Паливода розповів про зернозбиральну кампаніію в області


На Херсонщині вже розпочалися жнива, і кампанія по збиранню ранніх зернових набирає обертів. Яким буде цей рік у хліборобів та з якими проблемами стикаються аграрії під час збирання зернових, розповів кореспонденту Херсон.CITY директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександр Паливода.

- Як розпочалася збиральна компанія і який врожай ранніх зернових очікуємо цього року в Херсонщині?
- Перші роботи по збиранню зернових вже розпочалися в Голопристанському, Скадовському та Чаплинському районах. Маю зазначити, що у двох попередніх роках 2015 та 2016 врожаї ранніх зернових були рекордними – в окремих господарствах ми збирали до 50 центнерів з гектару. Цього року врожайність може зменьшитись, тому що через відсутність опадів та високі температури посіви «підгоріли»: не забуваймо, що Херсонська область відноситься до зони ризикованого землеробства, і такі ситуації для області звична справа. Згідно плану у 2017-му ми маємо зібрати до 2 млн. тонн ранніх зернових, але чи вдасться виконати план, ми будемо знати лише по завершенню повного обсягу робіт – приблизно до 20 липня.


- З якими проблемами найчастіше стикаються фермери під час збирання зернових?
- Одна з проблем збиральної кампанії пов’язана з нестачею комбайнів. Аграрії зазвичай мають тільки 10-14 днів з моменту початку збирання на те, щоб зібрати врожай без втрат. Середнє навантаження на один комбайн по області становить 210 га, ця цифра різниться по районах, найбільше навантаження на комбайн спостерігається в Каховському, Генічеському та Каланчацькому районах (245–266 гектарів на один комбайн). Зараз в області наявні 2650 комбайнів, яких не вистачає. Тому кожного року фермери укладають договори з власниками комбайнів, в тому числі й з інших регіонів на виконання цих робіт. Жнива починаються з півдня, комбайни з Миколаївської, Одеської, Вінницької області прибувають до Херсонщини і розпочинають збір врожаю, поступово пересуваючись на північ.


- Як ви допомагаєте розв’язувати проблему із нестачею комбайнів?
- Департамент агропромислового розвитку кожного року відпрацьовує це питання: по всій Україні ми знаходимо підприємства, які надають послуги по збиранню ранніх зернових, із зазначенням назви господарства, кількості і марки комбайнів. Ми формуємо цю базу даних і розповсюджуємо її через райадміністрації серед херсонських фермерів, як правило вже до кінця травня. Іноді до нас звертаються фермери, які не встигли заключити заздалегідь договори і не мають чим зібрати врожай – їм ми також намагаємось допомогти, в терміновому порядку шукаємо техніку. Адже від того, наскільки вчасно фермери зберуть врожай, залежить валовий збір зернових по області.

- Чи забезпечені аграрії пальним?
- Загальна потреба області в дизельному паливі на проведення збиральних робіт становить 30 тис. тонн, з них, для збирання ранніх зернових, потрібно - 17 тис. тонн. На сьогодні господарства забезпечені пальним майже стовідсотково, також зараз проводяться заходи щодо оформлення договорів на поставку дизельного палива і бензину.


- А яка ситуація у питаннях реалізації зернової продукції?
- Зараз в області наявні 45 діючих елеваторів – приватних та державних, з потужністю зберігання 1,5 млн. тонн, на які херсонські зерновики здають свою продукцію. Ми також постійно оновлюємо базу даних про дислокацію елеваторів в різних районах, яку розповсюджуємо серед господарств області. Проте існує проблема, про яку ми постійно попереджуємо зерновиробників. Коли фермер звертається на елеватор, щоб здати пшеницю, їй за хіміко-біологічними показниками присвоюють певний клас, в залежності від якого буде й ціна. І тут виникають розбіжності: різні елеватори можуть називати різні класи, або називають клас, який різниться з експрес-аналізом фермерського господарства. Іноді це відбувається через те, що аграріїв свідомо обдурюють. Тому ми радимо всім фермерам в таких випадках звертатися до лабораторії ДП «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» та отримувати офіційні висновки, які мають бути взяті до уваги елеваторами.

- Здавати зерно на елеватори – це єдиний шлях реалізації?
- Крім елеваторів фермери можуть здавати зерно трейдерам, що називається «з-під комбайну». Трейдери готові швидко придбати врожай прямо з поля, але дають набагато нижчу ціну. Іноді це відбувається за готівку і без документів: як правило це працює в рамках тіньових схем. Навіть коли такі угоди укладаються офіційно, все одно вони часто виявляються невигідними для фермерів – в момент, коли врожай тільки зібраний, ціна ще несформована. Ми постійно намагаємось надавати фермерам оперативну інформацію – на яких елеваторах і по якій ціні на даний момент закуповують зерно, щоб аграрії могли орієнтуватися в цінах і не були ошукані недобросовісними ділками.

- Болючою темою для області залишаються стан доріг, які, втому числі, розбиваються зерновозами. Хто контролює процес перевезення?
- Ця проблема існує давно. Минулого року був зафіксований такий антирекорд – намагалися провезти 100 тонн, при максимально допустимій кількості – до сорока. Зараз дорожні служби тримають під контролем це питання.

- Чи є в області проблема з випалюванням стерні?
- На жаль, так. Кожного року після завершення польових робіт деякі недобросовісні фермери, незважаючи на те, що це заборонено законом, здійснюють підпали, щоб таким чином позбутися пожнивних залишків. Це постійно створює загрозу виникнення пожеж, крім того, такі заходи знищують мікрофлору грунту, призводять до зниження врожайності в майбутньому. З року в рік ці проблеми повторюються, причому «спіймати за руку» таких фермерів дуже важко: вони намагаються видати підпали за самозаймання.

- Як ви боретесь із цим явищем ?
- Цими питаннями наразі займається МНС та екологічні служби. Крім того наш департамент агропромислового розвитку разом з управлінням надзвичайних ситуацій розробив зміни до законодавчих актів, згідно з якими відповідальність за подібні випадки на полях покладатиметься на орендаря даної земельної ділянки. Ми звернулися до Кабінету Міністрів України з пропозиціями щодо посилення відповідальності користувачів земельних ділянок, а саме - збільшення штрафів за випалювання сухої рослинності та її залишків до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн). Ця пропозиція розглядається в Комітетах Верховної Ради України. Особисто я закликаю всіх, кому стають відомі випадки випалювання стерні, повідомляти про це до управління служби з надзвичайних ситуацій за номерами телефонів - 111 та 112, які працюють цілодобово.

- Отже, період збирання зернових, вимагає активної участі різних служб, як координується ця робота?
- За відповідним розпорядженням голови облдержадміністрації Андрія Гордєєва при ОДА створений спеціальний штаб, який координує роботу всіх служб і структур під час зернозбиральної кампанії. З початком жнив для виконання певних функцій мобілізуються поліція, МНС, транспортна інспекція, продслужби, екологічні та інші служби - все це здійснюється під постійним контролем райадміністрацій на місцях та централізованим контролем облдержадміністрації. І вся ця масштабна робота ведеться заради головної мети: успішного проведення зернозбиральної кампанії на Херсонщині.

kherson.ua.city

Похожие публикации

Добавьте комментарий

Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код

Погода
Погода в Херсоне
Погода в Каховке
Погода в Скадовске
Погода в Геническе

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

18:06
В Херсоне состоялась автограф-сессия Open Kids
17:26
Дело о ДТП при участии машин "скорой" и патрульной полиции закрыто
17:26
В Херсоне проходит семинар-тренинг по психологическим и социальным проблемы воинов-АТОшников
17:12
В Херсоне пожарные ликвидировали возгорание в электрощитке
17:01
В Олешках чиновники ради денег "увеличили" население города?
16:59
Херсонец задержал автомобильного вора
16:52
Дефицит воды через 10-15 лет и пустыни через 80. Какие проблемы с водоснабжением ждут Украину
16:27
Херсонская местная прокуратура отправила в суд обвинительный акт на вора-рецидивиста из Геническа
16:19
В Каховке поймали вора, укравшего в школе ноутбук и зарядное устройство
16:17
На улицах Херсона орудует неадекватный человек
16:03
Кабмин запретил оформлять паспорт гражданина Украины в форме книжки
16:00
Генический спортсмен стал двукратным чемпионом Украины
15:59
Переправа на дачных катерах в Херсоне подорожает
15:59
Херсонские депутаты поддержали проведение турнира по художественной гимнастике
15:57
Шведские эксперты поделятся опытом лечения онкологии на конференции в Херсоне
15:51
На ремонт рыночной дороги в центре Херсона нужно 920 тыс. грн. Денег пока нет
15:45
27 марта во Херсоне презентуют оценку работы местных депутатов в течение второго года полномочий
15:34
В Белозерском районе планируют восстановить орошение на площади 1418 га
15:31
«Херсонэлектротранс» получит на покупку шин и капремонт проводов 3 млн. грн.
15:30
В Херсоне угнали автомобиль
15:29
Поезд Интерсити "Херсон-Киев" временно сменит график движения
15:23
Прокуратуре Херсонской области добилась возврата в госсобственность 2 тыс га земли
15:19
Два грузовика и бензовоз спасатели освободили из скользкой ловушки
15:13
Вынесен приговор мужчине, который до смерти забил свою годовалую дочь
15:11
В центре Херсона полицейские задержали наркомана с дозой
15:00
Прокуратура помогла вернуть в коммунальную собственность имущество и взыскать долги
14:56
У Вікіпедії з'явилися нові статті про культурну спадщину Херсонщини
14:51
В Херсоне CБУ задержала бывшего боевика террористической организации «ДНР»
14:49
По Перекопской,13 хотят обустроить парковку, а между Мира и Залаэгерсег – установить светофор
14:45
Военные пенсионеры опять митинговали перед зданием ОГА
14:41
АМКУ усмотрел недобросовестную конкуренцию в рекламе сети АЗС SHELL
14:33
Херсонские активисты недовольны облпрокуратурой
13:50
В Херсоне частный предприниматель без тендера капитально отремонтирует общежитие за миллион гривен
13:42
В Антоновке задержали 3-х братьев-подростков с украденным забором
13:36
26-летний сожитель каховчанки убил ее зятя
13:17
В Херсоне виновник ДТП оценил, нанесенный им, ущерб в 500 гривен
13:11
На Херсонщине правоохранители изымут документы у подрядчика, который ремонтировал больницу
13:08
Остановка на конечной маршрутки №6 в Херсоне может приобрести цивилизованный вид
документ
13:02
Нетрезвый херсонец въехал в электроопору
12:58
В Херсоне показали «Яйце райце»
12:48
Пенсионерка замерзла насмерть на Херсонщине
12:37
Херсонские полицейские присоединились к акции по поддержке «солнечных» детей
12:33
На Горностаевский райсовет подадут в суд
12:21
Ориентировочная дата начала речной навигации - 10 апреля
12:17
Когда в Херсоне закончится отопительный сезон?
12:15
Как областные депутаты могли бы войти в историю Херсона
12:09
Прокуратура занялась сутенерами
12:06
Сегодня в Херсоне горел автомобиль
12:04
На Херсонщине переселенцам предлагают гранты на собственный бизнес
11:44
Как выглядит циклон, который приморозил Херсон
11:33
Репертуар театра им. Кулиша на март-апрель 2018
11:26
На Херсонщине обнаруживают бюджетных коррупционеров различными способами
11:19
Спасатели помогли водителю Газели с фруктами, у которого закончилось топливо
11:14
На Херсонщині виграють ті громади, які об’єднаються першими
11:12
Директор херсонского коммунального предприятия куда-то дел дорогие швейцарские часы
11:09
В Херсоне из-за оборванных проводов нет освещения на 4-х улицах
10:55
"Венеция" в херсонском дворе
10:49
Херсонцы жалуются на местного Пикассо
10:36
В центре Херсона на проезжую часть упало дерево
10:33
Бериславский суд обязал облпрокуратуру продолжить расследование по жалобе судьи на мэра Херсона
10:29
Каникулы в херсонских школах: сколько они продлятся в этом году?
10:26
Как в Херсоне школьные деньги на зарплатах «отмывали»
10:24
Перевозчиков - нелегалов ждут штрафы
10:10
Обзор цен на продукты питания на Центральном рынке Херсона, 21 марта
10:07
Названо самое нелюбимое имя для херсонцев
10:04
В Голой Пристани пожарные тушили кровать
09:56
Непогода в Херсоне: синоптики объявили штормовое предупреждение
09:51
Криминальная хроника за сутки
09:47
С утра авария оставила без света два дома на ХБК
09:24
Тротуар от площади Свободы до гимназии №6 капитально отремонтируют
Все новости

Архив публикаций

«    Март 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Наверх