Як вкрасти херсонський пісок

Дипломна робота: Як вкрасти пісокНа сьогодні в Херсонській області за рішенням депутатів обласної ради офіційно видобувати пісок мають змогу лише декілька підприємств. Всі останні претенденти на такий бізнес мають чекати зміни в рішенні.

Поки ж на Херсонщині тіньова економіка не має меж: якщо позиція Херсонської ОДА та Херсонської обласної ради з цього питання досить відкрита та зрозуміла на даний момент, то до правоохоронців купа питань!

Якщо хоч трохи проаналізувати ситуацію видобутку піску в області, можна й не чекати, а просто розпочати «рятувати» ліс, будуючи протипожежні озера та дороги.

Що для цього потрібно? Як виявилося, навіть документації – зовсім небагато: договір приватного підприємця з лісівником. Приватний підприємець за власний кошт будує ці озера та дороги, а «надлишки» цього піску продає. Саме цікаве, що всі ці «надлишки» вимірюються, видно, в більшості випадків на «око». Потім ці «надлишки ґрунту» перетворюються на пісок звичайний, котрий перепродується від 86 копійок та з 50грн до 190 грн…

В кінці грудня минулого року прокуратура області заявила про незаконний видобуток піску на території Цюрупинського лісгоспу 7 тис. тонн. А це, практично, мільйон гривень «наліво», і зовсім не на порятунок лісу.

А розпочиналось все так

27 січня 2016 року в Єдиному державному реєстрі реєструється благодійна організація з назвою «Фонд розвитку Національного парку «Олешківські піски». Керівником організації, котрий має право чинити юридичні дії, являється Гурківський Валерій Васильович.

Дипломна робота: Як вкрасти пісок

 


Загалом то, спочатку звернемося до самого значення про благодійність. Як каже нам «Вікіпедія», благоді́йність це — безкорисливе надання допомоги потребуючим… Далі читаємо, що благодійність заснована як на волонтерській, так і професійній діяльності благодійників, благодійних організацій та благодійних фондів, яка орієнтована на допомогу та покращення суспільства, окремих його верств чи осіб.

Одначе, це не у нашому випадку така благодійність…

Виявляється, згідно виписці, Благодійна організація «Фонд розвитку Національного парку «Олешківські піски» може займатися – видобутком піску, гравію та інших природник копалин. Мало того, в нашому випадку з благодійною організацією – це діяльність посередників у торгівлі так званими іншими товарами та навіть торгівля відходами та брухтом, надання в аренду техніки та таке інше…:

Тож створено Благодійну організацію, підкреслимо - кінець січня 2016 року.

Місце знаходження зареєстрованої юридичної особи – Олешківський район, с.Раденськ, вул.Заводська, буд.1В

Дипломна робота: Як вкрасти пісок

 


Як бачимо, для діяльності «благодійної організації» спектр послуг досить широкий та й, мабуть, не випадковий…

Хто ж такий Гурківський Валерій Васильович?

Очолює громадську раду при Херсонській ОДА. На останніх місцевих виборах балотуався в депутати від партії «Самопоміч». Останнім часом був помічений, як активний борець за спасіння лісу та у виступах проти браконьєрства. Постійного робочого місця, крім активіста, не має.

Тож щодо «спасіння лісу»: особисто пан Гурківський, очоливши громадську раду не без скандалу, вже в лютому місяці минулого року починає акти діяльність у спасіння олешківських лісів від пожеж. Він розповідає у пресі, що вкрай необхідна побудова озер, аргументуючи тим, що в лісі ще й розташовуються військові, а це вкрай небезпечно для лісу.

Скажемо так, «гачок» в суспільство було закинуто і реакція, як для «благодійної організації» була підходяща - повна тиша.

І ось на початку березня збираються засновники благодійного фонду, своїм протоколом вони вирішують, що матиме організація нового керівника, затверджує своє рішення відповідним протоколом – і у виписці новий керівник.

Дипломна робота: Як вкрасти пісок

 


ЗМІНА КЕРІВНИЦТВА

Жижко Юрій Володимирович – пенсіонер, бувший працівник СБУ. Чомусь спадає на думку, що зміна керівництва «благодійників» аж ніяк не випадкова, бо як пояснити стремління «громадськості» просто рятувати ліс, а далі займатися елементарним – продавати пісок. Йдемо далі…

ДОГОВІР З «ЛОХ»(лесоохотничье хозяйство)

Тож, вже 11 березня в державному підприємстві «Цюрупинське лісомисливське господарство»(ДП «Цюрупинське ЛМГ») розуміють, що ліс таки рятувати потрібно: підписують договір в особі керівника Олександра Нефедова, з однієї сторони, вже з відомою нам благодійною організацією «Фонд розвитку національного парку «Олешківські піски» - з іншої. Звернемо увагу, договір так поспішали підписати, що місцем для підписання стало місто Цюрупінськ, замість Цюрупинськ…

В самому ж договорі «Цюрупинське ЛМГ» домовляється з благодійним фондом, аби той своїми силами і засобами та навіть на власний ризик виконали роботи з будівництва, ремонту та введення в експлуатацію так звані об’єкти для протипожежного призначення. Причому склад та обсяги робіт зразу не вказано, бо вони визначаються проектно-кошторисною документацією. Посилаються в договорі на необхідність такого будівництва, зокрема, підкреслимо – розпорядження Херсонської ОДА від 19.03.2014 року!!! (підпис у даному розпорядженні стоїть заступника ще губернатора Миколи Костяка – Михайла Мельника. Тут «благодєтелі» пішли по повному беспредєлу – використали розпорядження губернатора Костяка №148 від 19.03.2014 року. На хвилиночку, в стінах ОДА після Костяка вже третій губернатор). Акцентуємо також, що саме цей «документ» слугував аргументацією для побудови протипожежних озер та доріг у лісі, в той час, коли в Херсонській ОДА зовсім інше керівництво та ставлення до такого «порятунку» лісу.

Дипломна робота: Як вкрасти пісок

 

Тож спробуємо розібратися, якими ж власними силами так звана благодійна організація буде рятувати ліс. Почнемо хоча б з короткого аналізу документації, котру редакції вдалося зібрати в дослідженні цього «будівництва».

Маючи договір з Цюрупинським лісгоспом, «Фонд розвитку Національного парку «Олешківські піски» заключає договори з рядом фізичних підприємців і починає «будувати».

Звернемо увагу читачів, з ким саме «благодійники» підписують договори.

Так, договір на ряд послуг благодійний фонд підписує з ФОП «Мазун І.А.» . Підкреслимо, що вказане ФОП створено згідно запису в Єдиному державному реєстрі 6 липня 2016 року.

З ФОП «Мазун І.А.» ряд послуг розглядається, зокрема, – договір на виконання робіт по будівнцтву тимчасової мережі противопожежних озер в кількості 5 шт, обєднаних дорожньою сіткою на 1 млн грн., також договір на навантажувальні роботи та продаж піску на 270 тис. грн.

Дипломна робота: Як вкрасти пісок

 

Дипломна робота: Як вкрасти пісок

 

В свою чергу, ФОП «Мазун І.А.» заключає договір з цюрупинським лісгоспом, в якому Мазун по завданню Нефедова за винагороду від свого імені має продавати пісок третім особам, заплановано на продаж 5 тис. тон по 100 грн, на 500 тис. грн.

Також Мазун підписує договір з «Южспецбетон», а разом з ним акт прийома-передачі. Мазун арендує частину складу для сипучих матеріалів у Херсоні по вул.Східній,31.

До речі, саме за цією адресою була підготовлена реклама піску на продаж!!!

В той же час вже 8 липня (!!!) благодійники підписують акт з лісівниками про прийому-передачі надлишків піщаного грунту у кількості 94736,79 тонн по ціні 0,86 коп за тонну на загальну суму 82307, 32 грн та оприбуткування на баланс благодійної організації:

 


В цей же день, 8 липня 2016 року Ю. Жижко та В. Нефедов підписують акт на передачу на збереження надлишків піщаного грунту на площадці будівництва «Мережі тимчасових протипожежних доріг та протипожежних водойм у 70 кварталі Раденського лісництва Цюрупинського ЛМГ» 2099 08,0 тонн (як вказано в документі, згідно візуального огляду – уявіть, що навіть так можна на «око») за ціною 0, 86 коп на сумму 1823687, 65 грн.

Тобто з ціною на так звані «надлишки грунту» визначилися – 86 копійок!!!!

Розгадка перетворення піщаного грунту в пісок теж є, і імя їй «Протокол №1»

Цим протоколом створено в благодійному фондові комісію у складі своїх же працівників: бухгалтера, менеджера з логістики та інженера-будівельника, котрі провели моніторинг цін на ринку та, отримавши, згіно ї протоколу, результати лабораторних досліджень, визначилися.

Виявляється, що ті 94 тис. з гаком надлишків грунту виявилися піском природнім плотнім, а вартість цього піску за протоколом стала 50 гривень!!!

Дипломна робота: Як вкрасти пісок

 


Сам же керівник- благодійник Жижко теж готує для організації внутрішній наказ «Про встановлення справедливої ціни на пісок». Нею стало 50 грн за тонну, тільки от бачимо скоріше діяв не наказ при продажу піску, а все залежало від домовленністі з покупцем.

Збувають пісок в результаті між «близькими» ФОП від 50 грн до 180 грн за тонну.

Наприклад наступний акт від БО, в якому продається пісок свідчить, що ціна за тонну скадає вже 85 грн!!! Не поганий таки підйом))) і подібних актів існує немало…

Дипломна робота: Як вкрасти пісок

Дипломна робота: Як вкрасти пісок

 

Йдемо далі… Про фігурантів справи…

Благодійна організація «Фонд розвитку Національного парку «Олешківські піски» заключає договір з ТОВ «С троймеханізація» на аренду мікроавтобуса пассажирського, легковика ренаулт, погрузчика, автогрейдера, самосвала КРАЗ та інший транспорт. І здавалося, що ж тут дивного…

Тільки от виявляється, що вказане товариство зареєстровано за тієюж адресою, що і благодійна організація: Олешківський район, с.Раденськ, вул. Заводська, 1В.

Та й учаснами «Строймеханізації» являються вже відомі Херсонщині «захисники» лісу та будівнки «озер» пани - Тессіо Олександр та Лихота Роман.

Дипломна робота: Як вкрасти пісок


Олександр Тессіо - в минулому співзасновник компанії "Кварц" ще з 2004 року продвигав тему: "Причини масштабних лісових пожеж у Херсоні. Інший погляд".Розповідав про необхідність будівництва протипожежних озер і доріг. Будівництво було схожим на вищеописане, але все закінчилося скандалом і порушенням кримінальних справ: пісок вивозився, доріг як не було так і не стало.

2005 рік – тодішній губернатор Борис Сіленков збирає прес-конференцію і розповідає про винуватців нелегального вивезення піску з Цюрупинського району. Основний фігурант – фірма «Кварц». Зі слів Бориса Сіленкова журналісти дізналися, що «Кварц» вивозив на тиждень по п'ять вагонів піску всупереч заборонним постановами прокуратури.

2007 рік – із матеріалів журналістів бачимо, що «Кварц» непокладаючи рук воює з Сіленковим, і аж плескає в ладоні, коли горить ліс.

В той же час «Кварц» з 2000 року насадила 11 га лісу, придбала аж !!! 2 пожежних автомобіля, побудувала 9 км лісових доріг, одне озеро і протипожежну вишку (за сім років).

Так, з персонажами будівництва все зрозуміло, тільки от «Строймеханізація» підготовує, а далі підписує договір на оренду техніки із зареєстрованою у Києві фірмою «Макс-Юніверс».

До речі, повна звітність ТОВ «Макс-Юніверс» теж є у особистому розпорядженні Жижко, так само як і ФОП Мазун, ТОВ «Строймеханізація».

І от дива ТОВ «Макс-Юніверс» наймає тракториста, екскаваторника та водія для роботи в Раденську.

Мало того, ТОВ «Макс-Юніверс» купує пісок у вже відомої благодійної організації. Про що свідчить одна із видаткових накладних на збут піску:

Дипломна робота: Як вкрасти пісок

 


Оскільки справи вже до кінця липня на початку серпня у основного замовника на спасіння Олешківського лісу видно йдуть непогано , задумуються благодійники розвернути широку діяльність по збуту піску.

Так неодноразово Жижко звертається до керівництва Цюрупинської ОДПІ зробити благодійну організацію ще й платником НДС.

Скарги від Жижко на Цюрупинську ОДПІ свідчать про те, що затія не вийшла.

 

 

 

Тож далі у благодійної організації зявляється договір з ФОП Кравченко

Як бачимо далі, Кравченко звертається до Херсонської податкової і отримує статус такий необхідний для «благодійників» - НДС.

Далі спостерігаємо, як саме використовується вказане ФОП, саме ці дії вказують на масштаби «рятувальної операції».

Кравченко звертається до начальника виробничого підрозділу

«Херсонська дирекція залізничних перевезень» Регіонального філіалу «Одеська залізниця» ВАТ «Українська залізниця» з проханням про присвоєння коду для розрахунку із залізницею. Причому вказує, що річний обсяг вагонів: 4000 (чотири тисячі), станція приписи: станція Херсон.

Також готується договір Кравченко з філією залізниці на перевезення вантажів.

Кравченко приймає на роботу 3 диспетчера і тракториста, логіста. У листопаді двох звільняє

Жижко має повний склад установчих документів Кравченко.

Викопіювання з технічного паспорта Херсонської дистанції колії ПЧ-15 залізничної під'їзної колії №20. Фізична особа - підприємець Кравченко Володимир Миколайович, що примикає до станції Раденське Одеська Залізниця.

В свою чергу, Благодійний фонд укладає Договір комісії з Кравченком, який є прототипом Договору комісії між лісництвом та Благодійним фондом:

Херсон "01" вересня 2016

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «ФОНД РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОГО ПАРКУ«Олешківські піски», іменоване в подальшому Комітент, в особі директора Жижков Юрія Володимировича, який діє на підставі статуту, з одного боку, і ФОП Кравченко Володимир Миколайович, іменоване в подальшому Комісіонер, з іншого боку, уклали цей договір про наступне: Комісіонер зобов'язується за дорученням комітента за винагороду вчинити від свого імені за рахунок комітента наступні дії: здійснювати за плату реалізацію третім особам належане Комітентові продукцію, а саме: пісок кварцовий пилоподібний.

Пісок вже продається навіть за 190 грн за тонну!!!

Дипломна робота: Як вкрасти пісок

 

До речі, щодо реклами на продаж піску вона була наступного змісту:

«Співпрацюючи з нами, Ви допомагаєте лісовим господарствам зберегти Ліси Херсонщини. Реалізація піску здійснюється в м. Херсоні по вул..22-а Східна. Відвантажувальний майданчик на території ТОВ «Южспецбетон» (колишній завод Буддеталі). У нас найкращі ціни. Їхати по шосе В’ячеслава Чорновола ( Кіндійське шосе) до супермаркету «Салют» по кільцю наліво до ТОВ «ЮЖСПЕЦБЕТОН» (Буддеталі).

Т.моб 050-986-80-75

Т.моб 095-120-93-30».

Окрім того, що пісок домовлялися вивозити вагонами, ділки активно приймали участь на поставку піску на завод. Про це свідчить скарга Жижко.

40 тис тон планують збувати на Новокаховський завод «Енерджі продакт», але тендер не проходять. З листа Жижко директору цього заводу залишається тільки дивуватися нахабності. Жижко в листі вимагає пояснити, чому Благодійна організація програла тендер на поставку піску на завод, вказуючи, що пропонована ціна була найменша, навіть загрожують звернутися в прокуратуру ...

 

 

Тож бачимо, що активне спасіння з липня місяця нарощувало масштаби, поки прокуратурі не прийшлось звернути увагу…

Увагу на що?

Дійсно, схема ділків із благодійної організації вже використовувалася, вона опробована і працювала під тісним кришуванням правоохоронних органів причому такого рангу, як СБУ в часи Януковича:

Дипломна робота: Як вкрасти пісок

 

Така ж схема працює і зараз… Залишається признати, видно, прокуратурі, що та криша є…, бо схема таж сама. Тільки от питання у людей – тож скільки вивозиться піску, і чому це будівництво стає практично безконтрольним. Якщо у лісгоспі 1 тонна коштує 86 коп, а у підприємців в десятки разів більше, то хіба це не яскраве обкрадання держави, громади?

Ніхто не говорить, що будівництво озер не потрібно, воно потрібне, але чому саме в такий непідконтрольний спосіб, коли вимір йде на око?!!!

 

Поки дізнаємося у прокуратури, нацполіції, чи по вказаній ними ж інформації відкрито кримінальні справи, чи злочину так і не знайшли…

Отримуємо відповідь від ГУНП в Херсонській області, що досудове слідство триває, а от про підозру у кримінальному провадженні нікому не повідомлялося!!!! Звертаємо увагу на кількість часу, що триває слідство!!!.(04.07.2016 р.внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань)

В прокуратурі Херонської області нам теж вказують, досудове слідство триває – більше 9 місяців!

А тим часом, Херсонська обласна рада підготувала проект програми «Ліси Херсонщини» на 2017-2020 роки, опублікованій на сайті облради.

При цьому, в 2017 році дороги будувати не планують, а в 2018-2020 роках будуть будувати по 200 метрів. Гроші на це в бюджет не закладені, так як планують, що оплатять це підприємства. На це заплановано витрачати 100 000 гривень на рік.

І знову ж таки, які підприємства будуть будувати дороги в програмі не зазначено. До недавнього часу активно рекламував цю програму Василь Зеленчук, котрого на всіх акціях протесту супроводжував Гурківський.. Зараз у Зеленчука інші справи (його вигнали з партії Олега Ляшко), але що буде з програмою не відомо…

А поки споруда протипожежних доріг і водойм в лісах Херсонщини є основним джерелом видобутку піску. Як бачимо, підприємства отримують дозвіл вивозити видобутий при будівництві пісок, причому кількість піску і ціна на нього в кінцевому результаті форматується самими підприємцями, однак ані держава. Ані громада з того зиску не має.

Журналісти приймали активну участь при розслідуванні реальної розпродажі надр звертається до прокуратури області з вимогою провести відповідну перевірку за озвученими фактами журналістів.

Окрім того, журналісти звертаються до поліції із заявою по факту злочину…

Отримуємо відповідь від ГУНП в Херсонській області, що досудове слідство триває, а от про підозру у кримінальному провадженні нікому не повідомлялося!!!! Звертаємо увагу на кількість часу, що триває слідство!!!.(04.07.2016 р.внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань)

В прокуратурі Херонської області нам теж вказують, досудове слідство триває – 9 місяців!

Виникає природнє питання – чієї команди чекають правоохоронці?! Чи, можна припустити, що власне їм вигідно контролювати саме так незаконні процеси видобутку піску в області?!

А тим часом, пан Гурківський у соціальних мережах збирає кошти на спасіння лісів, тільки вже з новим благодійним фондом…

Далі буде…

Тетяна Дергачева, Херсонщина за день

Похожие публикации

Добавьте комментарий

Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

20:56
Кто срывает курортный сезон на Арабатке?
20:54
В госпиталь Минобороны привезли тяжелораненного контрактника родом из Херсонщины
20:45
Экс-директора департамента ЖКХ суд отпустил под подписку о невыезде
20:42
Большинство украинцев не хотят легализации оружия и запрета абортов, - опрос
20:38
О детской медицине Скадовска, или "Пошли вон, раз не местные!"
20:30
Паливода розповів про зернозбиральну кампаніію в області
19:41
Телепроект «Жди меня» на Херсонщине
19:00
На Арабатке местные жители сами борются с морской тиной
19:00
Сколько заплатят херсонцы за воду и свет в июне
18:41
В Геническом районе выпускники из Крыма получили аттестаты украинского образца
18:05
В Скадовске 16-летний парень решил стать фальшивомонетчиком
18:00
Депутаты горсовета не знают, откуда появился отчет по проверке лифтов
17:57
Как в Херсоне подсолнечным маслом ночных дебоширов отваживают
17:56
На трассе под Каховкой перевернулся трактор, погибла женщина
17:50
Херсонские гребцы едут на чемпионат мира в Болгарию
17:29
Херсонскому аэропорту нужно приобрести сигнальную систему стоимостью 35 млн. грн.
17:27
На Херсонщине новая дорога разрушилась, не прослужив и года
17:21
Новый социальный медицинский проект "Забота" стартовал на Херсонщине
17:00
Канада хочет херсонскую мебель, одежду, обувь, сладости и IT-продукты
16:44
Олександр Співаковський - про медичну реформу та майбутнє нації
16:30
"Опора" и ХЭСКО обменялись опытом в альтернативной энергетике
15:53
В Херсоне всю ночь смотрели украинское кино
15:49
Херсонские патрульные закончили специальную тактическую подготовку
15:42
Дело об отзыве мэра Олешек будет рассматривать районный суд
15:09
Индекс вареника: за 8,5 месяцев блюдо подорожало на 55%
14:56
Херсонські аграрії створюють власний повітряний флот
14:54
Российские террористы готовили подрыв здания Нацполиции Херсонщины
14:48
Показания газовых счетчиков теперь можно сообщить через Интернет
14:39
В Херсоне патрульные нашли нетрезвого виновника ДТП
14:31
Жительница Ивановки пожаловалась, что ей угрожают расправой
14:22
Херсонские чиновники задолжали «Укртелекому» более миллиона гривен
14:10
Херсону нужен Кризисный центр для женщин, постардавших от насилия в семье
13:52
Под Каховкой поездка на тракторе завершилась трагедией
13:24
В Ивановке местный житель устроил "террор" скорой помощи
13:07
Херсонский ЖЭК получил штраф в полмиллиона гривен
12:52
Директор Канадсько-української торгової палати навчить експорту підприємців Півдня України
12:35
Военнослужащий на Херсонщине за убийство сослуживца приговорен к 12 годам лишения свободы
12:32
Херсонцев приглашают узнать больше о Конституции
12:21
На питання відповідає Пенсійний фонд Херсонської області
12:18
Легендарным мостопереходом займется специальная комиссия
11:27
Директор "Херсонтеплоэнерго" опроверг слухи о своем уходе с должности
11:03
Жена Романа Романова поставит машину скорой для Скадовска
11:00
На "Чонгаре" задержан таджик с поддельными документами
10:45
На окраине Каховки найдены останки шестнадцати бойцов
10:32
Херсонская область: за прошедшие сутки ликвидированы 7 лесных пожаров
10:20
В Херсоне полицейские задержали подозреваемых в грабеже, один из которых судим за убийство
10:16
Перед херсонской облГФС фура пролила топливо
10:10
Ряды бизнесменов пополнили 1485 херсонцев
10:06
В "Каланчаке" пограничный пес Спайк помог обнаружить боеприпасы
09:40
В Геническом районе отметят День крымскотатарского флага
09:34
В Станиславе руководство коммунхоза довело предприятие до коллапса
09:32
ВМС Украины проводили учение в Херсонской области
08:13
На Херсонщине стулья и вёдра тоже оружие
08:11
Ночью в Херсоне на Таврическом ВАЗ снес столб
08:07
На выезде из Железного Порта в ДТП погибли две женщины
20:18
В Железном Порту завершился открытый турнир по боксу среди школьников
20:05
В Херсоне открывается памятник пограничникам
18:56
Дорога на море в херсонских маршрутках превращается в "пекло"
18:51
На перегруженной трассе Голая Пристань - Олешки произошло ДТП
18:39
В Антоновке горит стихийная свалка рядом с домами
18:19
Новая Каховка, в отличие от Херсона, получила свой Порядок размещения МАФов
17:53
Молодежный актив Украины выбрал Херсонщину!
17:43
К чему приведет туризм на Кинбурнской косе
14:30
Выпускные на Херсонщине - алкогольные отравления и травмы
13:59
В херсонской маршрутке травмировался пассажир
13:08
В Херсоне билл-борд депутата от "Свободы" разрисовали свастикой
12:55
Вилкул: В ¾ регионов упало производство на сельхозпредприятиях – даже АПК перестал быть «точкой роста»
12:42
В Херсоне напали на журналиста, ведущего фотосъемку торговли по улице Мира
12:35
На Херсонщине - первый пострадавший от укуса каракурта
12:30
На Арабатке целебные грязи, соль продаются незаконно
Все новости

Архив публикаций

«    Июнь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Наверх