OPEN SPACE подарував Херсону 9 нових проектів по об'єднанню громад

Open Space подарував Херсону 9 нових проектів по об'єднанню громад
Минулої п’ятниці, 2 вересня,  херсонська громадська організація «Успішна жінка» провела Open Space для активних представників та представниць громад з надзвичайно актуальної для нашої області теми «Нові перспективи та виклики для активних жінок в об'єднаних громадах». У заході, який є частиною проекту «Регіональні Голоси – Створюємо Мости для Демократії»за підтримки Інституту з міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International) та Міністерства закордонних справ Німеччини, взяло участь більше 20 учасників (з Херсону, Каховки, Голої Пристані), які оголосили 14 тем для обговорення, які врешті решт втілилися в 9 повноцінних проектів.

Технологія Відкритого Простору (Open Space Technology) – це креативний метод провадження діалогу/дискусій в групах від 8 до 1000 осіб, що застосовується для стратегічного розвитку, пошуку рішень у проблемних ситуаціях, розвитку команд, у роботі в «групах по інтересах» і т.д. Цей метод активно використовується у різних куточках світу і є надзвичайно дієвим і доречним інструментом в громадській діяльності.openspaceЯк розповіла організатор та фасилітатор заходу, керівниця ГО «Успішна жінка»Олена Микитась, з тих пір, як вона познайомилася з Open Space, інших методів проведення подібних заходів вона не сприймає, адже, на її думку, саме такий режим постійної кава-паузи та принципи «відбувається те, що має відбуватися», «прийшов той, хто повинен був прийти» тощо є найбільш ефективними в опрацюванні будь-яких тем.openspace2Разом зі своєю колегою з Каховки Світланою Стрільчук, яка також допомагала в нашому заході, Олена Микитась профасилітувала більше 50 заходів з Open Space, починаючи з 2005 року, охопивши близько 2 500 учасників в Україні.

Тема «Нові перспективи та виклики для активних жінок в об'єднаних громадах» була обрана не випадково. По-перше, «Успішна жінка» вже багато років займається гендерною тематикою та успішно втілила безліч проектів для активних жінок, подарувавши місцевій політиці декілька жіночих обличь. По-друге, у зв’язку з реформою децентралізації на Херсонщині йде бурхливий процес об’єднання громад,  що супроводжується різними складнощами, як-то низька інформованість населення, розповсюдження неправдивих міфів про наслідки реформи тощо.

Як зазначила запрошена на Open Space координатор Офісу реформ в ХерсоніОксана Силюкова, більшість депутатського корпусу в районах – це жінки, штати сільських рад тримаються на жінках, тому об’єднання громад – це дійсно виклик для них.

Керівник Центру допомоги учасникам АТО при Херсонській обласній державній адміністрації Наталя Возаловська підтвердила, що в селах проявляють активність в основному жінки.

«Спротив має різні мотиви. У чоловіків це матеріальне підґрунтя, а спротив жінок пов'язаний з побоюванням за дитячі садки, школи, лікарні», - зазначила Наталя Анатоліївна.

Тому необхідно вести широку інформаційну роботи та включатися в цей процес всім.

Важливо відмітити, що в роботі взяли участь представники влади – спеціаліст відділу громадських зв’язків  Херсонської міської ради Ірина Онищенко, начальник Управління внутрішньополітичної діяльності Херсонської обласної державної адміністрації Павло Гавриш;представники громадського сектору (експерти з різних питань, в тому числі гендерних) та просто активні громадяни різного віку. На заході були присутні гості з Мелітополя, де також втілюється проект «Регіональні Голоси – Створюємо Мости для Демократії», – працівник Мелітопольського виконкому Тетяна і депутат місцевої ради Павло, єдиний чоловік в залі, який зазначив: «Жінка більше схильна до компромісів, тому важливо, щоб жінка брала активну участь в політиці, обиралась на всіх рівнях».  openspace1Після вступної частини учасники Open Space почали пропонувати для обговорення свої теми й визначатися, о котрій годині збиратиметься їх група. openspace3openspace4openspace5

Усього виявилося аж 14 тем:

1.    Залучення чоловіків до теми «просування жінок у владу та на певні посади.
2.    Як забезпечити належну підготовку, рівень знань для кандидатів, депутатів місцевих рад для якісного виконання їх повноважень.
3.    Роль активісток об’єднаних громад у розвитку громадянського суспільства.
4.    Нові вибори у об’єднаних громадах, низький рівень представництва жінок у радах громад.
5.    Роль жінки в процесі впровадження реформ в процесі децентралізації (освіта та медицина).
6.    Неформальна освіта (нові можливості для жінок і чоловіків).
7.    Як боротися з негативними міфами про об’єднання громад?
8.    Можливості активних жінок просувати суспільно корисні ініціативи розвитку громад через місцеві ради (адвокація).
9.    Роль молоді у процесах децентралізації, нових правил життя.
10.    Лідер ОТГ – хто він, яким має бути?
11.    Участь активних жінок у виборах до місцевих рад – нова можливість для реалізації потреб громади.
12.    Кадровий склад ОТГ – вчорашні випускники та працівники предпенсійного віку. Як зберегти ефективний баланс?
13.    Як забезпечити підтримку сільської жінки у її ініціативах перетворень або покращень життя громадою?
14.    Роль жінки у розвитку сучасного суспільства (впровадження гендерної політики).

Багато тем перегукувалися, кожна була по-своєму цікава, і хотілося взяти участь в усіх обговореннях. Зазвичай в Open Space є так звані бджілки, які плідно працюють та переносять свій нектар знань із групи в групу, а є метелики, які літають здебільшого в буфеті, але є неупередженими та можуть підказати свіжі ідеї. У нашій групі, здається, були в основному бджілки, які навіть забували про каву й дуже смачні тістечка, які завжди на них чекали в буфеті.  openspace6openspace7У другій половині заходу теми вже склалися в проекти, навколо яких сформувалися справжні команди, готові продовжувати співпрацю надалі. Було розроблено 9 проектів (деякі з них ще на рівні ідей):

1.    «Ініціатива жінок» в розвитку сучасного суспільства.
2.    Розробити кейс з гендерного супротиву для сільських лідерок (сільських голів, депутаток) та провести міні-тренінг у селі N району N.
3.    Жінки депутати – крок за кроком до вирішення місцевих проблем.
4.    Моніторинг перших виборів ОТГ: кандидати, технології, результати.
5.    Проведення круглих столів або зустрічей в сільській громаді з залученням жінок та молоді (де вони можуть вільно висловлюватися та пропонувати ідеї з метою підвищення комунікативних здібностей).
6.    Неформальна освіта для дорослих в громадах.
7.    Залучення до процесу проведення децентралізації молодіжних, студентських рад.
8.    Розробити методичний блок – план та зміст просвітницьких програм по подоланню стереотипів щодо участі жінок у владі та розвитку жіночого лідерства у сільській місцевості.
9.    Створення громадського майданчика для комунікації жінок-лідерок об’єднаних громад по обговоренню  та обміну досвідом ризиків й проблем, що виникають.openspace8openspace9Після презентації проектів кожний учасник мав змогу висловитися та поділитися з оточуючими враженнями від Open Space. Очі багатьох були сповненні натхненням й бажанням скоріше втілити свої проекти в життя.  

«Приємно було відчути себе не просто жінкою, а активною жінкою», - сказала одна з учасниць.

Організатори пообіцяли всі матеріали, напрацьовані групами, перенести в електронний вигляд та розіслати учасникам, щоб вони могли продовжувати роботу. Деякі команди все визначилися з тим, коли зустрінуться наступного разу для обговорення проектів.openspace10Отже, з такими активними представниками громади реформі децентралізації на Херсонщині точно нічого не загрожує.

ХОО КВУ

Похожие публикации

1 комментарий

RevaA

Ви – сільський голова, #депутат сільської ради чи громадський #активіст ?

Вам хочеться істотно покращити стан #водопостачання у Вашому селі?

Інструкції як зробити водогін, процес створення сільських систем водопостачання: від вибору технічного рішення до встановлення механізму утримання та обслуговування є на сайті vodavselo.info

Використовуючи інформацію цього сайту, ви зможете підготувати та реалізувати проект водопостачання у вашому, селі, селищі чи місті.

#водавсело

Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код

Погода
Погода в Херсоне
Погода в Каховке
Погода в Скадовске
Погода в Геническе

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

21:33
Расследование побоища между сельчанами и военными на Херсонщине. Продолжение темы
20:40
В Счастливцево возмущены версией запорожской полиции по поводу убийства местного учителя
19:51
Начальник Департамента патрульной полиции: ОПГ «Кордон» занимается рейдерством
19:40
Полным ходом идет ремонт дороги Геническ — Ивановка
19:18
За кражу аккумулятора и магнитолы из автобуса херсонцу грозит 5 лет тюрьмы
19:14
В Херсоне сезон отдыха в детских лагерях под угрозой срыва
19:12
На КПВВ »Чонгар» на двух нелегальных перевозчиков составлены протоколы
18:50
Херсон попал в пятерку самых "непрозрачных" городов Украины
документ
18:35
В Херсоне под рекламной конструкцией просел грунт
18:19
В Новокаховском горсовете подготовили обращение об изъятии 1000 га земель НПП «Олешковские пески»
документ
18:12
Госпродпотребслужба: сезон цыплят «не за горами»
18:11
На площади Ганнибала в Херсоне очередное ДТП
18:09
Новые подробности трагической смерти экс-депутата Генического райсовета
18:06
В Херсоне состоялась автограф-сессия Open Kids
17:26
Дело о ДТП при участии машин "скорой" и патрульной полиции закрыто
17:26
В Херсоне проходит семинар-тренинг по психологическим и социальным проблемы воинов-АТОшников
17:12
В Херсоне пожарные ликвидировали возгорание в электрощитке
17:01
В Олешках чиновники ради денег "увеличили" население города?
16:59
Херсонец задержал автомобильного вора
16:52
Дефицит воды через 10-15 лет и пустыни через 80. Какие проблемы с водоснабжением ждут Украину
16:27
Херсонская местная прокуратура отправила в суд обвинительный акт на вора-рецидивиста из Геническа
16:19
В Каховке поймали вора, укравшего в школе ноутбук и зарядное устройство
16:17
На улицах Херсона орудует неадекватный человек
16:15
Один из райсоветов Херсонщины «заманивает» к себе хирурга большой зарплатой и 3-комнатной квартирой
документ
16:03
Кабмин запретил оформлять паспорт гражданина Украины в форме книжки
16:00
Генический спортсмен стал двукратным чемпионом Украины
15:59
Переправа на дачных катерах в Херсоне подорожает
15:59
Херсонские депутаты поддержали проведение турнира по художественной гимнастике
15:57
Шведские эксперты поделятся опытом лечения онкологии на конференции в Херсоне
15:51
На ремонт рыночной дороги в центре Херсона нужно 920 тыс. грн. Денег пока нет
15:45
27 марта во Херсоне презентуют оценку работы местных депутатов в течение второго года полномочий
15:34
В Белозерском районе планируют восстановить орошение на площади 1418 га
15:31
«Херсонэлектротранс» получит на покупку шин и капремонт проводов 3 млн. грн.
15:30
В Херсоне угнали автомобиль
15:29
Поезд Интерсити "Херсон-Киев" временно сменит график движения
15:23
Прокуратуре Херсонской области добилась возврата в госсобственность 2 тыс га земли
15:19
Два грузовика и бензовоз спасатели освободили из скользкой ловушки
15:13
Вынесен приговор мужчине, который до смерти забил свою годовалую дочь
15:11
В центре Херсона полицейские задержали наркомана с дозой
15:00
Прокуратура помогла вернуть в коммунальную собственность имущество и взыскать долги
14:56
У Вікіпедії з'явилися нові статті про культурну спадщину Херсонщини
14:51
В Херсоне CБУ задержала бывшего боевика террористической организации «ДНР»
14:49
По Перекопской,13 хотят обустроить парковку, а между Мира и Залаэгерсег – установить светофор
14:45
Военные пенсионеры опять митинговали перед зданием ОГА
14:41
АМКУ усмотрел недобросовестную конкуренцию в рекламе сети АЗС SHELL
14:33
Херсонские активисты недовольны облпрокуратурой
13:50
В Херсоне частный предприниматель без тендера капитально отремонтирует общежитие за миллион гривен
13:42
В Антоновке задержали 3-х братьев-подростков с украденным забором
13:36
26-летний сожитель каховчанки убил ее зятя
13:17
В Херсоне виновник ДТП оценил, нанесенный им, ущерб в 500 гривен
13:11
На Херсонщине правоохранители изымут документы у подрядчика, который ремонтировал больницу
13:08
Остановка на конечной маршрутки №6 в Херсоне может приобрести цивилизованный вид
документ
13:02
Нетрезвый херсонец въехал в электроопору
12:58
В Херсоне показали «Яйце райце»
12:48
Пенсионерка замерзла насмерть на Херсонщине
12:37
Херсонские полицейские присоединились к акции по поддержке «солнечных» детей
12:33
На Горностаевский райсовет подадут в суд
12:21
Ориентировочная дата начала речной навигации - 10 апреля
12:17
Когда в Херсоне закончится отопительный сезон?
12:15
Как областные депутаты могли бы войти в историю Херсона
12:09
Прокуратура занялась сутенерами
12:06
Сегодня в Херсоне горел автомобиль
12:04
На Херсонщине переселенцам предлагают гранты на собственный бизнес
11:44
Как выглядит циклон, который приморозил Херсон
11:33
Репертуар театра им. Кулиша на март-апрель 2018
11:26
На Херсонщине обнаруживают бюджетных коррупционеров различными способами
11:19
Спасатели помогли водителю Газели с фруктами, у которого закончилось топливо
11:14
На Херсонщині виграють ті громади, які об’єднаються першими
11:12
Директор херсонского коммунального предприятия куда-то дел дорогие швейцарские часы
11:09
В Херсоне из-за оборванных проводов нет освещения на 4-х улицах
Все новости

Архив публикаций

«    Март 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Наверх