"Мертва" хватка МВФ

Офіційна влада України все ще продовжує розраховувати… На те, що їй і далі будуть давати гроші, а вона витрачатиме їх куди заманеться… 

У нас все ще сподіваються, що черговий транш МВФ в рамках програми розширеного фінансування (EFF) буде наданий. «Свідомі» не усвідомлюють: вони вже «профукали»: спочатку €600 млн, а тепер $1 млрд. 
Коли місія від МВФ була у Києві передостанній раз це закінчилося тим, що Україна отримала $1 млрд (квітень 17-го). Черговий мільярд остаточно «розтанув». Нові скандали: свобода слова («НьюзВан»), «арешт» Саакашвілі, акції протесту, «кабала» «антикорупційників», все це ніяк не сприятиме голосуванню «зобов’язань», які Україна взяла на себе в рамках співпраці з МВФ. Одна з проблем – торгівля землею. Більшість громадян не підтримують питання, тоді як Фонд наполягає («продаж» - умова надання грошей).
Позиція правлячої партії відома, її озвучують всі пропрезидентські ЗМ. А що з цього приводу думає інша сторона? Чи насправді всі парламентські партії готові голосувати цей закон? 
Наприклад представники «Опозиційного блоку» заявляють, що «торгівля» землею це «зрада національних інтересів України». МВФ тисне на владу, а та, у свою чергу, тисне на підконтрольних депутатів ВРУ. На щастя критичної маси скасування мораторію на даний час немає. Більш того, начебто проголосували «мораторій» ще на рік. Та у БПП зареєстрували постанову про скасування рішення яке начебто відбулося із порушенням Регламенту ВРУ?
Що думають з цього приводу «Опозиціонери»? 
Ситуацію коментує депутат Дніпровської районної ради у місті Херсоні від партії «Опозиційний блок», економіст Анна Середа: «МВФ продовжує «дотискати» владу щодо виконання взятих у Меморандумі МВФ – Україна зобов’язань.
МВФ продовжує очікувати, що ВРУ прийме земельну реформу. Там наголосили, що виконання цієї умови є запорукою «забезпечення потужного і сталого економічного зростання» який потрібен Україні у середньостроковій перспективі. Як бачимо наші «друзі» з іншого континенту добре знають, що нам потрібно, і які зміни підуть нам на користь. При цьому влада, як і раніше, повністю ігнорує зауваження «Опозиційного блоку» який доводить її залежність від тих, хто надає гроші». 

Кожен раз після переговорів ЗМІ заявляли, що представники місії констатували, що переговори є «плідними» і вони переконані у тому, що чітко знають і розуміють, що саме потрібно Україні для «поліпшення продуктивності, залучення інвестицій і зміцнення державних фінансів». 
Чи не занадто сміливі заяви? Вони знають! А пересічні громадяни? Може не погано було б спитати й нас? 
«Зверніть увагу, - наголошує продовжує Анна Середа, - фокус знову сконцентрований на земельній «реформі». Чому зараз? Чому ми повинні проводити її під диктовку іншої держави? Чому увагу зосереджено на тому, що саме слід приватизувати?Чому мова йде про передачу у приватні руки стратегічно важливих підприємств? Замість того, аби змушувати владу шукати і впроваджувати ефективний менеджмент, який би організовував роботу підприємств, МВФ пропонує віддати у приватні руки те, що може приносити валютні прибутки. Нам пропонують віддати підприємства за безцінь. МВФ лобіює чиїсь інтереси?». 
У МВФ стурбовані відсутністю результатів проведення «антикорупційних реформ». Я двома руками підтримую позицію МВФ по цьому питання, і зголошуюся з їх висновками: останні два – три роки (починаючи із Сені-кролика, коли це набуло публічного розмаху – затримувати високопосадовців у «прямому» ефірі, під час засідання Кабміну) нам й далі «згодовують» «парадні» зовнішньо ефектні «затримання» «злочинців». А реальність? Вона дорівнює нулю. «Затримання» проводяться «показушно-гучно», а суди відпускають «злодіїв», адже доказової бази немає. 
Для того, аби виправдати себе влада одразу починає звинувачувати в усіх гріхах «продажні» та «корумповані» суди? Невже? А може треба говорити про законність. Я не ідеалізую суди. Але маю питання: хто у цьому винен? Звідки ті «чорти» у мантіях беруться? Нам їх інопланетяни поставляють «оптом»? Чи їх у відпускають у Пеклі у «роздріб»? Їх призначають реальні люди: Президент і Парламент. 
Повертаємося до МВФ. Там скаржаться, що під час переговорів прогрес в загальному розумінні проведення реформ начебто є, а коли доходить «діла», то практичної частини – законів немає. 
Ще навесні місія заявляла, що у цьому напрямку «необхідно продовжити технічну роботу». Що таке «технічна» робота? Процес підготовки, написання, аналізу та голосування законопроектів переведено у розряд «технічні питання»? 
Як це розуміти? Про головне домовляються за закритими дверима, а процес голосування – справа «техніки»? Виходить, що депутати ВРУ виконують «технічну» роботу – автоматично штампують закони не думаючи? «Не платять – не голосують, платять – голосують автоматично»? 
«Фахівці МВФ спільно з іншими міжнародними партнерами будуть тісно співпрацювати з представниками влади, щоб підтримати реалізацію реформ». Це що: залякування чи «останнє попередження»? А може ультиматум у м’якій формі: або приймаєте те, що від вас вимагають, або грошей не побачите? Коли зрозуміли, що питання «землі» не «вирішується» – відмовили у грошах.
Мене «тішить» як у МВФ радіють тому, що економіка України «відновлюється» і цього року її «підйом» буде на рівні 2% ВВП. За рахунок чого? Підприємства не працюють. За рахунок затягування економічного «зашморгу» на шиях громадян? Прем’єр обіцяв, що цього року ми почнемо рух вперед (до кінця року ВВП – до 3%). Фахівці переконують, що буде – 1,2%.
У МВФ констатують: «Валютні резерви України продовжують рости». 
Факт беззаперечний, вже понад $18 млр. А за рахунок чого? 
«Держава запозичує гроші, але не витрачає їх,констатує Василь Федін, депутат Херсонської обласної ради, голова місцевого партійного осередку партії «Опозиційний блок», економіст, генеральний директор Херсонського та Миколаївського суднобудівних заводів корпорації «Смарт Меритайм Групп». – Ми позичаємо для того, або показати кредиторам нарощування ЗВР. А на що витрачатимемо? На погашення боргів. Наступного року ми повинні погасити $14 млрд. Все, що накопичуємо – віддамо і знову залишимося без копійки, з новими боргами. За рахунок чого повертатимемо інші борги? Нових позик».
Не «знято» питання стабільності внутрішнього ринку. В Україні продовжує працювати друкарський верстат – наростає інфляція. В Уряді заявляли: «на кінець року у нас буде інфляція на рівні 10%». Вже у травні тихесенько «проскавчали»… буде 12 – 15%. Фахівці переконують: маніпулюючи цифрами Уряд суттєво занижує реальний рівень інфляції.
«По року рівень інфляції прораховується нарівні 38%, – резюмує Василь Федін.Суттєвий скачок інфляції стався після того, як став відомий повний текст Меморандуму «Україна – МВФ». Суть – жахає. 
На початку березня КМУ запевняв, що «рівень інфляції знизився до однозначних показників». Але це не так. У лютому інфляція була – 14,2%, у червні – 18,2, у листопаді – 22%. У абсолютних цифрах мий далі «падаємо». З вересня маховик розгойдується на повну силу. Реальна інфляція на кілька порядків вище, ніж це передбачалось державним бюджетом-2017. У продовж року споживчі ціни піднімалися кілька разів».

Невже у МВФ вірять у казку про «краще життя», тоді коли українці все більше «прозрівають» і розуміють, що якщо так триватиме й далі, то їх може «врятувати» тільки смерть… 
Може для того аби зрозуміти перспективу, треба уважно перечитати Солженіцина? Здається його ще в Україні поки не заборонили??? А даремно, дуже «контрреволюційні» думки… Просто «Рука Москви!»…
Автор: СЕРГІЙ ОСОЛОДКІН

Похожие публикации

1 комментарий

papik66
«Мертва» хватка МВФ
Сегодня, 14:23
творчество осолодкина пользуется в херсоне такой популярностью?
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код

Погода
Погода в Херсоне
Погода в Каховке
Погода в Скадовске
Погода в Геническе

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

17:50
Сотрудники херсонского областного управления физкультуры и спорта пойдут на улицу?
17:18
Благоустройство сквера по-херсонски в Шуменском микрорайоне
17:09
В Херсоне таксист занимался извозом под "допингом"
17:03
В Херсоне поздравили ветеранов Общества Красного Креста
16:30
В одной из шашлычных Херсона пожар (дополнено)
16:22
Дети Олешковского дома-интерната представили свое творчество в Херсоне
16:08
В Херсоне 4-летний ребенок упал с восьмого этажа
15:48
Благодаря GPS-треккерам полиция оперативно разыскали в Херсоне похищенные мопеды
15:38
Житель Херсонщины едва не поплатился за то, что защищал свою курицу от собаки
15:20
Херсонским дачникам-автомобилистам придется менять свои привычки
15:20
Дело о вылове мотыля в Сивашском заливе: протоколы на предпринимателей составили на русском
документ
15:15
Инвестиционная эффективность Херсонщины растет
15:08
В СБУ заявили, что не будут препятствовать поездке Собчак в Крым через Херсон
15:04
75% опрошенных украинцев считают, что дела в Украине идут в неправильном направлении, - соцопрос
документ
14:51
В Херсоне госэкоинспекторы пресекли незаконную торговлю рыбой
14:49
На Херсонщине с 1 мая запрещено ловить бычков в Черном море
14:48
В Геническом районе исчезают детские оздоровительные лагеря
14:45
Завтра на сессии Олешковского райсовета возможны провокации, - советник главы РГА
документ
14:37
Сколько премий и прочих "плюшек" получают соратники мэра Херсона
документ
14:26
Херсонские школьники встретились с известной детской писательницей Натальей Щербой
14:25
В Херсоне спасли женщину, прыгнувшую с Антоновского моста
14:20
Организаторы праздника на "Каменской сечи" сделали проезд гостей бесплатным
14:15
Налоговая посчитала сколько в Херсоне миллионеров
14:05
Херсонский суд оставил под стражей евпаторийского депутата Осьминина
14:04
Благоустройство по-херсонски - жилищно-коммунальная история «с участием» металлоискателя
13:45
Мусорные баталии в Херсоне
13:28
Капитан судна «Норд» проходит обследование в больнице, – СМИ
13:20
Замначальника жилищного управления херсонской мэрии увольняется
13:12
Полиция Херсонщины свернула оперативный план «Сирена»
13:09
В Каховке за полив придомовых клумб придется платить
13:05
В Верхнерогачикском районе чиновника привлекли к административной ответственности
13:02
Каховка получила 40 светильников от компании “Каргилл”
13:00
В Новокаховском кинотеатре «Юность» откроют еще один зрительный зал
12:52
На Херсонщині нові правила прийому в школу
12:49
У херсонских нацгвардейцев под Мариуполем побывали журналисты из Херсона
12:42
Едва с "местными жителями" не подрались – как КП «Парки Херсона» Зеленый театр от мусора освобождало
12:33
Новокаховские участковые полицейские разоблачили вооруженного браконьера с незаконным уловом карасей
12:29
На открытие туристического сезона в Каменской Сечи будут возить бесплатно
12:01
Как на Херсонщине внедряют программу по получению компенсации на молодняк КРС
11:51
На Днепровском рынке в Херсоне освободили от незаконного МАФа земельный участок
11:37
Новокаховские депутаты планируют потратить 11 млн. грн. на спорткомплекс, и столько же попросить у Гройсмана на образование
11:36
Олешки превращают в свалку
11:28
В Херсоне проверят состояние городских пляжей
11:17
Собчак собралась ехать в Крым на авто через Херсон
11:10
К полудню в Херсоне восстановится подача воды
11:09
Праздник профессий на Херсонщине
11:00
В Каховское водохранилище выпустили десятки тысяч щук
10:58
Херсонское управление транспорта задокументировало претензии к перевозчику
10:56
Херсонское агропредприятие «Долинское» планирует ввести в эксплуатацию новое здание на 270 коров в мае
10:43
Принца на белом коне видели в Херсоне
10:41
Херсонка передумала пить кофе в кофейне
10:39
Багаті й бідні. Рейтинг народних депутатів від Херсонської області
10:38
Пора переходить от слов к делу - херсонцев зовут на большой субботник в районе пляжа "Лилея"
10:27
Стало известно, как будет выглядеть фонтан на бульваре Мирном в Херсоне
10:27
Заговорил телохранитель убитого херсонского бизнесмена
10:07
Херсонцы оплатили услуги ЖКХ чуть лучше, чем жители зоны АТО.
10:03
Сотрудники Госгеокадастра о "накладке" с земельным участком, который предназначался участнику АТО
09:52
В Херсоне сообщник телефонного мошенника осужден более чем на 2 года лишения свободы
09:43
В Бериславе построят новый стадион
09:36
Криминальная хроника за сутки
09:33
Завтра в Херсоне будут убирать берега Днепра
09:31
Херсонские перевозчики вводят людей в заблуждение
09:16
Работники отделения полиции в порту Херсон разоблачили браконьеров с уловом на 17 тысяч гривен
09:10
В Каховке двое родных братьев убили третьего
09:05
В Херсон из Афона переехала икона Божией Матери «Пантанасса»
08:43
Проект восстановления Лебединки будут рассматривать херсонские архитекторы и строители
08:39
На Каменской Сечи продемонстрируют удивительное зрелище полета воздушных змеев
08:34
В Ивановской ОТО создадут собственный трудовой архив
08:30
Будут ли в херсонских школах изучать христианскую этику
08:17
Жителю Голой Пристани оглашен приговор за совершение аварии, повлекшей гибель двух человек
Все новости

Архив публикаций

«    Апрель 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Наверх