"Мертва" хватка МВФ

Офіційна влада України все ще продовжує розраховувати… На те, що їй і далі будуть давати гроші, а вона витрачатиме їх куди заманеться… 

У нас все ще сподіваються, що черговий транш МВФ в рамках програми розширеного фінансування (EFF) буде наданий. «Свідомі» не усвідомлюють: вони вже «профукали»: спочатку €600 млн, а тепер $1 млрд. 
Коли місія від МВФ була у Києві передостанній раз це закінчилося тим, що Україна отримала $1 млрд (квітень 17-го). Черговий мільярд остаточно «розтанув». Нові скандали: свобода слова («НьюзВан»), «арешт» Саакашвілі, акції протесту, «кабала» «антикорупційників», все це ніяк не сприятиме голосуванню «зобов’язань», які Україна взяла на себе в рамках співпраці з МВФ. Одна з проблем – торгівля землею. Більшість громадян не підтримують питання, тоді як Фонд наполягає («продаж» - умова надання грошей).
Позиція правлячої партії відома, її озвучують всі пропрезидентські ЗМ. А що з цього приводу думає інша сторона? Чи насправді всі парламентські партії готові голосувати цей закон? 
Наприклад представники «Опозиційного блоку» заявляють, що «торгівля» землею це «зрада національних інтересів України». МВФ тисне на владу, а та, у свою чергу, тисне на підконтрольних депутатів ВРУ. На щастя критичної маси скасування мораторію на даний час немає. Більш того, начебто проголосували «мораторій» ще на рік. Та у БПП зареєстрували постанову про скасування рішення яке начебто відбулося із порушенням Регламенту ВРУ?
Що думають з цього приводу «Опозиціонери»? 
Ситуацію коментує депутат Дніпровської районної ради у місті Херсоні від партії «Опозиційний блок», економіст Анна Середа: «МВФ продовжує «дотискати» владу щодо виконання взятих у Меморандумі МВФ – Україна зобов’язань.
МВФ продовжує очікувати, що ВРУ прийме земельну реформу. Там наголосили, що виконання цієї умови є запорукою «забезпечення потужного і сталого економічного зростання» який потрібен Україні у середньостроковій перспективі. Як бачимо наші «друзі» з іншого континенту добре знають, що нам потрібно, і які зміни підуть нам на користь. При цьому влада, як і раніше, повністю ігнорує зауваження «Опозиційного блоку» який доводить її залежність від тих, хто надає гроші». 

Кожен раз після переговорів ЗМІ заявляли, що представники місії констатували, що переговори є «плідними» і вони переконані у тому, що чітко знають і розуміють, що саме потрібно Україні для «поліпшення продуктивності, залучення інвестицій і зміцнення державних фінансів». 
Чи не занадто сміливі заяви? Вони знають! А пересічні громадяни? Може не погано було б спитати й нас? 
«Зверніть увагу, - наголошує продовжує Анна Середа, - фокус знову сконцентрований на земельній «реформі». Чому зараз? Чому ми повинні проводити її під диктовку іншої держави? Чому увагу зосереджено на тому, що саме слід приватизувати?Чому мова йде про передачу у приватні руки стратегічно важливих підприємств? Замість того, аби змушувати владу шукати і впроваджувати ефективний менеджмент, який би організовував роботу підприємств, МВФ пропонує віддати у приватні руки те, що може приносити валютні прибутки. Нам пропонують віддати підприємства за безцінь. МВФ лобіює чиїсь інтереси?». 
У МВФ стурбовані відсутністю результатів проведення «антикорупційних реформ». Я двома руками підтримую позицію МВФ по цьому питання, і зголошуюся з їх висновками: останні два – три роки (починаючи із Сені-кролика, коли це набуло публічного розмаху – затримувати високопосадовців у «прямому» ефірі, під час засідання Кабміну) нам й далі «згодовують» «парадні» зовнішньо ефектні «затримання» «злочинців». А реальність? Вона дорівнює нулю. «Затримання» проводяться «показушно-гучно», а суди відпускають «злодіїв», адже доказової бази немає. 
Для того, аби виправдати себе влада одразу починає звинувачувати в усіх гріхах «продажні» та «корумповані» суди? Невже? А може треба говорити про законність. Я не ідеалізую суди. Але маю питання: хто у цьому винен? Звідки ті «чорти» у мантіях беруться? Нам їх інопланетяни поставляють «оптом»? Чи їх у відпускають у Пеклі у «роздріб»? Їх призначають реальні люди: Президент і Парламент. 
Повертаємося до МВФ. Там скаржаться, що під час переговорів прогрес в загальному розумінні проведення реформ начебто є, а коли доходить «діла», то практичної частини – законів немає. 
Ще навесні місія заявляла, що у цьому напрямку «необхідно продовжити технічну роботу». Що таке «технічна» робота? Процес підготовки, написання, аналізу та голосування законопроектів переведено у розряд «технічні питання»? 
Як це розуміти? Про головне домовляються за закритими дверима, а процес голосування – справа «техніки»? Виходить, що депутати ВРУ виконують «технічну» роботу – автоматично штампують закони не думаючи? «Не платять – не голосують, платять – голосують автоматично»? 
«Фахівці МВФ спільно з іншими міжнародними партнерами будуть тісно співпрацювати з представниками влади, щоб підтримати реалізацію реформ». Це що: залякування чи «останнє попередження»? А може ультиматум у м’якій формі: або приймаєте те, що від вас вимагають, або грошей не побачите? Коли зрозуміли, що питання «землі» не «вирішується» – відмовили у грошах.
Мене «тішить» як у МВФ радіють тому, що економіка України «відновлюється» і цього року її «підйом» буде на рівні 2% ВВП. За рахунок чого? Підприємства не працюють. За рахунок затягування економічного «зашморгу» на шиях громадян? Прем’єр обіцяв, що цього року ми почнемо рух вперед (до кінця року ВВП – до 3%). Фахівці переконують, що буде – 1,2%.
У МВФ констатують: «Валютні резерви України продовжують рости». 
Факт беззаперечний, вже понад $18 млр. А за рахунок чого? 
«Держава запозичує гроші, але не витрачає їх,констатує Василь Федін, депутат Херсонської обласної ради, голова місцевого партійного осередку партії «Опозиційний блок», економіст, генеральний директор Херсонського та Миколаївського суднобудівних заводів корпорації «Смарт Меритайм Групп». – Ми позичаємо для того, або показати кредиторам нарощування ЗВР. А на що витрачатимемо? На погашення боргів. Наступного року ми повинні погасити $14 млрд. Все, що накопичуємо – віддамо і знову залишимося без копійки, з новими боргами. За рахунок чого повертатимемо інші борги? Нових позик».
Не «знято» питання стабільності внутрішнього ринку. В Україні продовжує працювати друкарський верстат – наростає інфляція. В Уряді заявляли: «на кінець року у нас буде інфляція на рівні 10%». Вже у травні тихесенько «проскавчали»… буде 12 – 15%. Фахівці переконують: маніпулюючи цифрами Уряд суттєво занижує реальний рівень інфляції.
«По року рівень інфляції прораховується нарівні 38%, – резюмує Василь Федін.Суттєвий скачок інфляції стався після того, як став відомий повний текст Меморандуму «Україна – МВФ». Суть – жахає. 
На початку березня КМУ запевняв, що «рівень інфляції знизився до однозначних показників». Але це не так. У лютому інфляція була – 14,2%, у червні – 18,2, у листопаді – 22%. У абсолютних цифрах мий далі «падаємо». З вересня маховик розгойдується на повну силу. Реальна інфляція на кілька порядків вище, ніж це передбачалось державним бюджетом-2017. У продовж року споживчі ціни піднімалися кілька разів».

Невже у МВФ вірять у казку про «краще життя», тоді коли українці все більше «прозрівають» і розуміють, що якщо так триватиме й далі, то їх може «врятувати» тільки смерть… 
Може для того аби зрозуміти перспективу, треба уважно перечитати Солженіцина? Здається його ще в Україні поки не заборонили??? А даремно, дуже «контрреволюційні» думки… Просто «Рука Москви!»…
Автор: СЕРГІЙ ОСОЛОДКІН

Похожие публикации

1 комментарий

papik66
«Мертва» хватка МВФ
Сегодня, 14:23
творчество осолодкина пользуется в херсоне такой популярностью?
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код

Погода
Погода в Херсоне
Погода в Каховке
Погода в Скадовске
Погода в Геническе

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

13:37
При обследовании геодезической сети Херсонщины оказалось, что не все знаки уцелели
13:35
Из-за погодных условий перенесли сессию Генического райсовета
13:33
Сайты медучреждений Херсонщины будут публиковать информацию о бесплатных услугах и лекарствах
документ
13:32
Сумма «Бюджета участия-2018» в Каховке составит 1 миллион гривен
13:31
Сайты медучреждений Херсонщины будут публиковать информацию о бесплатных услугах и лекарствах
13:14
Не могу находиться в студии, где был виртуальный Портнов": нардеп Винник покинул прямой эфир канала ZIK
13:14
Жительнице Голопристанщины вручили государственную награду и удостоверение "Мать-героиня"
13:09
Мать пятиклассника побила учеников 7 класса в Херсоне
13:07
Президент Украины наградил херсонскую волонтерку орденом "За заслуги"
12:50
Декана факультета филологии и журналистики ХГУ выберут по конкурсу
12:31
АМКУ отменил тендер на строительство подстанции на Херсонщине
12:19
На Херсонщине ограничили движение транспорта на дороге Берислав - Марьянское
12:10
Исполнять обязанности директора херсонского Департамента градостроительства будет Максим Ващук
12:06
В Херсоне состоится семинар молодых активистов из Украины и Армении
12:01
Дочь экс-начальника Херсонского управления капитального строительства обвиняют в сокрытии доходов
11:50
От чумы свиней Херсонщину очистили
11:48
В Чаплинском районе наемный работник на украденные у работодателя деньги обул себя и друзей
11:47
В Скадовске смотрят на Путина
11:42
Первый пошёл: депутаты Херсонского горсовета начали подавать декларации о доходах
11:42
Через неделю Херсон присоединится к Викимарафону
11:41
Спасатели оказали помощь в буксировке 4 карет скорой помощи
11:40
В 2017 г. на Херсонщине после аудиторских проверок уволили 21 человека
11:39
МФК «Продэксим» отправляется на сборы в Испанию
11:37
В депутатском корпусе Голопристанского районного совета произошли изменения
документ
11:28
Бандитский Херсон: журналисты показали шокирующие результаты антирейдерского марша в городе
11:22
КИУ обнародовал рейтинг губернаторов: Гордеев - восемнадцатый...
документ
11:19
Первый пошёл: депутаты Херсонского горсовета начали подавать декларации о доходах
11:18
Херсонцев приглашают на экскурсию в Маленькую Голландию
11:15
Ночной снег и коммунальные службы в Геническе существенно улучшили ситуацию с гололедом
11:14
Херсонцам прогнозируют теплый бесснежный февраль
11:08
Чубаров: Админграница с Крымом олицетворяет разрушение Соборности Украины
11:01
Брошенные елки блокируют тротуары в Херсоне
10:59
Херсонскому облсовету окажут транспортных услуг на 190 тыс. грн
10:59
В Ивановском районе отменены все автобусные рейсы
10:52
Сейчас в Херсоне работает 2 пескоразбрасывателя
10:50
Бериславские спасатели круглосуточно оказывали помощь водителям, пострадавшим от стихии
10:42
На херсонское кладбище проведут воду
10:33
Спасатели вытянули автобус с пассажирами, который застрял на заснеженной трассе в Скадовском район
10:33
Херсонец убил знакомого и разыграл историю об обнаружении трупа
10:27
На Херсонщине на трассе застряли 70 фур
10:23
Сегодня на Херсонщине объявлено штормовое предупреждение
10:16
Спасибо, погода: на Херсонщине отменены многие автобусные рейсы
10:13
Свежие данные о травмированных в Херсоне
документ
10:04
В Джанкое суд оштрафовал гражданина Украины за «незаконное получение российского паспорта»
09:59
Новые смерти от переохлаждения на Херсонщине
09:57
Из херсонской больницы пропала беременная пациентка
09:55
От «хмельного» бизнеса местные бюджеты Херсонщины получили 23,7 миллиона гривен
09:43
На Херсонщине восстановлено электроснабжение в 18 населенных пунктах - Андрей Гордеев
09:38
На Херсонщине больше 99 тыс. га полей с озимыми заселено мышами
09:33
Криминальная хроника за сутки
09:25
Жительница Херсонщины отсудила у сельского совета деньги за погибшую корову
09:16
Херсонские спасатели вытаскивали из сугробов пять крупногабаритных грузовиков
09:10
В Херсоне убирать снег некому: все восемь машин КП "Дорожник" стоят на базе
08:46
В катакомбах под Геническом могут найти скифское золото
08:40
Все экспресс-маршруты на «Фабрику» сегодня отменены
08:26
Как шпион ЦРУ похитил из херсонского завода рецепт кабачковой икры
документ
08:03
На Херсонщине сегодня не все учебные заведения будут работать
21:44
В городской травмпункт уже обратились 16 херсонцев
21:06
Геническ посетили Чубаров, Чийгоз и Умеров
20:40
Записи в тетрадке стоили жизни старушке на Херсонщине
20:36
В Херсоне фуры добавляют проблем на дорогах
20:20
Архиепископа Крымского Климента назначили временно управлять Херсонской епархией УПЦ КП
19:50
Газоснабжение многоквартирных домов в Геническе восстановлено
19:25
Оперативная информация о последствиях сложных погодных условий на Херсонщине
19:09
Мэр Каховки поддался на шантаж
18:59
В Каховке с четвертой попытки приняли бюджет
18:50
Херсонский облздрав задерживает распределение средств, выделенных на "Доступные лекарства"
документ
18:38
В Херсоне начинает пропадать электричество
18:34
На Херсонщине в мероприятиях по случаю Дня Соборности поучаствовали 1420 человек
18:19
МФК «Продэксим» отправляется на сборы в Испанию
Все новости

Архив публикаций

«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Наверх