OPEN SPACE подарував Херсону 9 нових проектів по об'єднанню громад

Open Space подарував Херсону 9 нових проектів по об'єднанню громад
Минулої п’ятниці, 2 вересня,  херсонська громадська організація «Успішна жінка» провела Open Space для активних представників та представниць громад з надзвичайно актуальної для нашої області теми «Нові перспективи та виклики для активних жінок в об'єднаних громадах». У заході, який є частиною проекту «Регіональні Голоси – Створюємо Мости для Демократії»за підтримки Інституту з міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International) та Міністерства закордонних справ Німеччини, взяло участь більше 20 учасників (з Херсону, Каховки, Голої Пристані), які оголосили 14 тем для обговорення, які врешті решт втілилися в 9 повноцінних проектів.

Технологія Відкритого Простору (Open Space Technology) – це креативний метод провадження діалогу/дискусій в групах від 8 до 1000 осіб, що застосовується для стратегічного розвитку, пошуку рішень у проблемних ситуаціях, розвитку команд, у роботі в «групах по інтересах» і т.д. Цей метод активно використовується у різних куточках світу і є надзвичайно дієвим і доречним інструментом в громадській діяльності.openspaceЯк розповіла організатор та фасилітатор заходу, керівниця ГО «Успішна жінка»Олена Микитась, з тих пір, як вона познайомилася з Open Space, інших методів проведення подібних заходів вона не сприймає, адже, на її думку, саме такий режим постійної кава-паузи та принципи «відбувається те, що має відбуватися», «прийшов той, хто повинен був прийти» тощо є найбільш ефективними в опрацюванні будь-яких тем.openspace2Разом зі своєю колегою з Каховки Світланою Стрільчук, яка також допомагала в нашому заході, Олена Микитась профасилітувала більше 50 заходів з Open Space, починаючи з 2005 року, охопивши близько 2 500 учасників в Україні.

Тема «Нові перспективи та виклики для активних жінок в об'єднаних громадах» була обрана не випадково. По-перше, «Успішна жінка» вже багато років займається гендерною тематикою та успішно втілила безліч проектів для активних жінок, подарувавши місцевій політиці декілька жіночих обличь. По-друге, у зв’язку з реформою децентралізації на Херсонщині йде бурхливий процес об’єднання громад,  що супроводжується різними складнощами, як-то низька інформованість населення, розповсюдження неправдивих міфів про наслідки реформи тощо.

Як зазначила запрошена на Open Space координатор Офісу реформ в ХерсоніОксана Силюкова, більшість депутатського корпусу в районах – це жінки, штати сільських рад тримаються на жінках, тому об’єднання громад – це дійсно виклик для них.

Керівник Центру допомоги учасникам АТО при Херсонській обласній державній адміністрації Наталя Возаловська підтвердила, що в селах проявляють активність в основному жінки.

«Спротив має різні мотиви. У чоловіків це матеріальне підґрунтя, а спротив жінок пов'язаний з побоюванням за дитячі садки, школи, лікарні», - зазначила Наталя Анатоліївна.

Тому необхідно вести широку інформаційну роботи та включатися в цей процес всім.

Важливо відмітити, що в роботі взяли участь представники влади – спеціаліст відділу громадських зв’язків  Херсонської міської ради Ірина Онищенко, начальник Управління внутрішньополітичної діяльності Херсонської обласної державної адміністрації Павло Гавриш;представники громадського сектору (експерти з різних питань, в тому числі гендерних) та просто активні громадяни різного віку. На заході були присутні гості з Мелітополя, де також втілюється проект «Регіональні Голоси – Створюємо Мости для Демократії», – працівник Мелітопольського виконкому Тетяна і депутат місцевої ради Павло, єдиний чоловік в залі, який зазначив: «Жінка більше схильна до компромісів, тому важливо, щоб жінка брала активну участь в політиці, обиралась на всіх рівнях».  openspace1Після вступної частини учасники Open Space почали пропонувати для обговорення свої теми й визначатися, о котрій годині збиратиметься їх група. openspace3openspace4openspace5

Усього виявилося аж 14 тем:

1.    Залучення чоловіків до теми «просування жінок у владу та на певні посади.
2.    Як забезпечити належну підготовку, рівень знань для кандидатів, депутатів місцевих рад для якісного виконання їх повноважень.
3.    Роль активісток об’єднаних громад у розвитку громадянського суспільства.
4.    Нові вибори у об’єднаних громадах, низький рівень представництва жінок у радах громад.
5.    Роль жінки в процесі впровадження реформ в процесі децентралізації (освіта та медицина).
6.    Неформальна освіта (нові можливості для жінок і чоловіків).
7.    Як боротися з негативними міфами про об’єднання громад?
8.    Можливості активних жінок просувати суспільно корисні ініціативи розвитку громад через місцеві ради (адвокація).
9.    Роль молоді у процесах децентралізації, нових правил життя.
10.    Лідер ОТГ – хто він, яким має бути?
11.    Участь активних жінок у виборах до місцевих рад – нова можливість для реалізації потреб громади.
12.    Кадровий склад ОТГ – вчорашні випускники та працівники предпенсійного віку. Як зберегти ефективний баланс?
13.    Як забезпечити підтримку сільської жінки у її ініціативах перетворень або покращень життя громадою?
14.    Роль жінки у розвитку сучасного суспільства (впровадження гендерної політики).

Багато тем перегукувалися, кожна була по-своєму цікава, і хотілося взяти участь в усіх обговореннях. Зазвичай в Open Space є так звані бджілки, які плідно працюють та переносять свій нектар знань із групи в групу, а є метелики, які літають здебільшого в буфеті, але є неупередженими та можуть підказати свіжі ідеї. У нашій групі, здається, були в основному бджілки, які навіть забували про каву й дуже смачні тістечка, які завжди на них чекали в буфеті.  openspace6openspace7У другій половині заходу теми вже склалися в проекти, навколо яких сформувалися справжні команди, готові продовжувати співпрацю надалі. Було розроблено 9 проектів (деякі з них ще на рівні ідей):

1.    «Ініціатива жінок» в розвитку сучасного суспільства.
2.    Розробити кейс з гендерного супротиву для сільських лідерок (сільських голів, депутаток) та провести міні-тренінг у селі N району N.
3.    Жінки депутати – крок за кроком до вирішення місцевих проблем.
4.    Моніторинг перших виборів ОТГ: кандидати, технології, результати.
5.    Проведення круглих столів або зустрічей в сільській громаді з залученням жінок та молоді (де вони можуть вільно висловлюватися та пропонувати ідеї з метою підвищення комунікативних здібностей).
6.    Неформальна освіта для дорослих в громадах.
7.    Залучення до процесу проведення децентралізації молодіжних, студентських рад.
8.    Розробити методичний блок – план та зміст просвітницьких програм по подоланню стереотипів щодо участі жінок у владі та розвитку жіночого лідерства у сільській місцевості.
9.    Створення громадського майданчика для комунікації жінок-лідерок об’єднаних громад по обговоренню  та обміну досвідом ризиків й проблем, що виникають.openspace8openspace9Після презентації проектів кожний учасник мав змогу висловитися та поділитися з оточуючими враженнями від Open Space. Очі багатьох були сповненні натхненням й бажанням скоріше втілити свої проекти в життя.  

«Приємно було відчути себе не просто жінкою, а активною жінкою», - сказала одна з учасниць.

Організатори пообіцяли всі матеріали, напрацьовані групами, перенести в електронний вигляд та розіслати учасникам, щоб вони могли продовжувати роботу. Деякі команди все визначилися з тим, коли зустрінуться наступного разу для обговорення проектів.openspace10Отже, з такими активними представниками громади реформі децентралізації на Херсонщині точно нічого не загрожує.

ХОО КВУ

Похожие публикации

1 комментарий

RevaA

Ви – сільський голова, #депутат сільської ради чи громадський #активіст ?

Вам хочеться істотно покращити стан #водопостачання у Вашому селі?

Інструкції як зробити водогін, процес створення сільських систем водопостачання: від вибору технічного рішення до встановлення механізму утримання та обслуговування є на сайті vodavselo.info

Використовуючи інформацію цього сайту, ви зможете підготувати та реалізувати проект водопостачання у вашому, селі, селищі чи місті.

#водавсело

Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код

Погода
Погода в Херсоне
Погода в Каховке
Погода в Скадовске
Погода в Геническе

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

10:50
Херсонцев приглашают на встречу с заместителем Главы Специальной мониторинговой миссии ОБСЕ в Украине
10:39
Херсонка рассказала о "подводных камнях" обучения в Польше
10:13
Что происходит с внутренней политикой в Херсонской области?
10:06
Черные копатели уничтожают исторические памятки на Херсонщине
10:00
История о том, как херсонцу аппендикс удаляли
09:18
Житель Ивановки получил срок за два украденных велосипеда
09:16
В Олешках требуется помощь учителю, попавшему в ДТП на пешеходном переходе
09:10
Сегодня херсонские депутаты попытаются распределить бюджет-2018
19:52
Херсонский областной совет собирается удивить Украину?
19:00
В Днепрянах жители собрали деньги на детскую площадку
17:57
Паливода считает, что первопричина распространения АЧС на Херсонщине - кустарные условия производства
17:17
В связи с предстоящим ухудшением погоды полиция Херсонщины призывает водителей к осторожности
17:13
Участники ДТП возле херсонской мэрии отделались легким испугом
16:32
Херсонський дитячий ясла-садок № 33 ім. Фрідріха Фребеля відзначив 5-річчя
16:26
На Херсонщине в учениях теробороны за год приняли участие пять тысяч человек
16:01
В Херсоне на Театральной перекрыто движение
15:57
В Каховке со здания Центра занятости сорвали флаг Украины
15:54
Победитель конкурса «Коронация слова» в гостях у херсонских школьников
14:05
На Херсонщине за сутки горели 4 автомобиля
13:13
Херсонка рассказала, где можно купить "Наполеон" с плесенью вместо крема
13:05
Пропавший в Чаплынке подросток обнаружился в Одессе
12:51
В воскресенье в Херсоне прогнозируют дождь, снег и ветер
12:29
В Херсоне человек упал без сознания прямо посреди дороги
12:19
З наступного року Чаплинська телерадіовежа мовитиме на Крим
12:15
На побережье Азовского моря пограничники обнаружили 5 рыбаков с уловом свыше 21 тысячи гривен
11:45
В центре Херсона сгорел бак с мусором
11:35
В Каховке на девушку напали бродячие собаки
11:07
На факультеті фізики, математики та інформатики ХДУ стало на два кандидати наук більше
10:06
Часть Херсона вчера осталась без интернета
09:53
В Херсоне на бульваре Мирном появится современный фонтан
09:44
Для кого сооружают футбольное поле на Острове?
09:32
Олександр Співаковський: Україна переходить до інформаційного контрнаступу
09:26
Вчера на Херсонщине угнали мопед, украли телефон и обманом выманили 15 тыс. гривен
21:46
В аптеку с гранатой отправился сельчанин на Херсонщине
21:20
Гемодиализное отделение в Геническе готово на 70%
21:18
По государственной программе «Сельская медицина» в Геническом районе капитально отремонтируют 6 амбулаторий и 5 ФАПов
20:51
В Херсоне розы дождались новогоднюю елку
20:47
На херсонском курорте зафиксировали температурный рекорд
20:26
В Геническом районе на следующий сезон ожидают рост количества туристов
20:25
В Геническе может появиться 25 -метровый бассейн
20:20
Новый облик большого вуза
19:57
Губернатора Гордеева переизбрали на должности председателя Херсонской областной федерации футбола
19:47
В Геническе начали монтаж новогодней инсталляции
19:29
Бесплатная елка «стоит» от 400 гривен
19:25
В Геническе остатки постамента от памятника Ленину окультурят и накроют плиткой
19:24
Комплексный подход к развитию спорта в Геническе
19:22
Полиция Херсонщины предупреждает об ухудшении погодних условий 17-18 декабря
19:08
Геничанин жестоко избил сожительницу
19:08
За 11 месяцев этого года полицейские изъяли из незаконного оборота 76 гранат
18:47
Авто отправили на штрафплощадку за неправильную парковку возле херсонского ТРЦ
18:14
На админгранице с Крымом установят стационарные посты Нацполиции Украины
18:08
На Херсонщине будет создан первый региональный ландшафтный парк «Гилея»
документ
18:03
Устинов приглашает всех на годовой депутатский отчет
17:45
Аграрии и фермеры: как выполняют обещания депутаты-мажоритарщики Херсонской области
17:40
В новогоднее утро херсонские и николаевские энтузиасты пробегут 20 км 18 м
17:38
В Херсоне патрульные задержали очередного пьяного водителя
17:31
Оксана Казакова возглавила херсонскую парторганизацию "Силу людей"
17:23
В Бериславе горсовет приобрел гирлянду за 35 тыс. грн.
17:20
Патрульные задержали херсонку, которая разыскивалась за мошенничество
17:17
Каховский горсовет оперативно выделил 2,1 млн. грн на покупку квартир для сирот
16:48
Депутаты областного и городского советов совместно контролировать строительство мостоперехода в Херсоне
16:45
В Голой Пристани установили городскую елку
16:43
Село в Каховском районе купило два школьных автобуса
16:41
Коллектив заповедника «Аскания-Нова» перешел в режим осажденной крепости
16:34
Херсон и Вильнюс инициировали «Новый шелковый путь» в образовании
16:27
В Херсоне с утра вновь подорожали доллары и евро. Доллар уже больше 28 грн.
16:26
На Херсонщине покупка автомобиля едва не обернулась для следователя полиции штрафом
16:21
Андрей Гордеев: Давайте уважать печатное слово и приучать детей к книге с детства
16:15
На Херсонщине начался ІІ Южный фестиваль книги и чтения «Книжный Николай»
16:01
Состоялось заседание постоянной комиссии по вопросам архитектуры, транспорта, строительства и жилищно-коммунального хозяйства
Все новости

Архив публикаций

«    Декабрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наверх