Паливода розповів про зернозбиральну кампаніію в області


На Херсонщині вже розпочалися жнива, і кампанія по збиранню ранніх зернових набирає обертів. Яким буде цей рік у хліборобів та з якими проблемами стикаються аграрії під час збирання зернових, розповів кореспонденту Херсон.CITY директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександр Паливода.

- Як розпочалася збиральна компанія і який врожай ранніх зернових очікуємо цього року в Херсонщині?
- Перші роботи по збиранню зернових вже розпочалися в Голопристанському, Скадовському та Чаплинському районах. Маю зазначити, що у двох попередніх роках 2015 та 2016 врожаї ранніх зернових були рекордними – в окремих господарствах ми збирали до 50 центнерів з гектару. Цього року врожайність може зменьшитись, тому що через відсутність опадів та високі температури посіви «підгоріли»: не забуваймо, що Херсонська область відноситься до зони ризикованого землеробства, і такі ситуації для області звична справа. Згідно плану у 2017-му ми маємо зібрати до 2 млн. тонн ранніх зернових, але чи вдасться виконати план, ми будемо знати лише по завершенню повного обсягу робіт – приблизно до 20 липня.


- З якими проблемами найчастіше стикаються фермери під час збирання зернових?
- Одна з проблем збиральної кампанії пов’язана з нестачею комбайнів. Аграрії зазвичай мають тільки 10-14 днів з моменту початку збирання на те, щоб зібрати врожай без втрат. Середнє навантаження на один комбайн по області становить 210 га, ця цифра різниться по районах, найбільше навантаження на комбайн спостерігається в Каховському, Генічеському та Каланчацькому районах (245–266 гектарів на один комбайн). Зараз в області наявні 2650 комбайнів, яких не вистачає. Тому кожного року фермери укладають договори з власниками комбайнів, в тому числі й з інших регіонів на виконання цих робіт. Жнива починаються з півдня, комбайни з Миколаївської, Одеської, Вінницької області прибувають до Херсонщини і розпочинають збір врожаю, поступово пересуваючись на північ.


- Як ви допомагаєте розв’язувати проблему із нестачею комбайнів?
- Департамент агропромислового розвитку кожного року відпрацьовує це питання: по всій Україні ми знаходимо підприємства, які надають послуги по збиранню ранніх зернових, із зазначенням назви господарства, кількості і марки комбайнів. Ми формуємо цю базу даних і розповсюджуємо її через райадміністрації серед херсонських фермерів, як правило вже до кінця травня. Іноді до нас звертаються фермери, які не встигли заключити заздалегідь договори і не мають чим зібрати врожай – їм ми також намагаємось допомогти, в терміновому порядку шукаємо техніку. Адже від того, наскільки вчасно фермери зберуть врожай, залежить валовий збір зернових по області.

- Чи забезпечені аграрії пальним?
- Загальна потреба області в дизельному паливі на проведення збиральних робіт становить 30 тис. тонн, з них, для збирання ранніх зернових, потрібно - 17 тис. тонн. На сьогодні господарства забезпечені пальним майже стовідсотково, також зараз проводяться заходи щодо оформлення договорів на поставку дизельного палива і бензину.


- А яка ситуація у питаннях реалізації зернової продукції?
- Зараз в області наявні 45 діючих елеваторів – приватних та державних, з потужністю зберігання 1,5 млн. тонн, на які херсонські зерновики здають свою продукцію. Ми також постійно оновлюємо базу даних про дислокацію елеваторів в різних районах, яку розповсюджуємо серед господарств області. Проте існує проблема, про яку ми постійно попереджуємо зерновиробників. Коли фермер звертається на елеватор, щоб здати пшеницю, їй за хіміко-біологічними показниками присвоюють певний клас, в залежності від якого буде й ціна. І тут виникають розбіжності: різні елеватори можуть називати різні класи, або називають клас, який різниться з експрес-аналізом фермерського господарства. Іноді це відбувається через те, що аграріїв свідомо обдурюють. Тому ми радимо всім фермерам в таких випадках звертатися до лабораторії ДП «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» та отримувати офіційні висновки, які мають бути взяті до уваги елеваторами.

- Здавати зерно на елеватори – це єдиний шлях реалізації?
- Крім елеваторів фермери можуть здавати зерно трейдерам, що називається «з-під комбайну». Трейдери готові швидко придбати врожай прямо з поля, але дають набагато нижчу ціну. Іноді це відбувається за готівку і без документів: як правило це працює в рамках тіньових схем. Навіть коли такі угоди укладаються офіційно, все одно вони часто виявляються невигідними для фермерів – в момент, коли врожай тільки зібраний, ціна ще несформована. Ми постійно намагаємось надавати фермерам оперативну інформацію – на яких елеваторах і по якій ціні на даний момент закуповують зерно, щоб аграрії могли орієнтуватися в цінах і не були ошукані недобросовісними ділками.

- Болючою темою для області залишаються стан доріг, які, втому числі, розбиваються зерновозами. Хто контролює процес перевезення?
- Ця проблема існує давно. Минулого року був зафіксований такий антирекорд – намагалися провезти 100 тонн, при максимально допустимій кількості – до сорока. Зараз дорожні служби тримають під контролем це питання.

- Чи є в області проблема з випалюванням стерні?
- На жаль, так. Кожного року після завершення польових робіт деякі недобросовісні фермери, незважаючи на те, що це заборонено законом, здійснюють підпали, щоб таким чином позбутися пожнивних залишків. Це постійно створює загрозу виникнення пожеж, крім того, такі заходи знищують мікрофлору грунту, призводять до зниження врожайності в майбутньому. З року в рік ці проблеми повторюються, причому «спіймати за руку» таких фермерів дуже важко: вони намагаються видати підпали за самозаймання.

- Як ви боретесь із цим явищем ?
- Цими питаннями наразі займається МНС та екологічні служби. Крім того наш департамент агропромислового розвитку разом з управлінням надзвичайних ситуацій розробив зміни до законодавчих актів, згідно з якими відповідальність за подібні випадки на полях покладатиметься на орендаря даної земельної ділянки. Ми звернулися до Кабінету Міністрів України з пропозиціями щодо посилення відповідальності користувачів земельних ділянок, а саме - збільшення штрафів за випалювання сухої рослинності та її залишків до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн). Ця пропозиція розглядається в Комітетах Верховної Ради України. Особисто я закликаю всіх, кому стають відомі випадки випалювання стерні, повідомляти про це до управління служби з надзвичайних ситуацій за номерами телефонів - 111 та 112, які працюють цілодобово.

- Отже, період збирання зернових, вимагає активної участі різних служб, як координується ця робота?
- За відповідним розпорядженням голови облдержадміністрації Андрія Гордєєва при ОДА створений спеціальний штаб, який координує роботу всіх служб і структур під час зернозбиральної кампанії. З початком жнив для виконання певних функцій мобілізуються поліція, МНС, транспортна інспекція, продслужби, екологічні та інші служби - все це здійснюється під постійним контролем райадміністрацій на місцях та централізованим контролем облдержадміністрації. І вся ця масштабна робота ведеться заради головної мети: успішного проведення зернозбиральної кампанії на Херсонщині.

kherson.ua.city

Похожие публикации

Добавьте комментарий

Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код

Погода
Погода в Херсоне
Погода в Каховке
Погода в Скадовске
Погода в Геническе

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

12:13
На новокаховскую газету депутат подала в суд за то, что ее назвали "деграданткой"
документ
12:06
Ночное ДТП в Херсоне
12:05
Херсонская ОГА разработала пошаговый механизм для отурытия Крымского медицинского университета в Херсоне
12:02
29 октября Украина перейдет на зимнее время
12:00
В Херсоне неизвестные убрали остановку на Соборной
11:55
Сладкий урожай собрали на Херсонщине
11:50
Чтобы монетизировать перевозку льготников в Херсоне, нужно 180 млн. грн.
11:47
Херсонские активисты инструктируют: что делать при страйке перевозчиков
11:45
В выходные полиция и Херсонрыбохрана проверяли на рынках торговцев рыбой
11:39
Херсонский "минёр" получил приговор
11:27
Долина гейзеров у «китайской стены»
11:23
Водители уезжают в Польшу, Россию, другие города, - перевозчик
11:20
Нацбанк выпустил памятную монету в честь херсонского университета
11:08
Херсонские пиротехники уничтожили 152-мм артиллерийский снаряд
11:06
Херсонские фискалы провели конкурс на вакантные должности
11:03
Молоко с туберкулезом продавали в Херсоне
11:01
Херсонские депутаты, чиновники и перевозчики сели за стол "тарифных" переговоров
10:54
В Белозерке пропала 16-летняя девушка
10:47
Херсонцы, хотевшие отдохнуть в Буковеле, стали жертвами мошенника
10:40
Александр Паливода: Будущее за фермерскими молочными хозяйствами и этот процесс необратим
10:25
Бронедрузі: як талановиті херсонці Порошенка заробляють на оборонці
10:21
«Херсоноблэнерго» требует от школы бокса 762 тыс. грн
10:19
На Херсонщине погоревший на взятке госслужащий отстранен от должности
10:09
СБУ проверяет херсонское управление соцзащиты, - Богданов
09:58
В Великоалександровском районе обнаружены 10 артснарядов
09:55
Криминальная хроника Херсонщины за минувшие сутки
09:41
Херсонцы направили на социальные нужды свыше 2 миллиарда гривен ЕСВ
09:33
В центре Херсона - ДТП с тремя участниками
09:30
Сегодня в Херсоне работают 384 маршрутки
09:10
Директор департамента экологии и природных ресурсов ХОГА стесняется членства в президентской партии?
09:02
В Херсоне тротуары превращаются в полосу препятствий
08:48
За неделю Инспекция по благоустройству составила 10 протоколов на "стихийных" торговцев
08:16
Кива заявил, что будет баллотироваться в президенты
08:08
Подвыпившего херсонца на Днепре едва не раздавили баржи
08:06
В ночном Херсоне "раздевают" машины
20:50
В Херсоне патрульные ехали на семейные разборки, а обнаружили преступницу в розыске
20:05
О транспортном коллапсе в Херсоне, заложниках и ответственности власти
19:28
Херсонцы оценили сегодняшнюю работу троллейбусов
18:45
В центре Херсона травят собак
18:40
На Херсонщине оперативники разоблачили нарколабораторию и наркопритон
18:22
Херсонский ЖЭК "Украина" получил очередное предписание за неубранный мусор
18:12
В херсонской школе №40 дети провели благотворительную ярмарку
18:01
Военной прокуратурой Херсонского гарнизона на взятке задержан следователь Нацполиции в Николаевской области
17:41
В Херсоне матери и супруги участников АТО смогут пройти бесплатное медицинское обследование
17:39
Херсонские инспекторы по благоустройству сегодня боролись с мусором
17:17
За счет городского бюджета семье погибшего офицера отремонтируют дом
17:15
Новокаховский горсовет выделит деньги на расширение городского кладбища
17:13
Крышу Генического райсуда отремонтируют за 1 млн гривен
17:05
На маршрутах города сегодня таки вышли 203 автобуса
17:03
Прокуратура добилась пожизненного заключения насильнику и убийце
16:59
«УкрСкарга» подействовала на херсонские власти
16:51
От Костогрызового до Раденска начался долгожданный ремонт дороги
16:50
Третья "серия" сессии горсовета Херсона назначена на пятницу
16:47
Олешковская райгосадминистрация требует от полиции составлять админпротоколы на владельцев торговых павильонов
16:41
19 депутатов горсовета Херсона подписались за отставку главы бюджетной комиссии
16:32
Кандидати до найбільш конкурентної Білозерської ОТГ Херсонщини – хто вони?
16:29
С дня на день в Херсон поступят 4 новых троллейбуса
документ
16:26
Владельцы незаконного МАФа, стоящего в центре Херсона, демонтируют после себя кусок тротуара
16:24
Завтра в Херсоне подведут итоги "Аттестации" депутатов Херсонского городского совета:
16:08
«Только «Таврия» и Украина»: рабочие будни возрожденной команды
15:51
«Вывоз мусора у нас решением сессии запрещен!» - Миколаенко
15:44
В Олешковскую райбольницу приобретут маммограф
15:37
В Херсоне выступит оркестр Военно-Воздушных Сил США
15:24
Кияновский рассказал, как с водителем отбивал сотрудницу от собак
15:15
На Херсонщине полиция выявила точки незаконной торговли рыбой
15:11
Необычный «солнечный» квест «Я люблю Херсонщину» впервые прошел в ТРЦ Fabrika
14:42
В Ивановском районе стало на одного охотника меньше
14:35
Херсонскую парикмахерскую пустят с молотка
14:34
В Херсоне пошли бастовавшие с утра маршрутки
14:21
Театральна майстерня для режисерів
Все новости

Архив публикаций

«    Октябрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Наверх