Паливода розповів про зернозбиральну кампаніію в області


На Херсонщині вже розпочалися жнива, і кампанія по збиранню ранніх зернових набирає обертів. Яким буде цей рік у хліборобів та з якими проблемами стикаються аграрії під час збирання зернових, розповів кореспонденту Херсон.CITY директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександр Паливода.

- Як розпочалася збиральна компанія і який врожай ранніх зернових очікуємо цього року в Херсонщині?
- Перші роботи по збиранню зернових вже розпочалися в Голопристанському, Скадовському та Чаплинському районах. Маю зазначити, що у двох попередніх роках 2015 та 2016 врожаї ранніх зернових були рекордними – в окремих господарствах ми збирали до 50 центнерів з гектару. Цього року врожайність може зменьшитись, тому що через відсутність опадів та високі температури посіви «підгоріли»: не забуваймо, що Херсонська область відноситься до зони ризикованого землеробства, і такі ситуації для області звична справа. Згідно плану у 2017-му ми маємо зібрати до 2 млн. тонн ранніх зернових, але чи вдасться виконати план, ми будемо знати лише по завершенню повного обсягу робіт – приблизно до 20 липня.


- З якими проблемами найчастіше стикаються фермери під час збирання зернових?
- Одна з проблем збиральної кампанії пов’язана з нестачею комбайнів. Аграрії зазвичай мають тільки 10-14 днів з моменту початку збирання на те, щоб зібрати врожай без втрат. Середнє навантаження на один комбайн по області становить 210 га, ця цифра різниться по районах, найбільше навантаження на комбайн спостерігається в Каховському, Генічеському та Каланчацькому районах (245–266 гектарів на один комбайн). Зараз в області наявні 2650 комбайнів, яких не вистачає. Тому кожного року фермери укладають договори з власниками комбайнів, в тому числі й з інших регіонів на виконання цих робіт. Жнива починаються з півдня, комбайни з Миколаївської, Одеської, Вінницької області прибувають до Херсонщини і розпочинають збір врожаю, поступово пересуваючись на північ.


- Як ви допомагаєте розв’язувати проблему із нестачею комбайнів?
- Департамент агропромислового розвитку кожного року відпрацьовує це питання: по всій Україні ми знаходимо підприємства, які надають послуги по збиранню ранніх зернових, із зазначенням назви господарства, кількості і марки комбайнів. Ми формуємо цю базу даних і розповсюджуємо її через райадміністрації серед херсонських фермерів, як правило вже до кінця травня. Іноді до нас звертаються фермери, які не встигли заключити заздалегідь договори і не мають чим зібрати врожай – їм ми також намагаємось допомогти, в терміновому порядку шукаємо техніку. Адже від того, наскільки вчасно фермери зберуть врожай, залежить валовий збір зернових по області.

- Чи забезпечені аграрії пальним?
- Загальна потреба області в дизельному паливі на проведення збиральних робіт становить 30 тис. тонн, з них, для збирання ранніх зернових, потрібно - 17 тис. тонн. На сьогодні господарства забезпечені пальним майже стовідсотково, також зараз проводяться заходи щодо оформлення договорів на поставку дизельного палива і бензину.


- А яка ситуація у питаннях реалізації зернової продукції?
- Зараз в області наявні 45 діючих елеваторів – приватних та державних, з потужністю зберігання 1,5 млн. тонн, на які херсонські зерновики здають свою продукцію. Ми також постійно оновлюємо базу даних про дислокацію елеваторів в різних районах, яку розповсюджуємо серед господарств області. Проте існує проблема, про яку ми постійно попереджуємо зерновиробників. Коли фермер звертається на елеватор, щоб здати пшеницю, їй за хіміко-біологічними показниками присвоюють певний клас, в залежності від якого буде й ціна. І тут виникають розбіжності: різні елеватори можуть називати різні класи, або називають клас, який різниться з експрес-аналізом фермерського господарства. Іноді це відбувається через те, що аграріїв свідомо обдурюють. Тому ми радимо всім фермерам в таких випадках звертатися до лабораторії ДП «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» та отримувати офіційні висновки, які мають бути взяті до уваги елеваторами.

- Здавати зерно на елеватори – це єдиний шлях реалізації?
- Крім елеваторів фермери можуть здавати зерно трейдерам, що називається «з-під комбайну». Трейдери готові швидко придбати врожай прямо з поля, але дають набагато нижчу ціну. Іноді це відбувається за готівку і без документів: як правило це працює в рамках тіньових схем. Навіть коли такі угоди укладаються офіційно, все одно вони часто виявляються невигідними для фермерів – в момент, коли врожай тільки зібраний, ціна ще несформована. Ми постійно намагаємось надавати фермерам оперативну інформацію – на яких елеваторах і по якій ціні на даний момент закуповують зерно, щоб аграрії могли орієнтуватися в цінах і не були ошукані недобросовісними ділками.

- Болючою темою для області залишаються стан доріг, які, втому числі, розбиваються зерновозами. Хто контролює процес перевезення?
- Ця проблема існує давно. Минулого року був зафіксований такий антирекорд – намагалися провезти 100 тонн, при максимально допустимій кількості – до сорока. Зараз дорожні служби тримають під контролем це питання.

- Чи є в області проблема з випалюванням стерні?
- На жаль, так. Кожного року після завершення польових робіт деякі недобросовісні фермери, незважаючи на те, що це заборонено законом, здійснюють підпали, щоб таким чином позбутися пожнивних залишків. Це постійно створює загрозу виникнення пожеж, крім того, такі заходи знищують мікрофлору грунту, призводять до зниження врожайності в майбутньому. З року в рік ці проблеми повторюються, причому «спіймати за руку» таких фермерів дуже важко: вони намагаються видати підпали за самозаймання.

- Як ви боретесь із цим явищем ?
- Цими питаннями наразі займається МНС та екологічні служби. Крім того наш департамент агропромислового розвитку разом з управлінням надзвичайних ситуацій розробив зміни до законодавчих актів, згідно з якими відповідальність за подібні випадки на полях покладатиметься на орендаря даної земельної ділянки. Ми звернулися до Кабінету Міністрів України з пропозиціями щодо посилення відповідальності користувачів земельних ділянок, а саме - збільшення штрафів за випалювання сухої рослинності та її залишків до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн). Ця пропозиція розглядається в Комітетах Верховної Ради України. Особисто я закликаю всіх, кому стають відомі випадки випалювання стерні, повідомляти про це до управління служби з надзвичайних ситуацій за номерами телефонів - 111 та 112, які працюють цілодобово.

- Отже, період збирання зернових, вимагає активної участі різних служб, як координується ця робота?
- За відповідним розпорядженням голови облдержадміністрації Андрія Гордєєва при ОДА створений спеціальний штаб, який координує роботу всіх служб і структур під час зернозбиральної кампанії. З початком жнив для виконання певних функцій мобілізуються поліція, МНС, транспортна інспекція, продслужби, екологічні та інші служби - все це здійснюється під постійним контролем райадміністрацій на місцях та централізованим контролем облдержадміністрації. І вся ця масштабна робота ведеться заради головної мети: успішного проведення зернозбиральної кампанії на Херсонщині.

kherson.ua.city

Похожие публикации

Добавьте комментарий

Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код

Погода
Погода в Херсоне
Погода в Каховке
Погода в Скадовске
Погода в Геническе

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

14:23
Херсонские полицейские задержали подозреваемых в кражах из школ и больниц
14:17
Вчера в Херсоне снег чистили 85 коммунальщиков
13:57
На Херсонщине задерживаются автобусные рейсы
13:55
План по набору на военную службу по контракту в Херсонский области выполнили на 83,5%, - ОГА
13:51
Водителю, которого обвинили в якобы «нетрезвости», обещали встречу с начальником патрульных
13:42
В связи с Крещением в Херсоне будет временно перекрыто движение транспорта
13:26
Херсонців запрошують до участі в онлайн-вікторині про Європу
13:23
В Новой Каховке произошло масштабное ДТП
13:12
В Херсоне пенсионеры ВСУ и МВД требовали пересчитать пенсии
документ
13:11
Глава облглавка полиции Артур Мериков проведет личный прием граждан в Голой Пристани
13:07
Оружием и боеприпасами из зоны АТО на Херсонщине торговал бывший военнослужащий
13:03
Владислав Мангер выиграл суд о защите чести и достоинства
документ
13:02
На Херсонщине продолжают наказывать продавцов петард
13:00
В Херсоне пройдет презентация справочника для будущих мам
13:00
"Херсоноблэнерго" ищет специалистов
12:58
Херсонцы за год потратили на новые авто 50 миллионов долларов
12:47
Херсонские водители совершили смертельно опасные тараны
12:41
Патрульная полиция призывает херсонцев к бдительности на дорогах
12:36
Фанаты ФК «Таврия» осуждают приговор Балуху и поддерживают политзаключенных
12:23
В Херсоне с новым снегом "всплывают" старые проблемы
12:21
На Херсонщине участникам АТО выдают землю
12:20
Магазин обуви в Херсоне судился из-за штрафа
12:16
Как МФК «Продэксим-2 – Освита» отстоял второй день Кубка Украины
12:05
Чутки про те, що глобальне потепління перетворить наш край на пустелю, явно перебільшені
12:04
В Херсоне пройдет выставка "Боря с нами"
11:59
Херсонский "Водоканал" купил мыло и сухое молоко за кругленькую сумму
документ
11:54
Осудят ли вторично депутата горсовета?
11:53
За «новейшие услуги» придется заплатить штраф
11:51
В Херсоне чиновники и депутаты решают, как распределить на ремонт дорог 13,6 млн. грн.
11:49
Уйти нельзя остаться: главврач Каховской районной больницы должен быть уволен (часть первая)
11:49
Многодетные херсонские семьи и семьи, оказавшиеся в сложных жизненных обстоятельствах, получили подарки к праздникам
11:41
У антимонопольщиков нет замечаний к планам властей Херсона о покупке троллейбусов и автобусов
11:37
Кто станет новым начальником управления физической культуры и спорта ОГА?
11:36
Как в Херсоне «антирейдерский пикет» проводили
11:27
Зимний сюрприз для херсонцев
11:13
В Каховском районе задержали продавца тротила и оружия
11:08
Воровской погром в Херсоне
11:04
"Маршрутки ездят как хотят", - херсонцы стоят на остановках по 40 минут
11:01
Из-за поджога базы отдыха в Железном Порту пожаром уничтожено 6 домов
10:52
На Бериславском шоссе установят светофоры за 4,5 миллиона
10:43
Миллионы за тепло задолжали херсонцы
10:41
Умер известный херсонский художник Егор Толкунов
10:35
Смарт Меритайм Групп завершает изготовление несущих конструкций для модернизируемых шаланд
10:27
Пограничники задержали 2 браконьеров, наловивших рыбы на 215 000 гривен
10:17
Вчера на гололеде травмировались 29 херсонцев
10:12
В Херсоне насмерть замерз бомж
10:10
Работодатели Херсонщины направили на социальные нужды 2,8 миллиарда гривен взносов
10:02
В Херсоне полицейские задержали подозреваемого в кражах телефонного кабеля
09:58
В Херсоне сломалась снегоуборочная машина
09:47
Криминальная хроника за сутки
09:45
За сутки три пожара на Херсонщине
09:42
Престарелый бродяга оказался здоровее обычных херсонцев
09:39
Сегодня в херсонском сегменте фейсбук в тренде - снеговики
09:28
50 частных дворов Херсона со вчера остаются без воды
09:26
На Крещение спасатели будут дежурить в определенных для купания местах
09:15
Дело казначея херсонского городского совета перенесли опять
09:07
От ремонта до ремонта
08:49
Попалась шайка автоворов
08:46
Ивановский поселковый совет готовит иск в суд к Ивановскму районному совету о разделе имущества
08:39
Еще одна авария на скользкой дороге в Херсоне
08:30
Самую вкусную кутью выбирали в Олешках
20:37
Рищук собрался угощать кофе неравнодушных к конкурсу на должность начальника управления спорта ХОГА
20:29
Херсонский Водоканал потратит 2 млн гривен на металл
19:40
В Каховке пешеходов защитили от автомобилистов
19:31
Херсонского автовора взяли с поличным
19:09
В Херсоне полиция остановила автомобиль с водителем и пассажирами "под кайфом"
18:48
В области назревает массовый протест против "Херсонгаза"
18:36
"Херсонсая ТЭЦ" готовится к продаже
18:08
Инспекция по благоустройству Херсона проверяет, как убирают снег на тротуарах ЖЭКи и ОСМД
17:57
В Херсоне снова обнаружены магазины, не имеющие договоров на вывоз мусора
Все новости

Архив публикаций

«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Наверх