Що вони собі насудили: заступник голови Дніпровського райсуду Херсона Іванищук Андрій Анатолійович

 

19 січня 2016 року Президент України підписав Указ про ліквідацію трьох районних судів міста Херсона та створення Херсонського міського суду. Однією з причин такої реорганізації став скандал в Дніпровському районному суді Херсона, де протистояння рядових суддів та керівництва суду вилилось у низку публічних образ, скарг, сутичок, кримінальне провадження через заподіяння тілесних ушкоджень, розгляд матеріалів Радою суддів, Вищою кваліфікаційною комісією суддів та дисциплінарну відповідальність.

Завдяки реорганізації, суддів-учасників даного конфлікту розподілили по різних судах Херсонської та Миколаївської області.

Знайомтесь - Іванищук Андрій Анатолійович – заступник голови Дніпровського районного суду з 2008 по 2016 роки та один із фігурантів скандалу, що і призвів до ліквідації районних судів Херсона.

23 вересня 2016р.

 

 

Зауважимо, що прізвище Іванищук відоме передусім завдяки батьку Андрія Анатолійовича, голові апеляційного суду Херсонської області у відставці, Іванищуку Анатолію Петровичу. Саме ця людина очолювала апеляційний суд Херсонщини протягом 16 років (1996-2012). Відомим на всю країну Анатолій Петрович став у 2012 році, коли він особисто прибув до ресторану «Ностальжи» в центрі Херсону для отримання хабаря роміром 100тис.$ та був затриманий працівниками Київського УБОЗУ. Однак, на відміну від свого колеги Ігоря Зварича, якого засудили до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна за отримання аналогічної суми, Анатолію Петровичу вдалося уникнути покарання. Більш того, у 2014 році Центральний районний суд м. Миколаєва його виправдав. Пану Іванищуку навіть вдалося спокійно піти у відставку, зберігши за собою суддівську пенсію. Як бачимо, навряд чи можна говорити про достойний приклад для наслідування його сину, судді Андрію Іванищуку.

Свою суддівську кар’єру Андрій Анатолійович Іванищук розпочав у 2002 році, коли був призначений на посаду судді місцевого Дніпровського районного суду м. Херсона на 5 років.

Всього через 3 роки роботи в суді, 14 вересня 2005 року, пана Іванищука призначають заступником голови суду. Дану посаду Андрій Анатолійович одноосібно займає протягом наступних 11 років, до моменту розформування суду в 2016 році.

Постановою Верховної Ради України  № 298 від 22 травня 2008 року  пан Іванищук був обраний на посаду судді місцевого Дніпровського районного суду м. Херсона безстроково.

Після ліквідації трьох районних судів Херсона, 8-го квітня 2016р. Вища кваліфікаційна комісія суддів приймає рішення про переведення Андрія Іванищука на посаду судді Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області. Втім, не погодившись з рішенням комісії, пан Іванищук успішно його оскаржив у Вищому адміністративному суді України. За даними активістів, на сьогодні пан Іванищук не веде розгляд судових справ, проте щодня знаходиться в новоствореному міськрайонному суді Херсона.

 

 

Ми ж вирішили перевірити, пише Україна кримінальна, чим викликане таке сильне бажання Андрія Анатолійовича залишитися в Херсоні: любов’ю до міста чи, можливо, великою кількістю нерухомості, якою він та члени його родини володіють в цьому місті?

За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, з 2013-го року Андрію Анатолійовичу належить будинок на 174м² у центрі Херсона, по вулиці Гоголя, 4-а.

 

Сусідами судді та власниками будинків по вулиці Гоголя, 4 та Гоголя, 4-б є його мати, Світлана Миколаївна Іванищук, завідувач кафедри загальної та неорганічної хімії Херсонського державного університету, та 19-ти річний син-студент Андрія Анатолійовича – Андрій Андрійович Іванищук. Площа будинку матері складає  якісь просто захмарні 853м²(!) Для порівняння, "Хонка" Януковича в Межигір'ї має площу "лише" 619м².

У власності родини Іванищуків тут цілий комплекс елітних будинків у центрі Херсона загальною площею 1126м²(!).

Володіє суддя Андрій Іванищук також і 5-кімнатною квартирою на 267м², яка знаходиться в одному кілометрі від будинку на Гоголя.

 

Ще однією квартирою площею 101м² у цьому ж будинку володіє колишня дружина Андрія Анатолійовича, Іванищук Юліана Анатоліївна, яка, до речі, також є представницею суддівської родини.

Батько Юліани – Дідковський Анатолій Олександрович, колишній суддя Конституційного Суду України (з 4 серпня 2006 року по 9 вересня 2010 року). Квартиру та інше майно Юліана Анатоліївна придбала ще у шлюбі з паном Іванищуком. Хоча, за словами місцевих активістів, розлучення є фіктивним, скоріш за все Іванищуки «розлучились», щоб просто приховати частину майна.

 

У власності пані Іванищук також є два нежитлових приміщення в центрі Херсону площею 80 та 366м².

Володіє Юліана Анатоліївна і житловою нерухомістю, а саме будинком площею 223м² по вулиці Українська в місті Херсоні.

Власницею ж сусідньої земельної ділянки по вулиці Українська є, вже за традицією, мати Андрія Анатолійовича – Світлана Миколаївна Іванищук.

Окрім двох будинків, Світлана Миколаївна володіє і низкою нежитлової нерухомості, зокрема офісом площею 76м² у центрі Херсона та приміщеннями загальною площею 172м². Обидва об’єкти, до речі, знаходяться неподалік від апеляційного суду Херсонської області, де довгий час і головував чоловік Світлани Миколаївни – Анатолій Петрович Іванищук.

 

Досить непогано як для викладача вузу та дружини колишнього судді.

Проте, це не весь список майна, яким володіє Світлана Миколаївна. Так, у жовтні 2014 року пані Іванищук отримала чималу спадщину і в Криму, а саме: "нежитлові приміщення-апартаменти" загальною площею 183м² та паркомісце в Ялті.

 

 

Має також суддя Андрій Іванищук і багатих дітей…

Так, згідно з декларацією за 2014 рік, члени родини пана Іванищука отримали дохід від провадження підприємницької та незалежної професійної діяльності в розмірі 807тис.грн. Дохід же самого пана Іванищука в більш ніж 2 рази менший та в основному складається із заробітної плати судді та «інших видів доходів».

 

Однак, як члени родини в декларації пана Іванищука зазначені тільки його син 1997 року народження та дочка 2001 року народження. Тобто отримати прибуток у більш ніж 800тис.грн., зазначений в декларації, могли лише діти судді, яким на той час було лише 17 та 13 років відповідно?!

Звичайно, можна припустити, що Андрій Анатолійович хотів зазначити в розділі «члени сім’ї декларанта» свою колишню дружину, яка є приватним нотаріусом і відповідно її доходи і мали б зазначатися в розділі «дохід від провадження підприємницької та незалежної професійної діяльності». Однак, у такому разі окрім прізвища дружини пан Іванищук "забув" також зазначити і всю нерухомість, якою вона володіє, як з'ясувалося.

Навряд чи людина, яка працює суддею, може мати настільки вибіркову пам'ять, тому припускаємо, що пан Іванищук просто має дуже талановитих та успішних дітей. Тим більше враховуючи те, що окрім будинку, про який ми згадували на початку статті, син Андрія Анатолійовича також володіє приміщенням кафе в самому центрі міста, яке він придбав у 2013 році, коли йому було лише 16 років.

Розповідаючи про нерухомість родини Іванищуків, ми не згадали про батька Андрія Анатолійовича та колишнього суддю – Анатолія Петровича Іванищука. Так, за інформацією журналістів, на момент затримання в 2012 році Анатолій Петрович мав значну кількість дорогої нерухомості, зокрема, 4-кімнатну квартиру площею 188м² в центрі Києва по вул. Володимирська, 79 та маєток по вулиці Котовського в Херсоні, де і проходив обшук після отримання Анатолієм Петровичем хабаря розміром 100 тис.$ в 2012 році.

Однак, на сьогоднішній день, за даними реєстру нерухомості, у власності Анатолія Петровича Іванищука знаходиться лише будинок у місті Скадовськ Херсонської області.

Розповідь про статки судді Андрія Іванищука та його родини буде неповною, якщо не згадати і про недешевий автомобіль, задекларований паном Іванищуком, а саме - Mercedes-Benz GL 320 2008 року випуску.

 

Ціна даного авто на сьогодні стартує від 25 тис.$ або більше 600 тис.грн.

Як і всі судді, незабаром Андрій Іванищук проходитиме кваліфікаційне оцінювання суддів, під час якого ми дуже сподіваємося почути пояснення пана судді з приводу великої кількості дорогої нерухомості його родини, зокрема і надзвичайно «талановитих» дітей.

Розслідування «PROSUD»

Похожие публикации

1 комментарий

papik66
образованию объединенного суда должны быть благодарны иванищуку-старшему. который пролоббировал этот вопрос для своего сына.
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

12:11
Бездомных и малоимущих в Херсоне кормят подозрительно
12:08
Сергей Хлань: украинские семена должны быть конкурентными
12:07
Херсонский облсовет решил финансово помочь налоговой службе
11:41
В Херсонском облводхозе выявлены финансовые нарушения на сумму 419 тыс. гривен
11:28
Херсонский ЖЭК придумал новый способ заработка на доверчивых жильцах
11:27
На Херсонщине полицейские задержали подозреваемого в серии краж и мошенничеств
11:22
Горсовет Херсона таки решил создать муниципальный ФК «Кристалл»
11:22
Перевозчиков на Днепре под Херсоном массово штрафуют
11:14
Злоумышленники среди ночи ограбили дом геничанина
11:13
В Новой Каховке из супермаркетов воруют продукты…и бижутерию…
10:54
На Херсонщине регулярно горит сухая трава
10:53
В Крым не проехали дождевые черви, упакованные в мешки с землей
10:50
Херсонским спасателям пришлось снимать с дерева кота
10:46
В Новотроицком "домушник" унес из частного дома золото и доллары
10:43
У жителя Чаплынки угнали скутер
10:32
В Херсоне создали копию маяка с острова Джарылгач
10:17
В Великой Александровке горела котельная
10:09
Российский банк пытается отсудить пять херсонских супермакетов "Оскар"
10:01
Трансляция сессии Херсонского горсовета
09:56
В Голопристанском гериатрическом пансионате будут пить молоко по 19 гривен за литр
09:52
Владислав Мангер уволил начальника херсонского «Инваспорта»
09:42
Херсонские ОСМД активно занялись благоустройством
09:34
Херсонские депозиты обогатили казну почти на 5 миллионов гривен
08:46
Семь кругов от херсонской медицины
08:20
Новая услуга от Trade-in Центр Херсон: выездная оценка автомобиля
08:19
Вчера на Шуменском боролись со стихийной торговлей
08:11
Сегодня второй день работы XII сессии Херсонского горсовета
07:57
Депутатам Херсонского облсовета выделят по 40 тыс. гривен для оказания помощи
21:43
Как в Херсоне культуру защищают
21:40
Vestas поставит 12 ветротурбин мощностью 41 МВт на ветропарк в Херсонской области
20:57
Кровавые любовные страсти кипят на Херсонщине
19:51
Судебное заседание по иску крымчанина-участника АТО о выделении земли в Геническе перенесли на апрель
19:12
Танцы херсонцев покорили Львов
19:02
Херсонские патрульные задержали молодых людей, которые украли дорожный знак
18:57
24 марта в Херсоне расскажут об особенностях ВНО и итоговой аттестации
18:53
25 марта состоится 1-й тур Кубка Херсонской области по футболу 2017 года
18:49
Херсонские патрульные задержали ночью двух с тележкой и ржавым надгробием
18:48
Судебное заседание по теракту в Новоалексеевке назначено на 13 апреля
18:47
В центре Херсоне не разминулись два автомобиля
18:45
Испанцы инвестируют 150-170 млн. евро в ветровую электростанцию в Белозерском районе
18:44
В 2016 году на Херсонщине оштрафовали 12 нелегальных таксистов на 204 тыс. грн
18:40
Приємний подарунок маленьким херсонцям
17:22
В Херсоне состоится форум UkraineLab
17:20
Число обращений в облсовет по поводу материальной помощи возросло в десятки раз
17:15
Херсонцы стали жертвами мошенников
17:12
Херсонский чиновник задекларировал поле в Чаплынском районе
17:10
Депутат облсовета оплатил часть долга КП перед Херсоноблэнерго
17:06
Виталий Булюк получил сегодня протоколы о коррупции
17:04
В Новой Каховке воруют заборы школ и детских садов
16:25
Одна из фракций «Самопомощи» в горсовете Херсона пойдет по аптекам – проверять цены
16:19
Самый богатый нардеп Херсонщины - Федор Негой подал декларацию
16:13
Чиновники ОГА и рыбаки договорились
16:08
В Херсоне на Кубке федерации плавания города соревновались 5-летние спортсмены
16:07
На подпольной АЗС налоговики изъяли 6 тонн дизтоплива, - облпрокуратура
16:01
Херсонский центр регистрации места жительства временно не работает
15:54
Херсонский госуниверситет готовится праздновать свой 100-летний юбилей
15:54
Из-за неукомплектованности суда в Херсоне растет число рейдерских захватов – депутат Бердник
15:47
На Херсонщине участковый обнаружил у осужденного к условному сроку наркотики и самодельный дробовик
15:44
По факту ремонта дороги в Олешковском районе возбудили уголовное дело
15:42
Херсонский МТП перестраивается под новые условия рынка
15:40
"Самопомощевиц" Валентин Сух решил войти в группу «Успешный Херсон»
15:16
За нарушения правил пользования печкой трое херсонок попали в больницу
15:01
Елена Урсуленко о миллионах для херсонцев
14:58
Кондуктор троллейбуса подрался с пенсионером?!
14:56
Найдена очень небогатая херсонская чиновница
14:43
Депутат Романюк снова "отличился": в этот раз он пытался обмануть патрульных
14:37
Импортер из Германии пожаловался в АМКУ на голопристанского предпринимателя
14:34
Розпочалась підготовка тренінгів для патрульних поліцейських Херсона
14:33
В Херсоне в субботу пройдет кастинг "Міss Melpomena"
14:32
В следственном изоляторе Херсона пострадал младенец-"арестант"
Все новости

Архив публикаций

«    Март 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Наверх