук України
15-07-2016, 21:04
Нардеп Соловей: За 2 роки Андрій Путілов докорінно змінив оборонну ситуацію на Херсонщині
30-06-2016, 18:04
Майбутнє громад цілком залежатиме від нашого локального патріотизму — Олександр Співаковський
3-11-2014, 00:11
Заява Херсонської територіальної організація партії «Блок Петра Порошенка» щодо ситуації на 182 окрузі
3-08-2014, 12:43
М.Опанащенко: Потрібно негайно вирішити питання реструктуризації валютних кредитів громадян та підприємців
1-05-2014, 20:16
Михайло Опанащенко: «Громадяни повинні мати повноваження щодо відміни законів та право законодавчої ініціативи»
2-02-2014, 19:23
М.Опанащенко: «У нас немає двох майданів – у нас є єдиний український народ, який намагаються розколоти та поставити по різні сторони барикад»
17-01-2012, 23:25
Віталій Кличко закликає усіх до співпраці та взаємодопомоги

1 комментарий

Херсонец 55
Еще один словоблуд "прорезался"... Нужно напомнить о себе, болезном? Уже стали забывать? Или есть какие-то другие "причины"?
 
..."— Глибоко переконаний, що у воюючій країні у представників влади... =
 
А ТЕПЕРЬ ОБЬЯСНИ: КОМУ УКРАИНА  ОБЬЯВИЛА(!) ВОЙНУ? Сама себе? Или "воююет" против балоги?!
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код

Погода
Погода в Херсоне
Погода в Каховке
Погода в Скадовске
Погода в Геническе

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

22:05
Автори відомого проекту Ukraїner вже знайшли перших героїв в Івінівці на Херсонщині
22:01
В Херсоне убили Игоря Пащенко
20:48
Херсонские предприниматели незаконно оккупировали улицу Суворова
20:14
Беззащитных старушек били и резали налетчики на Херсонщине
20:09
Херсонский водитель выпил, но не много - в 17 раз больше нормы
20:05
Патрульные обнаружили у херсонца самодельное огнестрельное оружие
19:51
В Каховке представили свое искусство лучшие хореографические коллективы Херсонщины
19:33
Глава Генической РГА от радости заговорил, как Остап Бендер
18:27
Херсонский супермаркет провел работу над ошибками
18:18
На Херсонщині атрибути війни перетворили на витвори мистецтва
18:02
В ХДУ триває "Молода хвиля"
17:38
Херсонцы узнают, какие школы "открыты для людей"
16:38
В Каховке украли электрический кабель с аллеи Памяти
16:12
Прикрутили кран: скільки на Херсонщині коштуватиме зрошення в новому сезоні
16:06
Численность населения Херсонщины продолжает сокращаться
15:43
Херсонські школярі перемогли у Всеукраїнському конкурсів буктрейлерів та промороликів «Book fashion»
15:31
Все ли на Херсонщине настоящие матери-одиночки?
15:25
У чиновников городского департамента ЖКХ нет времени для решения проблем городской свалки, - начальник облдепартамента экологии
15:19
Куда делся поезд Херсон - Киев?
15:16
Не дожидаясь милости депутатов, херсонцы начали сбор средств для приобретения оборудования онкодиспансеру
14:41
Жители Счастливцево больше ни рискуют остаться без газа
14:30
На Херсонщине судили женщину, чей сын съел гранулу для чистки труб
14:27
Аттракцион "невиданной щедрости" от "Херсоноблэнерго"
документ
14:27
Депутатов Херсонского горсовета вызвали в суд
14:24
Нападения ядовитых змей участились на Херсонщине
14:18
28-29 апреля в Херсоне состоится III Открытый чемпионат города по дзюдо
14:04
Определились первые претенденты на Кубок по футболу Андрея Путилова
14:00
Суд в Херсоне намерен рассмотреть жалобу на арест капитана судна «Норд», – прокуратура АРК
13:53
В Херсоне память жертв геноцида армян почтили автопробегом
13:50
Арестованный депутат из Евпатории прошел медобследование после потасовки в суде Херсона – адвокат
13:47
На Шуменском легковушка сбила велосипедиста
13:45
На Херсонщине начали зарыбление рыбохозяйственных водоемов мальками ценных видов рыб
13:30
На Херсонщине змея заползла в магазин
13:19
В Херсоне демонтировали незаконный ларек, не обошлось без полиции
13:12
Люди горят заживо на Херсонщине
13:05
Российские «Волонтеры Победы» требуют от Киева освободить подозреваемую в госизмене крымчанку
13:01
С июня новый закон обязывает водоканалы прекращать предоставление услуг должникам
12:56
Житель Новотроицкого района ограбил прохожего, чтобы рассчитаться с долгами
12:51
Отправлен ещё один информзапрос о премиях и матпомощи для замов мэра Херсона
документ
12:46
В центре Херсона продолжают уничтожать деревья
12:43
Каховские спасатели потушили низовой лесной пожар
12:35
Под Херсоном Ингулец разбушевался
12:32
В Чаплынском районе лидер громады оказался «крайним» в конфликте из-за земли
12:29
Херсонцам страшно ходить по улице
12:28
Херсонцев приглашают на международную выставку кошек
12:25
Жителям Херсонщины сообщают о завершении пересчета пенсионных выплат военнослужащим
12:20
В Херсоне оградят проход через железнодорожные пути между двумя микрорайонами
12:16
В Херсонской области пассажир гонялся за людьми в поезде с баллончиком слезоточивого газа
12:11
Беременные херсонки стоят в маршрутке
12:03
Пограничники Херсонского отряда за сутки обнаружили 5 браконьеров с уловом на 90 тысяч гривен
11:53
Стало известно имя доверенного лица Путина, задержанного на Чорнгаре за госизмену
11:41
В прошлом месяце в Херсонской области подорожали овощи
11:38
Фермерам будут предоставлять дотацию за телят прошлого года рождения
11:35
В Каховке горела иномарка
11:33
Херсонский скрипач победил в Международном конкурсе
11:28
Задержанной на Чонгаре "доверенному лицу Путина" объявили подозрение в госизмене
11:18
В Скадовском районе взят под стражу сбытчик амфетамина
11:12
Выставка детских поделок на Каменской Сечи будет ждать ценителей прекрасного
11:11
НПП "Нижнеднепровский" приглашает всех на Медное озеро
11:10
“СтопКор” знайшов держреєстратора, який доклався до другої спроби рейдерства підприємства у Херсоні
11:05
Транспортная безнадега в Херсоне
11:03
На ХБК мопед сбил пешехода
11:02
Депутат обиделась из-за трансляции "тайной" комиссии
10:59
В херсонском аэропорту отремонтируют помещения пограничной службы за 100 тыс. грн
10:58
В Херсоне пройдет конференция «Эффективный кредит»
10:47
В Херсоне из продажи исчезло серебро и золото
10:44
Россия начала в Крыму военные учения с ракетными комплексами
10:44
Впервые фискалы провели турнир по боулингу
10:37
На Смарт Меритайм Групп в Херсоне устранят пробоину судна
10:34
Кто в Херсоне работает наиболее публично? - озвучат результаты исследования
Все новости

Архив публикаций

«    Апрель 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Наверх