Що вони собі насудили: заступник голови Дніпровського райсуду Херсона Іванищук Андрій Анатолійович

 

19 січня 2016 року Президент України підписав Указ про ліквідацію трьох районних судів міста Херсона та створення Херсонського міського суду. Однією з причин такої реорганізації став скандал в Дніпровському районному суді Херсона, де протистояння рядових суддів та керівництва суду вилилось у низку публічних образ, скарг, сутичок, кримінальне провадження через заподіяння тілесних ушкоджень, розгляд матеріалів Радою суддів, Вищою кваліфікаційною комісією суддів та дисциплінарну відповідальність.

Завдяки реорганізації, суддів-учасників даного конфлікту розподілили по різних судах Херсонської та Миколаївської області.

Знайомтесь - Іванищук Андрій Анатолійович – заступник голови Дніпровського районного суду з 2008 по 2016 роки та один із фігурантів скандалу, що і призвів до ліквідації районних судів Херсона.

23 вересня 2016р.

 

 

Зауважимо, що прізвище Іванищук відоме передусім завдяки батьку Андрія Анатолійовича, голові апеляційного суду Херсонської області у відставці, Іванищуку Анатолію Петровичу. Саме ця людина очолювала апеляційний суд Херсонщини протягом 16 років (1996-2012). Відомим на всю країну Анатолій Петрович став у 2012 році, коли він особисто прибув до ресторану «Ностальжи» в центрі Херсону для отримання хабаря роміром 100тис.$ та був затриманий працівниками Київського УБОЗУ. Однак, на відміну від свого колеги Ігоря Зварича, якого засудили до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна за отримання аналогічної суми, Анатолію Петровичу вдалося уникнути покарання. Більш того, у 2014 році Центральний районний суд м. Миколаєва його виправдав. Пану Іванищуку навіть вдалося спокійно піти у відставку, зберігши за собою суддівську пенсію. Як бачимо, навряд чи можна говорити про достойний приклад для наслідування його сину, судді Андрію Іванищуку.

Свою суддівську кар’єру Андрій Анатолійович Іванищук розпочав у 2002 році, коли був призначений на посаду судді місцевого Дніпровського районного суду м. Херсона на 5 років.

Всього через 3 роки роботи в суді, 14 вересня 2005 року, пана Іванищука призначають заступником голови суду. Дану посаду Андрій Анатолійович одноосібно займає протягом наступних 11 років, до моменту розформування суду в 2016 році.

Постановою Верховної Ради України  № 298 від 22 травня 2008 року  пан Іванищук був обраний на посаду судді місцевого Дніпровського районного суду м. Херсона безстроково.

Після ліквідації трьох районних судів Херсона, 8-го квітня 2016р. Вища кваліфікаційна комісія суддів приймає рішення про переведення Андрія Іванищука на посаду судді Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області. Втім, не погодившись з рішенням комісії, пан Іванищук успішно його оскаржив у Вищому адміністративному суді України. За даними активістів, на сьогодні пан Іванищук не веде розгляд судових справ, проте щодня знаходиться в новоствореному міськрайонному суді Херсона.

 

 

Ми ж вирішили перевірити, пише Україна кримінальна, чим викликане таке сильне бажання Андрія Анатолійовича залишитися в Херсоні: любов’ю до міста чи, можливо, великою кількістю нерухомості, якою він та члени його родини володіють в цьому місті?

За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, з 2013-го року Андрію Анатолійовичу належить будинок на 174м² у центрі Херсона, по вулиці Гоголя, 4-а.

 

Сусідами судді та власниками будинків по вулиці Гоголя, 4 та Гоголя, 4-б є його мати, Світлана Миколаївна Іванищук, завідувач кафедри загальної та неорганічної хімії Херсонського державного університету, та 19-ти річний син-студент Андрія Анатолійовича – Андрій Андрійович Іванищук. Площа будинку матері складає  якісь просто захмарні 853м²(!) Для порівняння, "Хонка" Януковича в Межигір'ї має площу "лише" 619м².

У власності родини Іванищуків тут цілий комплекс елітних будинків у центрі Херсона загальною площею 1126м²(!).

Володіє суддя Андрій Іванищук також і 5-кімнатною квартирою на 267м², яка знаходиться в одному кілометрі від будинку на Гоголя.

 

Ще однією квартирою площею 101м² у цьому ж будинку володіє колишня дружина Андрія Анатолійовича, Іванищук Юліана Анатоліївна, яка, до речі, також є представницею суддівської родини.

Батько Юліани – Дідковський Анатолій Олександрович, колишній суддя Конституційного Суду України (з 4 серпня 2006 року по 9 вересня 2010 року). Квартиру та інше майно Юліана Анатоліївна придбала ще у шлюбі з паном Іванищуком. Хоча, за словами місцевих активістів, розлучення є фіктивним, скоріш за все Іванищуки «розлучились», щоб просто приховати частину майна.

 

У власності пані Іванищук також є два нежитлових приміщення в центрі Херсону площею 80 та 366м².

Володіє Юліана Анатоліївна і житловою нерухомістю, а саме будинком площею 223м² по вулиці Українська в місті Херсоні.

Власницею ж сусідньої земельної ділянки по вулиці Українська є, вже за традицією, мати Андрія Анатолійовича – Світлана Миколаївна Іванищук.

Окрім двох будинків, Світлана Миколаївна володіє і низкою нежитлової нерухомості, зокрема офісом площею 76м² у центрі Херсона та приміщеннями загальною площею 172м². Обидва об’єкти, до речі, знаходяться неподалік від апеляційного суду Херсонської області, де довгий час і головував чоловік Світлани Миколаївни – Анатолій Петрович Іванищук.

 

Досить непогано як для викладача вузу та дружини колишнього судді.

Проте, це не весь список майна, яким володіє Світлана Миколаївна. Так, у жовтні 2014 року пані Іванищук отримала чималу спадщину і в Криму, а саме: "нежитлові приміщення-апартаменти" загальною площею 183м² та паркомісце в Ялті.

 

 

Має також суддя Андрій Іванищук і багатих дітей…

Так, згідно з декларацією за 2014 рік, члени родини пана Іванищука отримали дохід від провадження підприємницької та незалежної професійної діяльності в розмірі 807тис.грн. Дохід же самого пана Іванищука в більш ніж 2 рази менший та в основному складається із заробітної плати судді та «інших видів доходів».

 

Однак, як члени родини в декларації пана Іванищука зазначені тільки його син 1997 року народження та дочка 2001 року народження. Тобто отримати прибуток у більш ніж 800тис.грн., зазначений в декларації, могли лише діти судді, яким на той час було лише 17 та 13 років відповідно?!

Звичайно, можна припустити, що Андрій Анатолійович хотів зазначити в розділі «члени сім’ї декларанта» свою колишню дружину, яка є приватним нотаріусом і відповідно її доходи і мали б зазначатися в розділі «дохід від провадження підприємницької та незалежної професійної діяльності». Однак, у такому разі окрім прізвища дружини пан Іванищук "забув" також зазначити і всю нерухомість, якою вона володіє, як з'ясувалося.

Навряд чи людина, яка працює суддею, може мати настільки вибіркову пам'ять, тому припускаємо, що пан Іванищук просто має дуже талановитих та успішних дітей. Тим більше враховуючи те, що окрім будинку, про який ми згадували на початку статті, син Андрія Анатолійовича також володіє приміщенням кафе в самому центрі міста, яке він придбав у 2013 році, коли йому було лише 16 років.

Розповідаючи про нерухомість родини Іванищуків, ми не згадали про батька Андрія Анатолійовича та колишнього суддю – Анатолія Петровича Іванищука. Так, за інформацією журналістів, на момент затримання в 2012 році Анатолій Петрович мав значну кількість дорогої нерухомості, зокрема, 4-кімнатну квартиру площею 188м² в центрі Києва по вул. Володимирська, 79 та маєток по вулиці Котовського в Херсоні, де і проходив обшук після отримання Анатолієм Петровичем хабаря розміром 100 тис.$ в 2012 році.

Однак, на сьогоднішній день, за даними реєстру нерухомості, у власності Анатолія Петровича Іванищука знаходиться лише будинок у місті Скадовськ Херсонської області.

Розповідь про статки судді Андрія Іванищука та його родини буде неповною, якщо не згадати і про недешевий автомобіль, задекларований паном Іванищуком, а саме - Mercedes-Benz GL 320 2008 року випуску.

 

Ціна даного авто на сьогодні стартує від 25 тис.$ або більше 600 тис.грн.

Як і всі судді, незабаром Андрій Іванищук проходитиме кваліфікаційне оцінювання суддів, під час якого ми дуже сподіваємося почути пояснення пана судді з приводу великої кількості дорогої нерухомості його родини, зокрема і надзвичайно «талановитих» дітей.

Розслідування «PROSUD»

Похожие публикации

1 комментарий

papik66
образованию объединенного суда должны быть благодарны иванищуку-старшему. который пролоббировал этот вопрос для своего сына.
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код

Погода
Погода в Херсоне
Погода в Каховке
Погода в Скадовске
Погода в Геническе

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

11:50
С ноября в Херсоне опять подорожает выпечка
11:47
Херсонская мэрия накануне зимы купила холодильник
11:43
Толока – це те, що об’єднує громаду, – Желуденко
11:42
Сергей Притула в Херсоне встретился с участниками АТО
11:40
Херсонская полиция разыскивает подозреваемого в совершении серии краж
11:38
На Херсонщине грабителя несовершеннолетних осуждили на 4 года лишения свободы
11:34
Андрей Гордеев: Средства на погашение задолженности по субсидиям поступят в течение двух дней
11:26
Как херсонцам реагировать на подорожание проезда? Советы общественников
11:24
В Олешках на местную жительницу напал ротвейлер
11:23
Услуги кабельного оператора "Воля" подорожают на 10% с 1 ноября
11:19
Херсонские налоговики ведут дело по закупке авиатоплива для Минобороны от советника Добкина за 180 млн. грн.
11:03
С начала года полицейские Херсонщины изъяли 60 пистолетов
10:44
На Херсонщине осудили мошенницу, переодевавшуюся медсестрой
10:40
Горсовет Олешек привлекут к ответственности за саботаж мусорной проблемы?
10:33
В Новой Каховке горела дача
10:29
Херсонский суд арестовал автобус "Москва-Николаев", который насмерть сбил пешехода
10:23
Гордеев встретился с инвесторами, которые хотят что -то строить в Олешках
10:20
В Херсоне скандал с "Карандашом" завершился появлением аптеки
10:16
В районе многострадальной улицы Мира в Херсоне - потоп
10:00
Криминальная хроника Херсонщины
09:50
На Херсонщине обнаружили подпольного «табачного магната»
09:30
Кладбищенский вор из Новой Каховки получил 4 года тюрьмы
09:21
За год херсонец стал серийным вором велосипедов
09:19
Херсонская фирма перестроит общежитие в Музыковке в жилой дом для пограничников за 10 миллионов
09:16
Херсонский художественный музей приглашает на выставку картин Лазаря Штирмера
09:10
На Херсонщине продолжается уборочная поздних культур
08:49
184 предприятия Херсонщины работали через конвертационный центр
08:22
Олександр Співаковський: Існує нагальна потреба розробки на державному рівні концепції розвитку професійно-технічної освіти
08:13
Сегодня на исполкоме Херсонского горсовета обсудят, как демонтировать рекламные конструкции
08:00
Депутат намерен опротестовать в суде новые тарифы на проезд в маршрутках Херсона
22:07
Поджогами и убийствами грозят друг другу обыватели на Херсонщине
22:06
В парламенте решили просить Кабмин выделит средства для решения проблемы жителей домов "гибкой конструкции", - Спиваковский
21:58
Херсонщина выполнила региональный заказ на подготовку востребованных кадров почти на 80%, - Гордеев
20:40
Синоптики рассказали, сколько еще в Украине продержится "бабье лето"
20:05
Херсонские маршрутчики нарушают правила дорожного движения
20:00
Очередная сессия Генического горсовета пройдет 20 октября
19:48
В Херсоне собираются раздавать листовки с информацией, куда жаловаться на маршрутки
документ
19:47
С начала года в Херсоне в ДТП погибли 29 человек, - патрульная полиция
18:59
Проститутки Херсона, работающие в районе автовокзала, крайне возмущены
18:44
Херсонского предпринимателя оштрафовали за ремонт разбитого тротуара
18:17
Супружеская пара из Черкасс получила ЗАЗ Forza в рамках программы «АвтоТак»
17:58
МАФ в центре Херсона работает без документов
17:46
Єпархія Української Православної церкви Київського патріархату на Херсонщині відзначає 20-річницю свого заснування
17:45
Херсонским военным напомнили, что нет никаких «русских братьев»
17:35
Каховский Экспериментальный Мехзавод в 2017 году создал целый ряд интересных новинок для АПК
17:17
В Херсоне появилась вакцина от гриппа
16:56
Херсонская полиция расследует дело меховой мошенницы
16:53
Количество школьников и студентов из Крыма в области постепенно увеличивается
16:46
Каховские коммунальщики "намутили" с бюджетными деньгами
16:44
Прокуратура отменила договор на закупку продуктов каховскими педагогами
16:42
Появились инвесторы, рассматривающие возможность строительства многоэтажек в Олешках
16:38
Владимир Миколаенко: «Проезд в Херсоне стоит 4 гривны»
16:30
Полиция разыскивает подозреваемого в совершении убийства
16:29
На Херсонщине разыскивают убийцу женщины
16:27
Херсонцы за 5 грн ездят в маршрутках с дырами в полу
16:19
Появились инвесторы, рассматривающие возможность строительства многоэтажек в Олешках
16:06
Конфискованные в Херсоне продукты могут отправится воинам АТО
16:00
Каховские депутаты: тариф на отопление необоснованный
15:55
Эксперты из Херсона проработали по принципу экстерриториальности 7538 проектов землеустройства
15:38
На Херсонщине задержали серийных угонщиков автомобилей
15:35
Херсонский театр кукол стал однима из победитилей на фестивале кукольщиков в Виннице
15:33
Ученикам инклюзивных классов херсонских школ подарят интерактивные доски
15:33
Все ли согреются на Херсонщине?
15:25
В сети появилось видео с места масштабной аварии на пл. Победы
15:05
С начала года в акватории Херсонского порта значительно сократилась перегрузка зерна и удобрений
15:00
«Богдан-Моторс» задолжал Херсону 4 троллейбуса – город хочет добиться выплаты неустойки
14:59
На пятничной сессии депутаты обсудят подготовку Херсона к зиме
14:56
Херсонские депутаты "ищут взаимопонимание" по проэкту всеобщей украинизации
14:51
Херсонский горводоканал купил современную автомобильную рацию
14:48
Херсонские перевозчики: трех гривневый талон за пяти гривневый проезд
Все новости

Архив публикаций

«    Октябрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Наверх