Пам"ять загиблих героїв: чотири погляди та руки в кишенях

Мітинг-реквієм. Херсон. 20 лютого 2018 року. Фото ХОДА 
На Херсонщині урочисто вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної сотні. На центральній площі Херсону відбувся багатолюдний мітинг-реквієм «Революція гідності. Небесна сотня», а потім всі учасники мітингу з прапорами та факелами пройшли Ходою до Меморіалу борців за Незалежність України.
Безумовно, події у лютому 2014 року є найтрагічнішими та найгероїчнішими у сучасній історії України. Самопожертва та подвиг заради вільної та незалежної України. Пам'ять про Небесну сотню вписана у вічні скрижалі історії нашої країни. Вшанування пам'яті Героїв - є нашим обов'язком. Це так, але сьогодні ми чуємо різні думки про самі урочистості на честь Героїв Небесної Сотні. Й не тільки пафос, а й розчарування та критику. Вже чуємо, що все це "симулякр" та "топтання на костях"...  Огляд думок з цього приводу у нашому матеріалі. 
Хода 20 лютого 2018 року. Фото прес-служба облдержадміністрації 

«На мітингу-реквієм зібралися учасники Революції гідності у Києві та Херсоні, громадські активісти, волонтери, керівництво обласної та міської влади, військовослужбовці та воїни АТО, які саме в ході Революції гідності й окупаційних дій з боку країни-агресора були вимушені ступити на Східну лінію фронту для захисту цілісності й незалежності всієї України» - пише в огляді про вчорашні урочистості Ганна Якуніна. 
На заході виступили багато відомих та поважних учасників Революції. Серед них  в. о. керуючого Херсонською єпархією УПЦ КП, архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент, координатор Херсонського обласного волонтерського центру допомоги військовим Збройних Сил України Галина Уманець, голова Херсонського міського меджлісу Ібрагім Сулейманов та інші.
Андрій Гордєєв. Мітинг-реквієм. Херсон. 20 лютого 2018 року. Фото ХОДА 
Загальну позицію виступаючих підкреслив учасник Революції Гідності на Майдані Незалежності в місті Києві  голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв: «Ми стояли на Майдані для того, щоб нас не затягнули в так званий «тайожний союз». Я хотів, щоб молодь жила в європейській державі, щоб бізнес створював робочі місця, щоб у нас не було цензури, а вийшовши на вулицю, можна було сказати все, що думаєш. Пам’ятаймо, люди на Майдані віддали свої життя за нас з вами, щоб ми жили і планували своє майбутнє. Усе в наших руках, лише ми можемо захистити країну від загарбання». Й це був перший погляд на День Пам’ять Героїв Небесної сотні. Безумовно патріотично-урочистий.

Слухаю й сумую...

Роздуми відомої громадської активістки Ганни Парфьонової переповнені сумом щодо сучасного стану речей в нашому місті. Вона опублікувала свої замітки у групі "Стретегія розвитку Херсонської області до 2020 року":
Ганна Парфьонова на Херсонському Майдані. Фото Олега Зайченка. Грудень 2013 року 

"Вчора була 4-та сумна річниця кровавих подій на київському Майдані. На площі свободи мітинг з цієї нагоди. Виступають губернатор А. Гордєєв, мер В. Миколаєнко, заступник голови облради В. Зеленук, народний депутат С.Хлань. Слухаю їх і сумую. Губернатор чихать хотів на Громадську раду при адміністрації, яку (адміністрацію) він очолює. Жодного разу не був на засіданні громадськості - тільки на першому, на якому він сказав щось типа такого - "будете проходити мимо - проходьте". Мер чихать хотів на ініціативи громадськості... 
Облрада чихать хотіла на вигляд головних закладів культури області, не говорячи вже про достойну зарплатню тим, хто зберігає нашу культуру. Подивіться на наші музеї, що на Ушакова, на Театральній. 
У мене би очі на лоба повилазили від сорому, якби я відповідала за місто чи область. А їм хоч би що. Не можу втриматися від сліз, дивлячись на кадри загибелі небесної сотні, які транслюють на екрані. Думаю - "після такого, влада має бути по справжньому народною, дбати, нарешті за свою землю"... 
Висновок поки що сумний. Рівень свідомості, типа очільників, ще вкрай недостатній для того, щоб реально рухати вперед місто та область. Але наше завдання, всіх тих, хто стояв на Майдані, хто хоче бачити квітучу Україну для свої дітей та онуків - рухати вперед і свідомість очільників, і наш розвиток. Я знаю і вірю, що це нам під силу"

Влада топчеться по кісткам загиблих…
Й, якщо пані Ганна, вірить, що активістам потрібно бути ще більш активними, щоб підталкувати владу до світлого майбутнього, то представниця Херсонської патріотичної громади Римма Бараненко не має більше сил вірити. Й пояснює у  своєму пості чому вона не пішла  на заходи пам’яті Небесної Сотні, які були організовані владою.  
 Римма Бараненко на акції  
"Тому, що ця влада топчеться по кісткам загиблих на Майдані! Хто покараний за вбивство майданівців? Та ніхто! Зате їх головний вбивця Асавелюк зараз на службі у держави! Головний сепаратист Амброськін зараз керує в поліції. Колаборант, який допомагав творити «Новоросію» - Голубан був заведений у верховну Раду і виступав з трибуни, критикучи патріотів! Корупціонери позаймали найвищі державні посади і продовжують випивати кров з України. Насірова витаскало з тюрми «одєялко» і награбовані в нас мільйони.
Зате безліч патріотів, воїнів-захисників сидить по тюрмах і режим робить все, щоб знищити їх! Рузькомирівця Труханова випустили з залу суд цілим та неушкодженим, а активістів, які протестували проти цього ганебного рішення – побили тітушки за вказівкою одеських депутатів(!), потім за те саме вже поліція побила ветеранів «Донбасу» та затримала їх!
Ця влада продовжила знищення майданівців та українського народу, розпочатого попередниками. То чого я буду стояти поруч з тими, хто погоджує це??? І лицемірно молитися і плакати на камери! Саме лицемірно, бо не можна молитися за тих, хто віддав життя, щоб ми жили краще, і в той ще час нищити все, за що вони віддали життя і тих, за кого вони його віддавали!
Немає вже сил третій рік слухати як актори театру яскравим, але байдужим голосом будуть говорити про втрати (наші втрати!) і як такі самі байдужі актори при владі будуть розповідати про свою скорботу та свої подвиги на Майдані, а реєстрові волонтери, активісти, атошники пафосно їм вторити..»

Cимулякр пам’яті
Солідарним з Риммою був й кореспондент інтернет-видання «Мост», який у статті «Бюджетний майдан» назвав вчорашні урочистості «симулякром» (цитую мовою оригіналу): «Митинг-симулякр очень подходит к симулякру памяти. Мы верим, ребята, что вы искренне грустите о погибших, на чьих жизнях вы пришли к власти. Но это все пустое. Доверия больше нет, ведь вы уже похожи на сегодняшние факелы, которые достают из клетчатой сумки. Превозмогая стыд». 
* Симулякр (від лат. simulacrum — подоба, копія) — термін постмодерністської філософії, який означає зображення, копію того, чого насправді не існує.
 Перед Ходою. 20 лютого 2018 р. Фото  
«В лучших традициях "більш злочиної влади" уже в 16:00 на площади Свободы мерзли несколько сотен людей. Все эти несколько сотен подневольных зрителей и слушателей делали вид, что слушали речи начальства, а начальство делало вид, что выступает перед свободными людьми, рассуждая о чести, достоинстве и свободе, за которые многие из выступающих выходили на Майдан. Вот только большинство слушателей четыре года назад не стояли на Майдане, а наоборот, каждый вечер по разнарядке шли в загородку перед ОГА, где их пугали поездами с биндеровцами.
И точно так же они делали вид, что солидарны со своим начальством, в душе проклиная мороз и спикеров.»

Руки у кишенях... 
Й наостанок дві фотографії перших рядів самої урочистої Ходи. Там, де керівництво області й міста на чолі колони йдуть з лампадками до Меморіалу борців за Незалежність України.  Перед нами голова облдержадміністрації, міський голова, секретар міської ради, перший заступник голови обласної ради та один з депутатів обласної ради. Останні два йдуть тримаючи руки у кишенях. Змерзли наші очільники, мабуть... 
Хода. 20 лютого 2018 р.Хода. 20 лютого 2018 р. Політична Херсонщина

Похожие публикации

1 комментарий

Неизвестный
..."Вы считаете, что представителям нынешнего режима должно отмститься и предстать перед судом?

Мстить может человек. Государство не мстит – государство воздаёт. Это вопрос не моего личного желания, это вопрос неизбежности наказания за уничтожение своего народа и утрату государственных территорий. Возрождение Украины, как государства, невозможно без уважения к себе как к государству. Уважение к государству начинается с принятия принципиальных решений. В том числе и наказания людей, принесших государству и обществу гражданскую войну и разорение. Ошибка считать, что сегодня можно спрятаться в другой стране и остаться безнаказанным. Если на то есть политическая воля и желание, государственные преступники не смогут чувствовать себя в безопасности ни в одной точке мира. Основная цель – демонстрация неизбежности наказания для тех людей, которые спустя много лет захотят повторить что-либо подобное. Это не столько месть, сколько предостережение на будущее.

7. Гаагский трибунал?

Свои государственные проблемы и судьбу своих государственных преступников Украина должна решать сама, а не перекладывать ответственность за неудобные решения на других – с этого начинается государство. Все преступления были совершены ими здесь, в Украине, значит судить и исполнять приговор должны в Украине. Это принципиальный вопрос.

8. Почему Вы считаете, что Украина как государство не существует?

Основная цель государства – это обеспечивать материальные и духовные потребности своих граждан, иначе в нём нет практического смысла. Для этого государство при помощи своих механизмов (институтов) выполняет ряд функций: правовую, политическую, организаторскую, экономическую, социальную, экологическую, культурную, образовательную и идеологическую. Ни одну из вышеуказанных функций государство сегодня не выполняет, следовательно, де-факто его не существует.... "
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код

Погода
Погода в Херсоне
Погода в Каховке
Погода в Скадовске
Погода в Геническе

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

15:11
Круизная компания Viking Cruises возобновляет круизы между Киевом и Одессой с заходом в Херсон
15:07
Зампредставителя Порошенко в Крыму заявил, что геническими таксистами руководят «спецслужбы оккупанта»
14:59
В Новой Каховке активизировались воры-металлисты
14:57
В Херсоне состоится концерт известного пианиста
14:54
Группировка российских войск в Крыму нацелена на наступательные операции, – эксперт
14:38
Зернохранилище и производство комбикормов планируют запустить в Белозерском районе
14:33
В херсонской Школе гуманитарного труда организовали театральній фестиваль
14:25
24 березня в Херсоні відкриється фестиваль візуальної культури «Гра в П’ЯТНАшки - 2018»
14:17
В Херсонской ОГА решали, как укреплять берега Черного моря в Голопристанском районе
14:13
В Скадовском райсуде установили видеокамеры
14:09
В Херсоне хотят привлечь к ответственности хулигана, который громко слушал музыку
14:03
Как и предупреждал «Маршал», ОПГ «Кордон» начали запугивать новокаховчан
13:49
В Каховку льготников будут возить бесплатно
13:41
Определен алгоритм действий по внедрению проекта берегоукрепления Черного и Азовского побережья
13:36
Социальная помощь бездомным гражданам в области выполняется в полной мере, - ОГА
13:20
В Херсоне подросток «подхватил» туберкулез от родителей
13:14
Водное агентство Украины аннулирует разрешение на специальное водопользование Херсонскому рыбзаводу
13:10
"Дорога после бомбежки", - водитель о херсонских дорогах
13:06
Балансовая стоимость имущества «Генического винодельческого завода» составляет более 1,8 млн. грн.
13:02
В Херсоне хотят привлечь к ответственности хулигана, который громко слушал музыку
12:54
В Геническе таксисты-нелегалы устроили протест
12:50
Полицейские раскрыли кражу из пансионата в Лазурном
12:45
Херсонским студентам рассказали как проводить журналистские антикоррупционные расследования
12:42
В Украине полномочия по охране природы передали местным властям
12:30
В Херсоне ДТП - опять под мостом в районе площади Победы и опять там "пробка"
12:25
С противозачаточными снадобьями на Херсонщине у годовалой девочки вышел перебор
12:19
ДТП на площади Ганнибала
12:16
Справка от врача не спасла мать школьной прогульщицы на Херсонщине
12:11
«Батьківщина», БПП, «За життя» – пул социологов назвал тройку лидеров на выборах в Раду
12:06
Пожарные в Корабельном районе ликвидировали возгорание в электрощитке
12:01
Жительница села Ольговки родила дочь…на автотрассе
11:47
Видео выступления Василия Федина за неделю набрало более 700 тысяч просмотров
11:32
Сколько детей на Херсонщине рождается раньше срока?
11:26
В Херсонскую областную клиническую больницу перепуганная бабушка привезла 16-летнего внука, жаловавшегося на боль в ногах
11:14
На Херсонщине получила срок "птичья воровка"
11:13
В центре Каховки не разминулись «копейка» и Газель
11:10
На границе с Крымом СБУ задержала дезертира
11:06
На Херсонщине за долги обесточили три общежития
11:04
9 лет заключения получил житель Олешковского района, который до смерти забил сожительницу
11:00
Генический депутат умер, «похоронив какую-то страшную тайну»
10:56
Возвращение в медиа пространство экс председателя Херсонской облсовета не осталось незамеченным
10:48
В Большой Александровке решили реконструировать фонтан
10:42
Геническ накрыло снегом
10:37
Криминальная хроника за сутки
10:27
Фестиваля тюльпанов на Херсонщине не будет?
10:23
В Херсоне правоохранители пресекли деятельность очередной незаконной АЗС
10:20
Своевременная уплата налогов убережет ваши кошельки
10:15
В Херсоне шведские эксперты и украинские врачи обсудят проблемы онкологии
10:02
Новый всплеск кори на Херсонщине
09:48
Слабослышащим детям показали, как создаются декорации и реквизит в Херсонском драмтеатре
09:46
На Херсонщине откроют выставку рисунков об аварии на Чернобыльской АЭС
09:42
Херсонские маршрутчики ездят "без тормозов"
09:40
Сегодня на 12-ти улицах Херсона не будет света
09:37
"Вкусняшки" из херсонского супермаркета
09:35
Суворовские пожарные потушили возгорание в коллекторе теплотрассы
09:32
Херсонцы жалуются на снег, который падает на голову
09:20
Облсовет объявил о проведении II областного конкурса проектов развития территориальных общин сел, поселков, городов Херсонской области
09:16
На Херсонском механическом заводе крупное сокращение трудового коллектива
09:14
Как ГАСК Херсонщины допустил сомнительное строительство в курортной зоне
09:11
Чиновники Олешковской мэрии начислили себе 67 тыс. гривен лишней зарплаты
09:05
Переселенцы столкнулись с буллингом в херсонской школе
08:59
Херсонский горсовет теряет кадры
08:57
Директору КП «Геополис» сожгли машину
08:52
На Херсонщине - пик проверок детских садиков
08:43
Нижние Серогозы утопают в мусоре
08:35
Херсонский государственный университет проводит в районах области профориентационную работу среди старшеклассников
08:28
В Ивановской ОТО купили автобус
08:13
Ивановские власти запретили чиновникам и педагогам покупать на работе продукты
08:08
На Херсонщине отметили крымскотатарский праздник Наврез-байрам
08:03
Как безработный на Херсонщине мобилку наколядовал
Все новости

Архив публикаций

«    Март 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Наверх